2023 golf 8 koltuk doluluk sensörü arızası

enes38

Üye
İsim
Enes
Araç
Golf mk8
Merhaba arkadaşlar 2023 model golf 8 impression aracımda yeni farkettiğim bir problem ile karşı karşıyayım. Araç sağ ön koltuğa biri oturduğunda algılama yapmıyor (kasislerden geçerken araç sektiğinde gelip gidiyor sadece ) ve emniyet kemeri ikaz ışığını yakmıyor. Bugün servise götürdüm test sürüşüne çıktık ileri bir tarihe randevu verdiler 6-7 saatlik işi var koltuk sökülecek vs dediler daha önce başına gelen var mı?

Ben anlıyorum ki servis ile bağları koparmamak için küçük dokunuşlar bırakmışlar üretimden..

Ara ara hatalar versin ve servisle arayı soğutmayın istiyorlar.

Başka sonuç ve açıklama bulamadım.

Upvote 0
Forumdaşlarım merhaba, bu sorunu bakım yapılırken ifade ettim ve incelemede koltuk basınç sensörünün değişimine karar verildi. Bugün itibari ile değişim sağlandı sorun şimdilik düzeldi gibi gözüküyor.

Upvote 0
Forumdaşlarım merhaba, bu sorunu bakım yapılırken ifade ettim ve incelemede koltuk basınç sensörünün değişimine karar verildi. Bugün itibari ile değişim sağlandı sorun şimdilik düzeldi gibi gözüküyor.
Koltuk sökülerek mi yapılıyor?

Upvote 0
Bekleme salonundan izledim cam arkasından koltuğun dışarıya alınmadığından eminim. Ne yapıldıysa aracın içinde yapıldı
Benim de sağ ön koltuk sırtlıktan ses geliyor. Her yaslanıp öne eğilince ses geliyor. Yetkili servis koltuğu çıkarırsa veya da araç içerisinde çalışırsa araca zarar verme durumu olur mu onu düşünüyorum.

Upvote 0
Benim de sağ ön koltuk sırtlıktan ses geliyor. Her yaslanıp öne eğilince ses geliyor. Yetkili servis koltuğu çıkarırsa veya da araç içerisinde çalışırsa araca zarar verme durumu olur mu onu düşünüyorum.
Detaylı inceleme yapmadım ama benim de içimde bu kuruntu vardı yapılmadan önce, benim aracımda herhangi bir sıkıntı göremedim. Tabi bu durum teknisyenin tecrübesine bağlı.

Son düzenleme:
Upvote 0
Buna benzer bir sorun bazen bende de oluyor, çok hafif biri oturursa görmüyor ya da geç görüyor.
Büyük ihtimal onarımda basınç sensörünün ucuna, oturduğumuz zaman daha fazla basınç vermesini sağlayan plastik bir ekstra parça takılıyor.

Upvote 0
Buna benzer bir sorun bazen bende de oluyor, çok hafif biri oturursa görmüyor ya da geç görüyor.
Büyük ihtimal onarımda basınç sensörünün ucuna, oturduğumuz zaman daha fazla basınç vermesini sağlayan plastik bir ekstra parça takılıyor.
Bana sensörün tamamen değiştiği iletildi, değişti diyip böyle bir işlem yapmamışlardır herhalde

Upvote 0

Geri
Üst Alt