Golf 7 yedek anahtar çıkartma

2017 manuel aracımın yedek anahtarı kayıptı. Geçenlerde Samsunda oto anahtarcıda yaptırdım.
Önce araca anahtar deliği olan bir cihaz bağladı. Sonra cihaz araçla iletişim kurup eski anahtarı okutmasını söyledi. Eski anahtarı okuttuktan sonra araca kaç anahtar tanıtılacağını sordu 2 anahtar dedik. Sonra yine eski anahtarı istedi okuttuk ardından yeni anahtarı da okuttuk. Şuan 2 anahtarda sorunsuz çalışıyor. Yaklaşık 1 ay oldu olmadı. Sanırım 5 Bin tl civarı bir ücret almıştı. Tam emin değilim o aralar aracın bakımlarını ve eksiklerini tamamlıyordum. Baya harcadım. nereye ne verdim tam aklımda kalmamış.
Bu arada her araç için bu işlem aynı değilmiş. Bazı araçlar özel bir şifre istiyormuş şifreyi almak baya ücretli. O tür beyne sahip araçların serviste yaptırması daha mantıklı. Dışarda daha pahalıya geliyor.
Aracın hangi beyne sahip olduğu ve anahtar yapılıp yapılamayacağı .Araca cihaz bağlamadan belli olmuyormuş. Ancak cihazı bağlayıp bakabiliyorlar.
Gidip bir bağlatın eğer yapılabiliyorsa servise 8 9 bin vermenin mantığı yok. Yarı fiyatına aynı anahtarı yapıp veriyorlar.

2017 manuel aracımın yedek anahtarı kayıptı. Geçenlerde Samsunda oto anahtarcıda yaptırdım.
Önce araca anahtar deliği olan bir cihaz bağladı. Sonra cihaz araçla iletişim kurup eski anahtarı okutmasını söyledi. Eski anahtarı okuttuktan sonra araca kaç anahtar tanıtılacağını sordu 2 anahtar dedik. Sonra yine eski anahtarı istedi okuttuk ardından yeni anahtarı da okuttuk. Şuan 2 anahtarda sorunsuz çalışıyor. Yaklaşık 1 ay oldu olmadı. Sanırım 5 Bin tl civarı bir ücret almıştı. Tam emin değilim o aralar aracın bakımlarını ve eksiklerini tamamlıyordum. Baya harcadım. nereye ne verdim tam aklımda kalmamış.
Bu arada her araç için bu işlem aynı değilmiş. Bazı araçlar özel bir şifre istiyormuş şifreyi almak baya ücretli. O tür beyne sahip araçların serviste yaptırması daha mantıklı. Dışarda daha pahalıya geliyor.
Aracın hangi beyne sahip olduğu ve anahtar yapılıp yapılamayacağı .Araca cihaz bağlamadan belli olmuyormuş. Ancak cihazı bağlayıp bakabiliyorlar.
Gidip bir bağlatın eğer yapılabiliyorsa servise 8 9 bin vermenin mantığı yok. Yarı fiyatına aynı anahtarı yapıp veriyorlar.
Konuda 3 sayfadır anlatmaya çalıştığını sonunda birisi yaşayıp paylaşmış :D
Siz şanslı kesimdenmişsiniz hocam :) ucuz yöntemle anahtar yapılıp yapılamayacağı aracın donanımından ve model yılından tamamen bağımsız diye tüm gittiğim anahtarcılar söyledi. Benim aracım da o bahsettiğiniz online özel şifre alınarak yapılması gerekenlerden. Yetkili servis dışarıda yaptırmaktan daha uyguna geliyor bu şekilde olunca. Ama sizdeki gibi kopyalanabilir olsaydı dışarıda çok daha uyguna halledilirdi dediğiniz gibi

@erdem55 şu an Ankara’da hunter anahtara getirdim 3 ayrı cihazdan baktı benim arabanın seri numarası hiçbir cihazda yok yazılım üzerinden yaparsak 10 12 bin arası tutar dedi serviste yaptırmak daha mantıklı

Benzer sıkıntıyı ben de yaşadım. Getirirsem arabayı 5-6 saat içerisinde kadran sökülerek yedek anahtarı vereceğini söylemişti. Fiyat da yaklaşık 5 6 bin TL falandı. Yetkili serviste ne kadar acaba diye sorduğumda 7500 TL anahtar ücreti, 1000 TL kodlama ücreti olacak şekilde 8500 TL dediler. Zubizu ile yaklaşık 6000 TL'ye sipariş verdim beklemekteyim.
O anahtar kopyalarken kullandıkları makineyi araca bağlamadıkça anlayamıyorlar. Johnson .... Şeklinde yazı çıkınca kötü haberi veriyorlar kadran sökülerek yapılacak diye :) şanslıysanız ama araçta bu uyarı çıkmazsa 1 2 bin liraya işlem halloluyor. Siz de benim gibi şanssız kesimdensiniz, yetkili servise bir danışın derim
Zubizu üzerinden indirimi nasıl aldınız yardımcı olur musunuz serviste yaptırmaktan başka çare kalmadı

Zubizu üzerinden indirimi nasıl aldınız yardımcı olur musunuz serviste yaptırmaktan başka çare kalmadı
Hocam araç yaşına bağlı direk düşüyor fiyat. Normal periyodik bakımda nasıl düşüyorsa yedek anahtar çıkartırken de aynı oranda düşüyor. Benim araba en üst yaş limitinde olduğundan %30 indi. Yedek anahtar çıkarmak için zaten dosya mı kayıt mı ne açıyorlar. Orada anahtar fiyatı ve kodlama diye 2 kalem giriliyor diye hatırlıyorum

Hocam araç yaşına bağlı direk düşüyor fiyat. Normal periyodik bakımda nasıl düşüyorsa yedek anahtar çıkartırken de aynı oranda düşüyor. Benim araba en üst yaş limitinde olduğundan %30 indi. Yedek anahtar çıkarmak için zaten dosya mı kayıt mı ne açıyorlar. Orada anahtar fiyatı ve kodlama diye 2 kalem giriliyor diye hatırlıyorum
Yani önce servise gidip karttan çektirdikten sonra mı yapmam lazım yoksa uygulamadan mı yapmam lazım

Şimdi doğuş otoyu aradım zubizu indirimi yok diyor siz nasıl yaptınız

Bu arada kasko var ise limitler dahilinde bir kısmını ödeyebilir. Kaskoyu deliyor mu delmiyor mu bilmiyorum.
Kasko delindipi için kendim cepten aldım
Şimdi doğuş otoyu aradım zubizu indirimi yok diyor siz nasıl yaptınız
Hocam aracınız kaç model? Adı değişik de olabilir ama kastettiğim indirim aracınızın yaşına göre periyodik bakımlarda da yapılan %20 %30 gibi olan indirim. Şöyle de söyleyeyim geçen ay arabama 120 bin bakımı yaptırırken de yine dosya açıldı %30 indirim yapıldı. Anahtarda da yine dosya açıldı ve %30 indirim yapıldı

Kasko delindipi için kendim cepten aldım

Hocam aracınız kaç model? Adı değişik de olabilir ama kastettiğim indirim aracınızın yaşına göre periyodik bakımlarda da yapılan %20 %30 gibi olan indirim. Şöyle de söyleyeyim geçen ay arabama 120 bin bakımı yaptırırken de yine dosya açıldı %30 indirim yapıldı. Anahtarda da yine dosya açıldı ve %30 indirim yapıldı
Tamam abi öğrendim ben ama Ankara Doğuş Oto bizde öyle bir indirim yok diyor yersen :) Çorum Ahlatçı’yı aradım anahtar 7800 indirmle 5980 e düşüyor dedi işçilik 1000 tl ücret istediler özellikle söylüyorum Doğuş Otoyu 2 kere aradım öyle bir indirim yok diyor

Tamam abi öğrendim ben ama Ankara Doğuş Oto bizde öyle bir indirim yok diyor yersen :) Çorum Ahlatçı’yı aradım anahtar 7800 indirmle 5980 e düşüyor dedi işçilik 1000 tl ücret istediler özellikle söylüyorum Doğuş Otoyu 2 kere aradım öyle bir indirim yok diyor
Çankaya doğuş otoda fiyat aldım aynı şekilde hocam. Arcada da aynı fiyatı aldım :) periyodik bakımda yaptığı indirim neyse bunda da aynı indirimi tüm servisler yapıyor. Çünkü kayıt açılarak yapıldığı için indirim oranı zaten çıkıyor. Doğuş Çankaya klasik olarak tok servis muamelesiyle baştan savmış

Benim tavsiyem orijinal anahtar. Bir sebepten yeniden immobilizer adaptasyonu gerekse yaptırdığınız anahtar çöp. Orijinalden şaşmayın. Hem 7500 çok yan sanayi için. Güzel para valla. Kasko bazen ödüyor anahtar ücreti. Danışın derim.

Anahtarım yaklaşık 10 günde servise ulaştı. 2 saatlik bir işlem sonucunda yeni anahtarım hazırdı. Eski anahtarıma göre baya hafif gibi geldi. Anahtar kısmı araca takarken orjinalindeki gibi pürüzsüz girmiyor, kopya anahtar gibi hafif takılarak giriyor şu anlık(zamanla düzelir mi bilmiyorum). Dışarıda çok daha karmaşık şekilde yapılıp çalışıp çalışmama garantisi bile olmayan işlemlere 7-8 hatta 10 binleri isteyenler oldu. Serviste hiçbir yer sökülmeden kayıt altında yapılması cazip geldi. Aracın yaşı sebebiyle en üst dilimden indirim yapıldı ve ilk sipariş anında 5950 TL ödedim önceki mesajlarda da bahsettiğim gibi. Anahtar geldikten sonra başka saçma bir işlem ücreti vs çıkar diye şüpheliydim ama sorun olmadı. IMG20231211153917.jpg

IMG20231211154011.jpg
IMG_20231211_154554.jpg

Geri
Üst Alt