Sıfır araçlarda gelen cam suyu hak.

enes38

Üye
İsim
Enes
Araç
Golf mk8
Arkadaşlar merhaba mayıs ayında sıfır golf mk8 almıştım o zamandan bu tarafa aracın cam suyunu 100 ml kullandım kullanmadım. Şimdi havalar soğuyunca aklıma bir soru geldi acaba içindeki fabrikasyon cam suyu kışlık mıdır ? Malum donarsa rezillik

@enes38 servisteki cam suyu kışlık yazlık diye ayrılmaz. Sadece seyreltme oranı vardır. Ya da kullanıma hazırdır. Bu sebeple normal su eklenmezse sorun olmaz. Tabii ki nerede kullandığınıza ve sıcaklık aralığının ne olduğuna bağlıdır.

Ne yapılabilir?
Ölçüm yapılıyor mu bilmiyorum. Alternatif çözüm olarak, cam sıvısından alınabiliyor bir yeri varsa bir miktar alıp dondurucuya koyup test edin. Sonuç size fikir verecektir.

Son düzenleme:
çok düşünmeye gerek yok cam suyu donduracak bir yerdeyseniz kışlık cam suyu koyun

@enes38 servisteki cam suyu kışlık yazlık diye ayrılmaz. Sadece seyreltme oranı vardır. Ya da kullanıma hazırdır. Bu sebeple normal su eklenmezse sorun olmaz. Tabii ki nerede kullanıldığınıza ve sıcaklık aralığının ne olduğuna bağlıdır.

Ne yapılabilir?
Ölçüm yapılıyor mu bilmiyorum. Alternatif çözüm olarak, cam sıvısından alınabiliyor bir yeri varsa bir miktar alıp dondurucuya koyup test edin. Sonuç size fikir verecektir.
Hocam değerli düşünceleriniz için teşekkür ederim. İçinden şırıngayla çekebilirsem deneyeceğim

Kaputu açınca cam suyu nozullarının içindeki su damlıyor, oraya bir plastik pet tutarak cam suyu fiskiyesine basılabilir bir miktar örnek alınmış olur.

Silecekler çalışacaktır dikkat edin.

Garantici olmak istiyorsanız, hepsini tek seferde olmayacak şekilde silecek suyunu sıkarak bitirin. Tek seferde yapmak belki motorunu bir nebze yorabilir. Zaten 3 lt civarı su var, çok uzun sürmez

Serviste zaten mavi renk cam suyu konuyor yaz kış diye biliyorum...

Servisten alıp araçta yedek bulunduyorum yada Konsantre cam suları var sonax olması gerek ufak bir şey dök içine devam edersin...

Cam suyu deposu dolu. Bu yüzden koyamıyorum..
kontrol ettiniz mi şu zamaan kadar sıfır km kaç araç aldıysam tam dolu gelmedi ama dediğiniz gibi doluysada ben arkadaşların yazdığı gibi temiz cama sıkabilirsiniz

2016 model leon donmamıştı. Konya da

Taaki özel servis 2021 bakımında su koyunca. Donma riskini almamak için bitirip yenisini koyun derim.

Arkadaşlar merhaba mayıs ayında sıfır golf mk8 almıştım o zamandan bu tarafa aracın cam suyunu 100 ml kullandım kullanmadım. Şimdi havalar soğuyunca aklıma bir soru geldi acaba içindeki fabrikasyon cam suyu kışlık mıdır ? Malum donarsa rezillik
Donmaz normal su değil
Ancak normal su donar tabiki sen üstüne normal su ilave yapmadıysan

Hiçbir ilave yapmadım en mantıklısı bitirmek olacak, çünkü çok soğuklarda sıktığımda silindikten sonra kalan kısmı kırağı gibi kalıyor camda. Eskiden bi tanıdığımın başına gelmişti arka cama giden su borusu tavandan yarılmış tavan döşemesine su akıtmıştı. Riske gerek yok bence.

:D Sabah sabah kahkaha attım. Derdimiz bu olsun hocam ya. Sıfır araçta gelen cam suyu kışlık mıdır? :):):):) İçindekini bitirmeyiz yazık günah üstüne 200-300ml bir kola kutusu kadar ilave edin. Kars'ta değilseniz donma falan yapmaz.

:D Sabah sabah kahkaha attım. Derdimiz bu olsun hocam ya. Sıfır araçta gelen cam suyu kışlık mıdır? :):):):) İçindekini bitirmeyiz yazık günah üstüne 200-300ml bir kola kutusu kadar ilave edin. Kars'ta değilseniz donma falan yapmaz.
Yüzünüzü güldürdüysem ne mutlu bana :)
Sütten dili yananın meselesi bu :)

Geri
Üst Alt