İnstagram Dolandırıcılarına Dikkat!

SecretOkan

Yeni Üye
İsim
Okan
Araç
Golf 7
Merhaba arkadaşlar,
Son dönemlerde instagram da, kendilerini yedek parçacı gibi gösteren sözde dükkan sahipleri ürün satışı yapıyormuş montaj hizmeti veriyormuş gibi sürekli reels videoları atarak R Direksiyon, Far, Stop, Hayalet ekran vs. reklamları yaparak insanları dolandıran bir grup türedi.

Bunlar genellikle kullandıkları instagram hesaplarında iletişim bilgisi olarak sadece whatsaap numarası kullanıyorlar her hangi bir adres veya web siteleri yok instagramdan fiyat sorduğunuzda gayet uygun bir fiyat veriyorlar montaj için yeriniz nerde diye sorduğunuzda türkiyenin ücra bir noktasını söylüyorlar hemen peşine kargo yapalım diyerek türlü laf cambazlıklarıyla sizi kafalamaya çalışıyorlar aman abi ürün şöyle kaliteli yok böyle kargo yapıyoruz. Zarar görmeden ulaşıyor falan filan bir sürü laf ödemeyi de havale/eft olarak istiyorlar şayet sipariş verirseniz size bir IBAN verip daha sonra dekontu kendilerine göndermenizi akabinde kargonuzun hemen çıkaracağını belirtiyorlar. Ödemeyi yapıp dekontu attığınız an geçmiş olsun sizi her yerden engelliyorlar.

Konuyla ilgili şikayet var adlı web sitesinde onlarca şikayet var benim tespit ettiğim instagram hesaplarını görsel olarak ekliyorum

Ekli dosyalar

• IMG_4875.jpeg
    IMG_4875.jpeg
    100.9 KB · Görüntüleme: 95
  • IMG_4874.jpeg
    IMG_4874.jpeg
    122.1 KB · Görüntüleme: 95
  • IMG_4873.jpeg
    IMG_4873.jpeg
    128.7 KB · Görüntüleme: 95

Birçoğu gerçek hesapları kopyalayarak & taklit ederek bu işi yapıyor, o yüzden de inanması kolay oluyor.

Bakıyorsun aslında dükkan var,
çalışanlar var,
müşteri araçlarına örnek videolar var,
hatta ismini Google da aratınca olumlu müşteri yorumları da var,

Burda en önemli konu şu
Bir gti yada r line direksiyonu 10000 e satıyorlarsa
Bir düşünmemiz lagzım
Ama biz ne yapıyoruz hemen atlıyoruz ve sonra ugras dur

Bedava peynir sadece fare kapanında olur. Eğer bir ürün olması gerekenden çok çok ucuza satılıyorsa 2 değil 20 kere düşünmek gerek.

Forumdaki arkadaşlar en azından buraya kendi şehirlerinde gittikleri,işçiliğinden ve ürün kalitesinden memnun kaldıkları, işini düzgün yapan firma isimlerini paylaşırsa bu tarz dolandırıcıların tuzağına düşülmez. Benim fikrim bu yönde. Forum yöneticileri buna izin verir mi vermez mi bilemem.

Forumdaki arkadaşlar en azından buraya kendi şehirlerinde gittikleri,işçiliğinden ve ürün kalitesinden memnun kaldıkları, işini düzgün yapan firma isimlerini paylaşırsa bu tarz dolandırıcıların tuzağına düşülmez. Benim fikrim bu yönde. Forum yöneticileri buna izin verir mi vermez mi bilemem.
Formda biraz gezinirsen tam da yazdıklarının formda herzaman paylaşıldığını gorebılırsın sadece biraz formda dolaş

Formda biraz gezinirsen tam da yazdıklarının formda herzaman paylaşıldığını gorebılırsın sadece biraz formda dolaş
Bunun için benim forumda gezinmeme gerek yok. Yol yöntem bilmeyen ve ya bu işlerde acemi arkadaşlar olabiliyor. Ben onlar için hazır böyle dolandırılma konusu açılmışken buraya isteyen not düşebilir diyorum. Aklı olan zaten 3 kuruşa 5 köftenin alınamayacağını biliyor.

Bunun için benim forumda gezinmeme gerek yok. Yol yöntem bilmeyen ve ya bu işlerde acemi arkadaşlar olabiliyor. Ben onlar için hazır böyle dolandırılma konusu açılmışken buraya isteyen not düşebilir diyorum. Aklı olan zaten 3 kuruşa 5 köftenin alınamayacağını biliyor.
Bu yazdıgın
buraya kendi şehirlerinde gittikleri,işçiliğinden ve ürün kalitesinden memnun kaldıkları, işini düzgün yapan firma isimlerini paylaşırsa bu tarz dolandırıcıların tuzağına düşülmez. Benim fikrim bu yönde. Forum yöneticileri buna izin verir mi vermez mi bilemem.
———-
Bende sana zaten bahsedttıgın konu forumda mevcut her arkadaş yaptırdığı ısı anlatıyor ve nerde yaptırdıgını memun kalıp kalmadıgını yazıyor
Yada burdan soruyoruz nerde ne yapılabılır kıme yaptırılabilir dıye sagolsun form daki arkadaşlar tecrübelerini yaptırdıkları ustaları yada ıs yerlerini yazıyorlar
Kısaca bende sana senın fıkrının zaten yıllardır formda konu oldugudur
Hayırlı aksamların olsun

Direksiyoncum hesabı Facebook’ta marketplace de de vardı. 5-6 bine r line direksiyon ilanı vardı bi ara. O rakama direksiyon alabileceğine inanan birisinin dolandırılması normal aslında. Bir başkası 13-15 diyorken nasıl 5-6 bine alabileceğini sorgulaması lazım ilk önce.

Geri
Üst Alt