Golf 7 Start Stop Arızası

İsim
Seymen
Araç
Golf 7
Golf 7 2015 1.2 start stop hatası verdi hava soğuktu bugün bide motor lambası yanıp söndü sonra düzeldi bi tur attım stop ettim çalıştırdım start stop arızası gitti.düzeldi hava soğuk diyemi acaba yoksa akü ilemi alakalı?

Golf 7 2015 1.2 start stop hatası verdi hava soğuktu bugün bide motor lambası yanıp söndü sonra düzeldi bi tur attım stop ettim çalıştırdım start stop arızası gitti.düzeldi hava soğuk diyemi acaba yoksa akü ilemi alakalı?
Genelde aküden olduğu düşünülüyor.

Aynı olay sabah benimde başıma geldi 2015 1.4 Tsi kullanıyorum. Stop edip çalıştırınca düzeldi. Akü geçen hafta serviste değişti. Yakın zamanda bilgisayara bağlayıp hata kodlarına bakacağım.

Akü kaynaklı olabilir.
Bende vagcom cihazı var arıza tespit ekranına nasıl girebilirim?
Cihaz vcds ise arıza okumak istediğiniz modüle girip faults codes kısmına tıklayınız.

@Emrred
Yeni akünüzün kodlamasınıda yapmanızı tavsiye ederim.
Akü serviste değişti, gerekli kodlamaları yaptılar kendim takip ettim. Start stop için online bir kodlama gerekiyor, şifrem olmadığı için onlara bakamıyorum maalesef.

benimde geçen başıma geldi 3-4 gün hata verdi sonra kendi kendine kayboldu akü 2 yıllık

Konuyla alakalı halen yaşamakta olduğum bi süreç var. Araba önce start stop hatası verdi enerji kaynaklı. Bakımı gelmişti yetkili serviste bakımıyla beraber aküyü de değiştirttim. Varta akü taktılar. Sorun düzeldi gibiydi. Ama uzun yola gidip aradan 4-5 saat geçtikten sonra arabayı tekrar çalıştırdığımda araba yine start stop hata uyarısı verip devir yükselmesi oluyor. Bugün servise yeniden götürdüm. Arabada hiçbir arıza kaydına rastlamadıklarını ama sorunun bujilerden kaynaklı olabileceğini söylediler ve bujiler de değişecek. Bakalım düzelecek mi merak ediyorum. Özellikle alternatör arızası olabilir mi acaba diye sordum ustaya ama kontrol edip beni aradıklarında alternatörde bişey olmadığını söyledi. %99 iki sorundan kaynaklı olabilir dedi. Birisi buji diğeri subap kaynaklı. Umarım bujiyle kurtarırız subap kaynaklı değildir.

Bende de oldu hocam. Aküyle alakalıymış. Değişince düzeldi.

Hocam Selamlar bende de 1 haftadır aynı hata var, nasıl çözdünüz ?

Geri
Üst Alt