BP giderayak ?

Menzil anlamında en iyi şu gitti diyebilir misiniz
Menzil anlamında degilde hersey dahil genel memnuniyet anlamında 4 yıl Total de sorunsuz duk . Yazın Totalde kötü motorin denk geldi.
Degistirelim dedik önce opet sonra bp 2 hafta önce shell gecen cuma PO dan aldık

Kadoil ,Tp, aytemiz e ayıp olmasın
Onlardan da alalım tam olsun. Battı balık.......

Eylül + ekimde bp den aldıgım kötü yakıt (2 kere 1 er depo toplam 2 depo almıstım aynı bp istasyonundan)

Bp den sonra bugüne kadar

3 depo farklı markalardan yakıt aldım

Hergün ses mühendisi gibi motor sesini dinleyerek kötü bp yakıtının faullü ses tonunda azalmayı gözlemledim. (Güncel olarak bugün
Detone motor sesi eylül ekimde 100k birim ise ? Şu an anca 5-10 k detone ses anca kaldı)

Yani öyle kötü yakıtı aldın bitirdin
Yeni temiz yakıt koydun Yakıt deposu bedenen + ruhen termemiz oldu diyemezsiniz.

Kirli yakıtın üzerine en az 3-4 depo defosuz faulsüz temiz yakıtla deponun harmanlanıp kalan tüm illegal partiküllerin yanma seklinde egzosdan atılması lazım.

Bu sürecte motor+enjektörler görecegi zararı görmüstür.

Zararın neresinden.........

benzin tek adres shell
Hocam yıllardır aralıksız alışkanlık bp opet bunlardan alırım. Her zaman kullandığım yolda 650 700 km arası yaparım menzil. Shellden aldım en son, 580 km de ışık yaktı.

22 yıldır shellden başka yerden yakıt almadım. Yakıttan kaynaklı hiçbir sorun da yaşamadım. Son 1 yıldır Golf 7 dizel bir araca geçtim. Şehir içinde 500 550 km yol gidiyorum. Ortalama süratımda 22-24km. 2 depodur opetten yakıt alıyorum. 600 650 km gidiyorum. 1 depo daha opet denemeyi düşünüyorum. Geleyim psikolojik sonuçlarına. Sanki araç biraz daha gürültülü gibi geldi. Çekişi biraz daha iyi gibi geldi. Shellde 2 kere rejenerasyon yapıyorsa opette 1 kere gibi geldi ve kısa sürüyor gibi. Bide kendimi Shelle ihanet etmiş gibi hissettim :) Öyle karışık duygular içerisindeyim. Neden opet? Diye soracak olursanız, shell olmasa opet olurdu bana daha sıcak geliyor.

• Beğen
Tepkiler: SCC
Motorinde de benzinde de opet daha kalın shell daha incedir yakıtları.
Dolayısıyla opetin avantajı ; daha uzun km iken yakıtın kalınlığı söz konusu olduğu için dezavantajı motor gürültülü çalışır ve yakıt sistemini daha fazla yorar.

Shell in avantajı motor sesi daha az’dır, yakıt sistemi daha rahat çalışır fakat dezavantajı ise yakıtı ince olduğu için menzil opete nispeten düşük olur.

Bu konuyla ilgili bir anımı da paylaşmak isterim.

15-20 yıldır hep shell den alırım yakıtı. Motorin, benzin farketmeksizin.

Son 4-5 ay içerisinde değişiklik olsun diye opetten alayım dedim. 8-10 depo almışımdır bu süreçte. 2-3 depodan sonra araçta bir vınlama sesi başladı. Özellikle araç rölanve kapalı otoparktayken ses duyulabilir oluyor.(Nispeten sessiz bir ortamda iken).

Ayrıca ses bazen var bazen yok. Kafasına göre takılıyor. 1-2 ustaya göstereyim dedim ama o sesi dışarda trafikte ve ya gürültülü bir sanayi ortamında duymak zor. Yıllardır tanıdığım vw ustamı aldım arabaya. 3-5 tur attık. Evin kapalı otoparkına geldik. Sesi duyurabildim sonunda. Yakıt pompasından geliyor ses dedi. Dükkanına gittik. Lifte kaldırdı. Dükkanın kapılarını kapattı. Sesi yakıt deposunun alt kısmında net duyabildik. Yakıtı nerden aldığımı, sordu. 3-5 depodur opetten alıyorum dedim. Shell’e geç abi. Pompanı yoruyor opet dedi.

Tekrar shell’e geçtim. 3-5 depo shell den yakıt aldıktan sonra ses mes kalmadı arabada. Araç 1.5 TSI Kodiaq

Hocam yıllardır aralıksız alışkanlık bp opet bunlardan alırım. Her zaman kullandığım yolda 650 700 km arası yaparım menzil. Shellden aldım en son, 580 km de ışık yaktı.
olabilir ben sadece sorun yaşamadım anlamında yazdım km hesabı hiç yapmadım bp den almıyorum türkiyeyi kapatıyorlarmış bayilerde hertürlü sahtekarlığı yapar diye bp den uzun süredir hiç yakıt almadım ama opeti deneyeceğim

Po ve total in benzinini deneyimleyen var mı

Bu sene sirket total ile anlasti fena degil gibi performans olarak birsey fark etmedi bence.

Sanırım istasyonda bitiyor bu iş. Aldığım BP yakıtlarda her seferinde memnun kaldım. Forumda en azından şehir, istasyon bazında deneyimlerimizi paylaşırsak sanırım faydalanan çok olacaktır.

Ben de Shell'cilerdenim. Ankara'da Shell Petrol AŞ nin kendi işlettiği istasyonlardan alıyorum. Bazen kredi kartı kampanyası olduğunda Opetten alabiliyorum ama genelde sonrasında Shell'e geçince çekiş fark ediyor.

Ben de Shell'cilerdenim. Ankara'da Shell Petrol AŞ nin kendi işlettiği istasyonlardan alıyorum. Bazen kredi kartı kampanyası olduğunda Opetten alabiliyorum ama genelde sonrasında Shell'e geçince çekiş fark ediyor.
Ankarada Shell in kendi işlettiği istasyon / istasyonlar hangileridir nerdedir? Ben genelde armada nın az ilerisindeki shell den alıyorum. Kentparka gelmeden az geride

Ankarada Shell in kendi işlettiği istasyon / istasyonlar hangileridir nerdedir? Ben genelde armada nın az ilerisindeki shell den alıyorum. Kentparka gelmeden az geride
Evet Lycian'ın dediği gibi orası Shell'in kendisine ait. Listeyi ekliyorum Ankara için aşağıya.

1705478778793.png

Şimdiye kadar BP'den memnun olduğum istasyonlar yine Söğütözü eskişehir yolu üzeri BP'nin kendi işlettiği ve Yaşamkent BP Flamingo Eğitim kurumları diye geçen istasyon.
Ankarada Total istasyonlarından memnun olanlar? Eskişehir yolunda Mehmetçik vakfına ait bir istasyon biliyorum ama denemedim.

Geri
Üst Alt