Golf 7 dahili nem seviyesi yüksek hatası

onurhcs

Üye
İsim
Onur Hacıosmanoğlu
Araç
Golf 7
Merhaba kolay gelsin aracımın ekranında bu hatayı alıyorum

Ekli dosyalar

• IMG_0455.jpeg
    IMG_0455.jpeg
    41 KB · Görüntüleme: 36

@onurhcs görselde ac ışığı görünmüyor. Yani AC aktif mi?

@onurhcs yoldaysanız 2 dk durup havalandırın ve yeniden çalıştırın. Daha sonra klimayı auto tuşuna basarak kullanmayı deneyiniz.

@onurhcs yoldaysanız 2 dk durup havalandırın ve yeniden çalıştırın. Daha sonra klimayı auto tuşuna basarak kullanmayı deneyiniz.
Denedim fakat bu sıkıntı 1 aydır böyle makineye bağladık bu sıkıntı çıkıyor. Sorunu çözmedik.

Ekli dosyalar

• IMG_0456.jpeg
    IMG_0456.jpeg
    601.9 KB · Görüntüleme: 23
Klimadan sağlıklı bir şekilde soğuk ve sıcak hava geliyor mu?

Standart kullanımda uzun süre iç sirkülasyon devrede ya da ac kapalı kullanırsanız bu uyarıyı verir ancak sizde devamlı ise bu durumu ölçen parçanın durumuna bakmanız lazım. Yani su almış ya da nemden kurtulamamış olabilir. Soğutma gerçekleşmiyorsa yoğuşma olacağından da uyarı veriyor olabilir.
Arka camda ya da genel olarak camlarda buğulanma oluyorsa stepne kısmına bakınız ıslak olup olmadığına.

Standart kullanımda uzun süre iç sirkülasyon devrede ya da ac kapalı kullanırsanız bu uyarıyı verir ancak sizde devamlı ise bu durumu ölçen parçanın durumuna bakmanız lazım. Yani su almış ya da nemden kurtulamamış olabilir. Soğutma gerçekleşmiyorsa yoğuşma olacağından da uyarı veriyor olabilir.
Arka camda ya da genel olarak camlarda buğulanma oluyorsa stepne kısmına bakınız ıslak olup olmadığına.
Klimada soğuklukta bir sıkıntı yok gayet güzel soğutuyor sıcaklıktada en sağda sıcaklık çok iyi geliyor genel olarak sıcaklığımda iyi tahminimce arabaya buharlı temizlik yaptırmıştım nem ölçerim bozulmuş olma ihtimalide olabilir sağlam usta arıyorum

Ekli dosyalar

• IMG_0458.jpeg
    IMG_0458.jpeg
    52.8 KB · Görüntüleme: 11

Sıcakl

arabamda sıcaklık ve soğukluk olumca buharlaşma olmuyor

Klimada soğuklukta bir sıkıntı yok gayet güzel soğutuyor sıcaklıktada en sağda sıcaklık çok iyi geliyor genel olarak sıcaklığımda iyi tahminimce arabaya buharlı temizlik yaptırmıştım nem ölçerim bozulmuş olma ihtimalide olabilir sağlam usta arıyorum
Olağan bir durum değil o zaman. Buharlı temizlik etki etmiş olabilir. Yaptırdığınız yere bir danışın.
Geçmiş olsun.

Olağan bir durum değil o zaman. Buharlı temizlik etki etmiş olabilir. Yaptırdığınız yere bir danışın.
Geçmiş olsun.
Yaptırdığım yere söyledim ilk defa başımıza geldi diyor erele veya doğuş otoya vermem gerekecek gibi görünüyor

@onurhcs fazla detay bilmiyorum. Sadece temel kullanım sonucunda oluşabilecek pratik çözümlere hakimim. Servisler mutlaka bir yol gösterir. Bilen biri direkt olarak şu sebepten der ve çözer . Ancak servis bununla karşılaşmamışsa biraz korkutabilir.

Bu arada ön camın havalandırma kanallarının ortasında güneş sensörü var. Ona da bir bakın belki ortasında nem görünüyorsa orada da sorun olabilir.
Umarım ucuz yollu bir çözümdür.

Direkt olarak fikri olan mutlaka yardımcı olacaktır.

Geri
Üst Alt