Tiguan sunroof patlamasi

20 sene önce ailemizin ortak kullanım aracı olan Renault Clio 2 kışın kar yağışlı hava -10°C civarı araba 1-2 gündür park halindeydi, evden aşşağı inip araçtan birşey aldım, kapıyı kapatmam ile güm arka cam patlamıştı. Tabii benim senaryo ile arkadaşın yaşadığı biraz farklı şuan sonbahar a yeni girdik ve hava o kadar soğuk değil.

@Basbelasi Basınçla alakalı bir durum mu oluyor acaba. Sunroof olmayınca hiç araştırmadım denk gelmedim. Acaba cam filmi olan bir araçta da olmuş mudur?

Yolda ilerlerken yazmışsınız. Önde taş fırlatacak mesafede araç var mıydı? Eğer öyleyse sekip gitmiş de olabilir.

Şu an aklımda 2 soru oluştu:
Bu durumun nedeni, bir de cam filmi olmuş olsaydı bu durumu önler mıydı?

Geçmiş olsun.
Cam filmi olsa da onlemez di abi, onde de arac yoktu arkada da yani yol bostu benden baska kimse yoktu diyebilirim.

Geçmişler olsun Köksal hocam, o ne olmuş öyle, şaşırdım. Müzikte kapalıysa güm cam sesine insan irkilir ya.
Abi valla hersey kapaliydi sofor cami cok az bisey acikti hava alsin diye sessiz bir sekilde ilerliyordum birden bir gumleme sesi okdu ben disarda sandim azcik daha ilerleyince aracin icine sanroof dustu cam parcalari sonra anladim ki gumleme bizden gelmis :)))

Abi valla hersey kapaliydi sofor cami cok az bisey acikti hava alsin diye sessiz bir sekilde ilerliyordum birden bir gumleme sesi okdu ben disarda sandim azcik daha ilerleyince aracin icine sanroof dustu cam parcalari sonra anladim ki gumleme bizden gelmis :)))
Enteresan ve üzücü olay, geçmiş olsun tekrardan. Yetkili servise mi çektiniz? Depolarında var mıdır o da ayrı konu.

@Basbelasi tekrar geçmiş olsun.

Kaza anında sunroofun güvenliği hep tartışılır. Ancak bu şekilde bir durum ciddi yaralanmaya, ani bir refleks ile kazaya da sebebiyet verebilir.
Örnek videoda arkadaki araca da etkisi ortada..

(Yandaki kamyonetin egzozu ile aynı hizaya gelince patlaması da tesadüf olmuş)

@Basbelasi tekrar geçmiş olsun.

Kaza anında sunroofun güvenliği hep tartışılır. Ancak bu şekilde bir durum ciddi yaralanmaya, ani bir refleks ile kazaya da sebebiyet verebilir.
Örnek videoda arkadaki araca da etkisi ortada..

(Yandaki kamyonetin egzozu ile aynı hizaya gelince patlaması da tesadüf olmuş)
Aynen bir e bir boyle oldu, burda otobanda araba cok, ama benim gittigim yolda benden baskasi yoktu.

Öncelikle geçmiş olsun!
Arabanın içine iyice baktınız mı? Yorgun mermi gibi birşey çarpmış olabilir mi? Kırık şekline bakılırsa bir mermi ya da saçma olabilir diye düşündürdü.

İkame araç da verdiler mi hocam?
Abi benim zamanim yoktu zaten hollandaya donusume 1 gun kala patladi ve ben de doncegim gun teslim ettim ve dondum hollandaya. Sonrasinda iki hafta icerisinde yapildi ve teslim ettiler araci benim yegenlere.

Öncelikle geçmiş olsun!
Arabanın içine iyice baktınız mı? Yorgun mermi gibi birşey çarpmış olabilir mi? Kırık şekline bakılırsa bir mermi ya da saçma olabilir diye düşündürdü.
Onu biz de dusunduk ve saga sola baktik ama yoktu bisey.

@Basbelasi

Mekanizma + kızak + motor sağlam

Sadece patlayan cam degisimine 19.200 TL gibi bi fatura çıktı diye tahmin savurayım .??

Birde kasko dan mı karşılandı ??

Geri
Üst Alt