MK8 OBD11 Kodlaması ve Çalışan-Çalışmayan özellikler

Acardag

Üye
İsim
Acar
Araç
Golf 8 Impression
Merhabalar,

Golf 8 impression aracımda obd11 ile bir çok özellik açtım,

-Coming Home/Leaving Home
-30 Renk Ambiyans renk
-DWA Lock/unlock Sesli Onay(menüden ayarlanabiliyor)
-20 kmh hızdan sonra kitleme menüden ayarlama
-Anahtardan cam açma kapatma
-Kadran son hız değişimi
-Ek yakıt miktarı
-Menüden gündüz farları kapatma
-İskandinav tipi arka farlar
-Emniyet kemer ikazı iptali
-Ses sistemi BEATS olarak tanımlandı(üst seviyedeki ses bozulmaları bence azaldı)
-Start Stop tuşu kalp atışı şeklinde yanıyor
-Motor durunca camların otomatik olarak kapanması(çalışmadı)
-Geri viteste ayna indirme(menüye seçenek geldi ama çalışmıyor)
-Gaz tepkime arttırma
-tork telafi sistemi(sıfırdan kalkışta titreme azaltıyor deniyor ama fark görmedim)

Unuttuklarımda vardır genel olarak bunları yaptım.

Ayna aşşağıya indirme ve motor durunca camları otomatik kapatma özellikleri bence konfor öğesi ve çalışmaması hoşuma gitmedi.

Bu kodlamalar ile uğraşmış ve çalıştırmış olan varsa yardımcı olabilir mi acaba?

**obd11 one-click app kısmında ayna indirmenin çalışması için hafızalı koltuk gerekli yazılmış ama diğer araçlarda hafızalı koltuk olmadanda çalıştığı için acaba olur mu diye bir umut bekliyorum...

Şimdiden teşekkürler.

Ayna indirme kodlamasının çalışmama sebebi bana göre koltuk hafızası değil, modüldeki ayna hafıza özelliğinin olup olmamasıyla ilgili. Önceki Tiguan aracımda koltuk hafızası yoktu ama ayna indirme çalışıyordu.

Bu ayna hafızanın çalışıp çalışmadığını test etmek için 52 modül Uzun kodlama kısmından memory_mirror seçeneği aktif değilse aktifleştirin. Daha sonra 52 Modül Canlı veri menüsünde Mirror memory satırını işaretleyin ve ok deyin. Ekrana gelen görüntüde position _x ve y seçenekleri % de olarak çalışıyorsa Ayna modülünde hafıza var ve hafıza özelliği açılmamış demektir. Eğer hiç hareket yoksa hafıza yok demektir ve aktifleştirdiğiniz memory_mirror seçeneğini kapatınız, bunun anlamı da Geri viteste ayna indirme çalışmaz demektir. Benim test edip çalışmayan 52 ayna modülü numarası 5Q4959592H

Son düzenleme:
Upvote 0
Yorumunuz için teşekkür ederim, dediğiniz işlemleri yaptım x ve y not available yazıyor sanırım özelliği yok o yüzden öyle, bunu çalışır hale getirebilmek için yapılacak bir şey var mı ayna modülü nasıl hafızalı yapılır veya parça numarası nedir ne yapılabilir. Peki cam kapatma hakkında bir fikriniz varmı?

Upvote 0
Anahtarsız çalışma ışığının kalp atışı şeklinde yanmasını nasıl yaptınız hocam

Upvote 0
Hafizali koltuk varsa calisir denmesinin sebebi, ayna indirme olan araclarda hafizali koltuk zorunlulugundan degil, hafizali koltuk var ise aynada destek var ama ozellik olarak kapali olmasindan kaynaklaniyor. Hafizali koltuk olmayip ayna indirme ozelliginin desteklenip ama kapali geldigi arac yok. O destek var ise zaten calisiyor.

Upvote 0
Merhabalar,

Golf 8 impression aracımda obd11 ile bir çok özellik açtım,

-Coming Home/Leaving Home
-30 Renk Ambiyans renk
-DWA Lock/unlock Sesli Onay(menüden ayarlanabiliyor)
Merhaba, emeğinize sağlık.
30 renk ambians için nasıl bir kodlama yaptınız?

Upvote 0
Merhaba, emeğinize sağlık.
30 renk ambians için nasıl bir kodlama yaptınız?
Aracım impression olduğu için zaten aydınlatma özelliği yok sadece kadran ve multimedia tema renkleri değişiyor, ilk önce 10 adet renk özelliği ve ana menüye tuşu getiriliyor sonrasında renk tayfı 30 renk seçilebilir olarak değişiyor.

Upvote 0
Aracım impression olduğu için zaten aydınlatma özelliği yok sadece kadran ve multimedia tema renkleri değişiyor, ilk önce 10 adet renk özelliği ve ana menüye tuşu getiriliyor sonrasında renk tayfı 30 renk seçilebilir olar
30 renge çıkarılması kısmını paylaşabilir misiniz

Upvote 0
30 renge çıkarılması kısmını paylaşabilir misiniz
Golf 8 için bu adımları yaptım,

09 Central Electrics
Adaptation
Interior_light_hmi_config
Hmi_ambient_colors_bitmask (7 FF FF FF)
Hmi_contour_colors_bitmask (7 FF FF FF)

Upvote 0

Geri
Üst Alt