İkinci elde fiyatlar gerçekten düştü mü

Merkez Bankası politika faizini %30 dan 35'e yükseltti. Bu da Bankaların mevduat sahiplerine daha fazla faiz verecek olması demektir. Yani piyasanın canlanacağını sanmıyorum. İşte yöneticilerin sıkı para politikası dedikleri bu. Piyasa canlanacağına faiz için parası olan bankaya koşacak. Piyasada parayı azaltacağız derken bankaları şişiriyorlar. Piyasada para azalınca halk daha da fakirleşir, sonrada bunun adı enflasyonu düşürdük olacak. Bence, ayarı bozulan kantar misali gereksiz bir uygulama..

Son düzenleme:
Merkez Bankası politika faizini %30 dan 35'e yükseltti. Bu da Bankaların mevduat sahiplerine daha fazla faiz verecek olması demektir. Yani piyasanın canlanacağını sanmıyorum. İşte yöneticilerin sıkı para politikası dedikleri bu. Piyasa canlanacağına faiz için parası olan bankaya koşacak. Piyasada parayı azaltacağız derken bankaları şişiriyorlar. Piyasada para azalınca halk daha da fakirleşir, sonrada bunun adı enflasyonu düşürdük olacak. Bence, ayarı bozulan kantar misali gereksiz bir uygulama..
Enflasyonu düşürmek için talebi yani harcamaları azaltmak gerekir. Piyasada para azalınca halk fakirleşmez, ticaret yavaşlayacağı için dolaşımdaki para miktarı azalır.
Merkez Bankasının yaptığı kendi içinde tutarlı, kırk yılda bir doğru iş yapıyorlar.

Fiyatlar gerçekten düşüyor ve düşmeye de devam edecek, bu daha başlangıç. Özellikle herkesin ulaşabildiği B segmenti araçlarda yolun daha çok başındayız.

Sarı sitede hâlâ 7-8 yaşındaki kokuşmuş arabasına sıfır fiyatı yazan embesiller var, onlar da görecek neyin ne olduğunu.

Demek ki neymiş faiz her derde deva imiş. Faiz enflasyona yaklaştıkça büyükbaşlar otomobil stoklamayı bırakıyormuş.

Her ay satış rekorları kırılırken millete çip krizi bahanesiyle komisyonsuz araba satmayan kansızlar da umarım 250ml suya muhtaç olurlar.

2018 model Golf’e 1.500.000’den fazla para isteniyordu daha şurada yeni. 5 yıllık araba için. Fiyatların bu hale gelmesine sebep de kendi insanımız sadece chip krizi pandemi vs değil. Sarı site kapansa iddia ediyorum fiyatlar ertesi gün %25 düşer

Geri
Üst Alt