İkinci elde fiyatlar gerçekten düştü mü

gkhnclk

Katılımcı Üye

İsim
gökhan
Araç
golf 7
merhaba arkadaşlar ikinci elde fiyatlar gerçekten düştü mü söylenenlere göre ikinci el piyasası çok durgun benim iaçımdan fark etmez yarıyarıya düşsün sonuçta alacağım araba da düşüyor mantığı var bende

Gerçek düşüş değil bence araç değiştirecek biri için. Cebinde parası olan varsa evet düştü denebilir.
Önceleri pahalıydı evet ama kredi falan bi şekilde pahalı bile olsa ulaşılabilir durumdaydı. Fakat şu an ucuz olsa bile kredi durumları sıkıntı olduğu için ulaşım zorlaştı bence.

O sebeple ulaşılması iyice güçleşiyorsa birim olarak düşmesi ucuzladığı anlamına gelmez bence. Aynı kemer sıkma zamanla ekmeğe suya kadar ilerleyecek el mahkûm. 25 kuruşluk ekmek 7.5 lira olunca pahalı diyemedik. Ama alım gücü azaltılarak geri 25 kuruşa düşürülse yine ucuzlamış sayılmaz :)

1 milyon olan ikinci el araç 850 bin mi oldu

1 ay öncesine kadar 1 milyon 250 bin yazdıkları 2018 comfort dsg passatı dün 890 a sattıklarını görünce gerçekten çok düşüş var

Her arabada düşüş miktarı aynı olmasa da düştü. Durgunluğun sebebi hala rüya gören insanların sayısı. 2015 manuel golflere 1.000.000 yazan çok ancak o fiyatlarda tahmin edeceğiniz üzere yaprak kımıldamıyor. Favorimdeki ilanlar ise niteliğine göre 750.000-850.000 aralığına düştüğünde gidiyor.

Her malın alıcısı vardır. Doğru fiyat yoktur. Durgunluk var diyenin fiyatı indirirse malını satar. Şu anki kredi/faiz durumu ve sıfır araba bulunabilmesi fiyatları etkiledi.

Son düzenleme:
Düşüş demeyelim bence bu duruma çünkü normalleşme yaşanıyor saçma sapan fiyat yazan zeka özürlü bir grup arabalarını satamayınca piyasa normale dönüyor bu daha devam eder özellikle bayiler sıfır kampanyalarını yıl sonuna kadar artarak devam ettirecek

Sarı site fiyat şişirmelerinden kaynaklı aslında. Ortalama ilan fiyatlarından aracımızın değerini anlamak mümkün değil.

Aracı satılığa koyup gelen teklifleri görerek ancak net bilgi sahibi olunuyor.

Gerçekten satmak zorunda olanlar dip fiyat yapıyor ve satıyor.

Geçmişte de sonbahar kış dönemi araç satmak biraz zor olurdu, ederinden aşağıya fiyat düşülürdü kolay alıcı bulsun diye. Satılmazsa Yaz dönemi gelsin talep artar o zaman rahat satılır genellemesi yapardık ... benzer şey hala da geçerli mi bilmiyorum.

Forumda aracını satan / ilana çıkaran / alışveriş sayfasında konu açanlara sormak lazım

Yazdığınız fiyatlarla yakın uzaktan satma ihtimaliniz nedir diye?

Herkes eski düzene göre fiyatlamaya devam ediyor.

Alsatçı galerici alemine sormak lazım niye böyle ildu ?? Niye saldırmıyorsunuz sıfır+ 2. Ellere diye

Millet zannediyorki yüce devlet bunları ensesinden sniper la tek tek yere serdi explosion yerlestirdi oturdukları koltugun altına? (Call of duty modern car warfare 6)

Yok öyle bişey

Alsatcı galerici adam kurnaz adamdır

Bişey bekliyorlar. (Kasım sonunda)

Bende bekliyorum (%60 lık matrahın geri gelmesini mesela)

Forumda aracını satan / ilana çıkaran / alışveriş sayfasında konu açanlara sormak lazım

Yazdığınız fiyatlarla yakın uzaktan satma ihtimaliniz nedir diye?

Herkes eski düzene göre fiyatlamaya devam ediyor.

Alsatçı galerici alemine sormak lazım niye böyle ildu ?? Niye saldırmıyorsunuz sıfır+ 2. Ellere diye

Millet zannediyorki yüce devlet bunları ensesinden sniper la tek tek yere serdi explosion yerlestirdi oturdukları koltugun altına? (Call of duty modern car warfare 6)

Yok öyle bişey

Alsatcı galerici adam kurnaz adamdır

Bişey bekliyorlar. (Kasım sonunda)

Bende bekliyorum (%60 lık matrahın geri gelmesini mesela)
Matrah düzenlemesi sizce şu an 1.5 yukarısına satılan aracı kapsar mı? Genelde B segmenti ve bazı C segmenti araçlar için konuşuluyor gibi duymuştum da.

2024 modeller yolda bayiler 2023leri satmak için kampanya yapıyorlar. Araç bol demekki kampanya oluyor

Matrah düzenlemesi sizce şu an 1.5 yukarısına satılan aracı kapsar mı? Genelde B segmenti ve bazı C segmenti araçlar için konuşuluyor gibi duymuştum da.
Elektrikli araca %10 ötv oluyorda
Petrollü araca %60 ötv ??? Çokmu??? (Yada azmı??)

Devlet cebine sürümden girecek paraya bakar

%80 cebine girmiyorsa %60 a tav olur

Ben alsatçı aleminin saldırmamasından kıllanıyorum.

Bu adamlar ilkokul terk adamlar ama İQ su hicde eksik adamlar degilller

Aracım 3 ay önce bir ay ilanda kaldı 3 ay önce gelen tekliflerle şuankileri kıyasladığımda hiçbir fark yok ancak takipte olduğum a3 sedan 2020 model 35tfsi 40k km altı araçların 1.400.000den başladığını gördüm ilgilendiğim bir araç vardı 1.250.000 den dün satılmış . Keza aynı şekilde takipte olduğum 1.5 eTsi Style 2021-22 araçların piyasası hala aynı 1.440 civarı bir değişiklik gözlemlemedim . Göz gezdirdiğim araçlarda leon vardı 1.5 eTsi fr dsg 1.380.000e ikinci el varken 1.250.000 bandına araç bulmak mümkün sıfırı da 1.350.000e bulunabilirmiş .

Gözlemlediğim şeyler bunlar garip geldi açıkcası... takipte olduğunuz araçlardaki fiyat değişimlerini bu konu üzerinden takipteyim

Aracım 3 ay önce bir ay ilanda kaldı 3 ay önce gelen tekliflerle şuankileri kıyasladığımda hiçbir fark yok ancak takipte olduğum a3 sedan 2020 model 35tfsi 40k km altı araçların 1.400.000den başladığını gördüm ilgilendiğim bir araç vardı 1.250.000 den dün satılmış . Keza aynı şekilde takipte olduğum 1.5 eTsi Style 2021-22 araçların piyasası hala aynı 1.440 civarı bir değişiklik gözlemlemedim . Göz gezdirdiğim araçlarda leon vardı 1.5 eTsi fr dsg 1.380.000e ikinci el varken 1.250.000 bandına araç bulmak mümkün sıfırı da 1.350.000e bulunabilirmiş .

Gözlemlediğim şeyler bunlar garip geldi açıkcası... takipte olduğunuz araçlardaki fiyat değişimlerini bu konu üzerinden takipteyim
Hala bir çok kişi eski piyasa sanıyor ve fiyat düşmüyor. Cidden satmak isteyen mantıklı fiyat civarları yazıp kısa sürede satıyor. İlginç piyasa.

Elektrikli araca %10 ötv oluyorda
Petrollü araca %60 ötv ??? Çokmu??? (Yada azmı??)

Devlet cebine sürümden girecek paraya bakar

%80 cebine girmiyorsa %60 a tav olur

Ben alsatçı aleminin saldırmamasından kıllanıyorum.

Bu adamlar ilkokul terk adamlar ama İQ su hicde eksik adamlar degilller
Aynen düşerse sürümden kazanır ama bir yandan da cari açık artmasın diye düşürülmesi uygun olmazda deniliyor, iki taraftanda sıkıntı.

fiyatlar normalleşiyor allah olmayan herkese nasip etsin inşallah diyelim

Geri
Üst Alt