klima-rutubet kokusu

kdombayci

Üye
İsim
Kemal
Arkadaşlar merhaba,

Aracımla 2'nci yaz mevsimine girdim. Ancak klimayı ilk açtığımda bir süre, hoş olmayan bir koku hissediliyor ( nemli ortam kokusu gibi). Daha sonra kayboluyor. Oysa geçen yaz bu hiç olmamıştı. Yetkili servis klima sistemindeki evaporatörün temizlenmesini önerdi, ancak onlar yapamıyormuş. Evaporatör temizliği yaptıran var mı, fiyatı hangi seviyede? Teşekkürler...

Polen filtresini değiştirdiniz mi?

Klima açıkken araç direk stop edildiğinde soğuk hava ısınıp filtrede nem oluşturabilir klima ilk çalıştırıldığında bu nem koku yapıyor olabilir.ben her zaman klima açıkken varacağım yere yaklaştığımda ac yi kapatıp fan açık vaziyette sıcak hava gelene kadar çalıştırıyorum şimdiye kadar koku oluşmadı filtre değiştirip bu şekilde kullanıp denemenizi tavsiye ederim

Sent from my iPhone using Tapatalk

Eskiden vitesi boşa alıp tasarruf etmek gibi bişey benim için bu son birkaç km ac tuşunu kapatma [emoji1531]

Klima açıkken araç direk stop edildiğinde soğuk hava ısınıp filtrede nem oluşturabilir klima ilk çalıştırıldığında bu nem koku yapıyor olabilir.ben her zaman klima açıkken varacağım yere yaklaştığımda ac yi kapatıp fan açık vaziyette sıcak hava gelene kadar çalıştırıyorum şimdiye kadar koku oluşmadı filtre değiştirip bu şekilde kullanıp denemenizi tavsiye ederim

aynen yapılması gereken bu , tüm araçlar için geçerli bir yöntemdir  ve kötü kokuları bu yöntemle minimize edebilirsiniz.

Hocam bahsettiginiz koku klimanın surekli nemli olmasından dolayı oluşan bakteri mantar ve kuften gelen kokudur. Aracımda her 4 ayda bir antibakteriyel klima temizleyici bomba kullandım ve sonuç mükemmel. Bu bahsettiğimiz koku bir daha hiç oluşmadı. Aldığım ürünün linkini birazdan atacağım bilgisayara geçince. Çok memnun kaldım. Kesinlikle ve kesinlikle tavsiye ederim.

Bahsettiğim ürün bu hocam : Mafra Antibakteriyel Araç Klima Dezenfektanı (Odorbact). Hepsiburada dan 25 tl ye almıştım fakat artık satışta değil olarak gözüküyor. Bulabilirseniz kesinlikle deneyin. Kullanımı da şu şekilde : 

Kullanım Şekli ;

Klima sisteminin tüm hava kanalları açılır.

* Aracın içinde klimanın hava üflediği tüm kapaklar açık olmalıdır.

Klima son faza getirilir.

Araç içi devir daim aktif hale alınır. 

Araçın tüm camları , sunroof ve kapılar kapatılır.

Klima en soğuğa ayarlanmalıdır.

Ürün çalkalandıktan sonra yolcu koltuğunun ön kısmına dik bir şekilde bırakılarak mandala basılır ve gaz çıkışı sağlanır.

Araç ve klima çalışır vaziyette 10 dk bekledikten sonra tüm kapılar açılarak 2 dakika havalandırma yapılır.

Geri
Üst Alt