Motordan gelen ıslık sesi ( çözüldü )

golfcu91

Üye
İsim
burhan
Merhabalar arkadaşlar aracimda ıslık sesine benzer ses var turbodan desem ses stabil geliyor gaza yüklenince artmıyor. Rolantide baya azalıyor kaputu açayım dedim şu malum parça neyse bundan geliyor

Ekli dosyalar

• 20231010_210819.jpg
    20231010_210819.jpg
    53 KB · Görüntüleme: 52

Evet 1.6 tdi ses oradan geliyor turbonun oradan felan gelmiyor sesin en çok yoğun olduğu yer
Ne zaman değişmişti mazot filtresi ? (Kaç km,yıl) veya çeyrek deponun altında çok mu kullanıyorsunuz aracı ? Tıkalı olabilir filtre.

Ses söyle geliyor video bana ait değil ama birebir aynı ses

Video da açılmıyor bugün hersey ters gidiyor arkadaş

parça mazot filtresi,filtreniz tıkalı olabilir.

Bu ses, depodaki mazot pompası sesi gibi geliyor. Onu da bir araştırın.

Sesi dünden beri 6 farklı kanaldan 5+1 home theater sistemden dinler gibi dinledik

Yakıt filtresinin ordan geliyor diyerek
Seyirciyi alacakaranlık kusağı alfred hitckok filmlerindeki gibi beyin ilüzyonlarına yönelttiniz. (Katil %99 belliyken şaaak acaba o degilmi yanılsamaları)
Yakıt filtresinde o sesleri çıkarabilecek ne kabiliyet var ne de böyle bir enstrumantal düzenek.

Bir vw araç alıp da

Dünya piyasasından elini ayağını çekmiş Lancia / daewoo/saab/ daihatsu araç sahibi gibi bu araçların ülkede ustası yok yedek parcası da sıkıntılı , forumdan yardımcı olabilecek? bu araçlardan anlayan varmı çaresizligine düşmüş durumlara gelindi

Bildigimiz turbo erroru
Sanayide Bir vw servisine çekip Yaptırın hocam .

Sesi dünden beri 6 farklı kanaldan 5+1 home theater sistemden dinler gibi dinledik

Yakıt filtresinin ordan geliyor diyerek
Seyirciyi alacakaranlık kusağı alfred hitckok filmlerindeki gibi beyin ilüzyonlarına yönelttiniz. (Katil %99 belliyken şaaak acaba o degilmi yanılsamaları)
Yakıt filtresinde o sesleri çıkarabilecek ne kabiliyet var ne de böyle bir enstrumantal düzenek.

Bir vw araç alıp da

Dünya piyasasından elini ayağını çekmiş Lancia / daewoo/saab/ daihatsu araç sahibi gibi bu araçların ülkede ustası yok yedek parcası da sıkıntılı , forumdan yardımcı olabilecek? bu araçlardan anlayan varmı çaresizligine düşmüş durumlara gelindi

Bildigimiz turbo erroru
Sanayide Bir vw servisine çekip Yaptırın hocam .
Teşekkürler sadece rolantide anlamadim birine gaza bastirdim ilk kez turbolu araç kullaniyorum

Evet arkadaşlar ses turbo dan değil triger de bulunan ufak bir bilyadan geliyormuş turbo sesi ile aynı neredeyse sorun çözüldü.

Geri
Üst Alt