Golfe bir farklı Egzoz projesi :)

uranusgrey_golf

Katılımcı Üye

İsim
Furkan
Merhaba,

Bildiğiniz üzere bazı Audi ve Mercedeslerde içeriden aktif edilen egzoz tuşu bulunuyor. Aynı sistemi golfün vitesinin sağ tarafında bulunan aktif buton ile yapmayı düşünüyorum. Hatta bunun için mevcut parçayı söküp inceledim 3 hat bulunuyor. + - ve toprak.

Daha önce yapmayı denemiş veya yapan birileri varsa yönlendirmelere açığım. Benim aklımdaki egzoz aktif olması için gereken gücü araya bir bas-çek buton koyarak istediğimde açmak ve istemediğimde tek tuşla kapatmak.

Ayrıca buton üzerindeki mevcut stickerı veya yazıyı temizletip aşağıdaki gibi bir sticker ekleyeceğim veyahut lazer yazı yazan yerlere götürüp yazdıracağım.

Ekli dosyalar

• 416C515E-2AFD-4C45-BB01-702CD55C4AAB.jpeg
    416C515E-2AFD-4C45-BB01-702CD55C4AAB.jpeg
    82.6 KB · Görüntüleme: 75
  • F52936D5-FFCC-45E7-9E40-72ECBDB99BD6.jpeg
    F52936D5-FFCC-45E7-9E40-72ECBDB99BD6.jpeg
    77.6 KB · Görüntüleme: 73
  • D6EF797A-4E8B-41AD-816B-C5B3F4C42993.jpeg
    D6EF797A-4E8B-41AD-816B-C5B3F4C42993.jpeg
    34.9 KB · Görüntüleme: 72
  • 2428CD64-F9CE-4E80-933C-58B34AB39C36.jpeg
    2428CD64-F9CE-4E80-933C-58B34AB39C36.jpeg
    28.6 KB · Görüntüleme: 74

Aklımdaki diğer bir konu ise ;

Aracımda MODE select tuşu bulunuyor. Bu butonda 5 mod var eco-comfort-normal-sport-individual şeklinde. Normal seçiliyken buton beyaz yanıyorken diğer 4 modu seçtiğinizde bu buton TURUNCU renk yanıyor. Buradaki Turuncuya bir pozitif bağlantı çekerek araç NORMAL mode dışındayken egzoz valflerinin açılmasını sağlamak ve böylece NORMAL moddayken hiç ses olmayacak ancak mode değiştirdiğimde egzozlar aktif olarak açılacak.

Ancak bunu denemeden ve devreyi görmeden yapmam mümkün gözükmüyor. @ZaGani bir yorumun olur mu senin hiç tecrüben olmuşmuydu bu butonlarla ilgili ? Sanırım garaj kapısı açma sistemi yapmıştın daha öncesinde.

Basinca iceride kalmayan geri gelen her dugmeye bu islemi yapariz

Basinca iceride kalmayan geri gelen her dugmeye bu islemi yapariz
Şema olarak nasıl bir bağlantı yapmak gerekir abi o konuda yönlendirmen olur mu ? Egzoz firması yapacak gerçi ama düğme işine girmek istemeyebilirler bu durumda oto elektrikçiden hat çektirmem gerekebilir.

Merhaba, custom bir çalışma olacaksa o butona her türlü tanımlama yapilabilir. Modlarla birlikte aktif olsun ya da kapansin gibi secenekleri de gateway dataseti ile oynayarak olusturulabilir diye dusunuyorum. Aracin orijinalinde boyle bi egzos sistemi varsa datasette belki de hazirdir bu durum

Tustan ziyade egzos icin gerekli parcalara odaklanman ilk asamada bence daha iyi olur. Tus kismi her turlu çözülür.

Merhabalar, Golf 7-8 R'larda moda göre egzozun valfleri orijinal olarak acilip kapanabiliyor spor moddayken açık iken harici diğer modlarda kapalı oluyor veya individual olarak sadece egzozu açık ayarlayabiliyorsunuz, muhtemelen bu tesisat bcm üzerinden bağlıdır bu sistemin tam olarak nasıl çalıştığını bulabilirseniz eğer direkt modelar üzerinden kontrol edebilirsiniz diye düşünüyorum. Golf 7'R larda valfleri hep açık olacak şekilde kodluyorlardı yanlış bilmiyorsam eğer, bu kodlanabiliyorsa modlar ile sizde kontrol edilebilirsiniz tahminimce.

Geri
Üst Alt