Golf 8 yeni araçta yağ akıtması

rower

Üye
Merhabalar,

Bugün sabah 35 km yol gidip parkettim. Öğlen park yerimden çıkarken yerde siyah-sarı yağ aktığını gördüm. Park ederken gözüme çarpacak büyüklükteydi. Benden akmış olduğunu düşünüyorum. Ayrıca park yerimden çıkarken, vitesi park’tan D/S ye attığımda normalde çıkmayan ‘tıss’ gibi ufak bir ses geldi. Araç henüz 3 bin km de, golf 8 1.0 dsg. Daha sonra tekrardan yeni bir yere parkettiğimde yağ sızıntısı görmedim.
Yağ seviyesini araç dinlendikten sonra kontrol ettim normal gözüküyor. Yeni araçta böyle bir sızıntı sizce neden olabilir? Servise gidilmeli mi yoksa bir iki gün izlenmeli mi?

Ekli dosyalar

• IMG_7633.jpeg
    IMG_7633.jpeg
    376.9 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleme:

Aracınızın altına eğilip veya kaputu açıp bakmanızı öneririm. Sizin araçtan kaynaklıysa yağın bulaştığı yerler olduğunu görebilirsiniz. Bana sizin araçtan değil gibi geldi. Kirli yağa benziyor.

Upvote 0
Aracınızın altına eğilip veya kaputu açıp bakmanızı öneririm. Sizin araçtan kaynaklıysa yağın bulaştığı yerler olduğunu görebilirsiniz. Bana sizin araçtan değil gibi geldi. Kirli yağa benziyor.
Eğildim, aracın altında koruma ile kaplı genelde ama yine de yağlı bir yer göremedim. Fakat korumaların altında durum ne bilmiyorum. Kaputa da baktım aşağıdaki korumada vb. Yağ göremedim. Umarım benim araçtan değildir fakat park ederken farketmeliydim diye düşünüyorum. ‘Tıss’ sesine denk gelince kuşkulandım

Kaputta veya aracın altında tam nerelere bakmam lazım emin olamadım. Plastik korumada birikip akmış olmalı. Yerdeki yağ, ön tekerlere yakın hizadaydı.

Upvote 0
Eğer kı her park yaptığın yerde aynısı oluyorsa senın arac tandır kaçak ,ama senın aracından olduğu dusuncesınde değilim

Son düzenleme:
Upvote 0
Eğildim, aracın altında koruma ile kaplı genelde ama yine de yağlı bir yer göremedim. Fakat korumaların altında durum ne bilmiyorum. Kaputa da baktım aşağıdaki korumada vb. Yağ göremedim. Umarım benim araçtan değildir fakat park ederken farketmeliydim diye düşünüyorum. ‘Tıss’ sesine denk gelince kuşkulandım

Kaputta veya aracın altında tam nerelere bakmam lazım emin olamadım. Plastik korumada birikip akmış olmalı. Yerdeki yağ, ön tekerlere yakın hizadaydı.
Aracınızın alt korumasında bir yağ akıntısı yoksa sizin aracınızdan olma ihtimali zor yağ kaçağı olsa arabanızın alt korumasında mutlaka görürsünüz yağ buharlaşıp uçacak bir madde değil sızıntı olma ihtimalinde kesin görürdünüz.. eğer altına bakamıyorsanız bir ışık tutun altına cep telefonu kamerası selfi moduna alıp rahatlıkla bakabilirsiniz emin olun sızıntı varsa alt korumada görmeme ihtimaliniz yok. İçinize sinmiyorsa bir rot balansçıya giderseniz onlarda kanallar oluyor aracınızı kanala çekip altına bakabilirsiniz.

Upvote 0
Aracınızın alt korumasında bir yağ akıntısı yoksa sizin aracınızdan olma ihtimali zor yağ kaçağı olsa arabanızın alt korumasında mutlaka görürsünüz yağ buharlaşıp uçacak bir madde değil sızıntı olma ihtimalinde kesin görürdünüz.. eğer altına bakamıyorsanız bir ışık tutun altına cep telefonu kamerası selfi moduna alıp rahatlıkla bakabilirsiniz emin olun sızıntı varsa alt korumada görmeme ihtimaliniz yok. İçinize sinmiyorsa bir rot balansçıya giderseniz onlarda kanallar oluyor aracınızı kanala çekip altına bakabilirsiniz.
Teşekkür ederim, bakabileceğim kadar baktım, bir şey göremedim. İçim rahatladı biraz fakat işin ilginci, şirket otoparkında bugun oraya tek parkeden ben olduguma neredeyse eminim ve yağ yeni gözüküyordu. Orada bir şeyleri kaçırıyorum sanırım. Yarın da bi inceliyip, duruma göre hareket edeceğim. Teşekkürler yorum yapan arkadaslara.

Upvote 0

Geri
Üst Alt