Filtremarketimden yağ alınır mı ?

Capulcu_m

Üye
İsim
Mehmet
Araç
Golf 1.6 tdi
Merhaba sayın arkadaşlar,filtremarketimden 1.6 tdi golf 7 için filtre alacağım,dikkatimi çeken liquimoly 5litre 5w-30 toptech 4600,liquimolynin kendi sitesine göre 250-300 lira daha ucuz.Bu siteden filtre dışında liquimoly ürünleri özellikle yağ alan oldu mu acaba ?

Ben daha önce sürekli egemot dan alıyordum. Son bakımda Filtremarketimden filtre setini ve liqui moly yağ aldım. Aralarında bir farklılık görmedim. Yağın orijinal olduğunu düşünüyorum

ucuz bulduğun yerden al yağların konulduğu şişeler çok pahalı sahtesini yapmaya değmez 200 tl için

Alınır, yetkili satıcılarından. Önce motul daha sonra da LM getirmeye başladılar ve mantıklıda bir hareket olduğunu düşünüyorum.
Daha önce bir çok kez yerlerine gidip elden almıştım, ancak artık elden teslim yapmıyorlar sanırsam.

Diğer sitelerde daha ucuz olmasına rağmen Egemottan almıştım 1398 tl 5lt şimdi fiyatlar 1600-1700 civarında sanırım. Arada baya fark varsa alın yağ bidonundan çift yapışkan çıkmazsa geri gönderirsiniz

Yağ piyasası öyle acayip bir durumda
Golf 7 dizel için ( 5 litre)
Toptec 4200 sağlam olsun egemottan alırsan 1600 civarında ( ocak 2023de 924 ₺ almışım.)
Motul dersen 1300 civarında
Castrol dersen 1100-1200 civarında
Mobil dersen 1200-1300 civarında
Ve ürünlerin piyasada o kadar fazla sahtesi var ki. Tüketici olarak ne yapacağımızı şaşırdık

Yağ piyasası öyle acayip bir durumda
Golf 7 dizel için ( 5 litre)
Toptec 4200 sağlam olsun egemottan alırsan 1600 civarında ( ocak 2023de 924 ₺ almışım.)
Motul dersen 1300 civarında
Castrol dersen 1100-1200 civarında
Mobil dersen 1200-1300 civarında
Ve ürünlerin piyasada o kadar fazla sahtesi var ki. Tüketici olarak ne yapacağımızı şaşırdık

Markaların doğrulama yöntemleri var. Bunlar bazen bir site bazen bir uygulama oluyor.

Renault aracım için internetten aldığım son Elf yağ için "Elf yağ orijinallik sorgulama" diye arattım ve şuraya denk geldim: https://tr.totalenergies.com/son-kullanici/hizmetlerimiz/urunum-orijinal-mi

Uygulamayı indirip yağın üstündeki karekodu okuttum ve teyit ettim.

Markaların bunun gibi garanti yöntemlerini deneyebilirsiniz.

1695119290454.png

Mann ve lm yetkili satıcısı. Ana merkezlerinden alışveriş yapıyordum geçen yıla kadar bu yıl perakendeyi kaldırmışlar. Güvenilir firma orijinal ürünlerle çalışıyorlar.

Geri
Üst Alt