Frene basınca gelen tok sesi

emany

Üye
İsim
Emrah Şentürk
Arkadaşlar merhabalar,

Aracı alalı 1 ay oldu. Araç 2015 Mart çıkışlı, 9500 kmde. Aracı ilk aldığımda, frene ilk bastığımda lok diye bir ses geliyordu. Sanki bir boşluk varmış gibi. Şimdilerde sesi hiç duymuyorum. Ya da alıştım bilmiyorum. Sizce neden kaynaklanabilir? Uzun yola çıkacağım 10 gün sonra. Servise baktırayım mı?

Bu arada frene basınca ciyak diye bir ses yok. Fren işlevlerinde de sıkıntı yok. Sadece ilk basarken sanki boşluk varmış gibi.

Park halindeki araçla hareket edip ilk yapılan frende yapıyor bu sesi servise gittim izolasyon yaptık dediler ama yinede geliyor üstüne basa basa sordum frenlerle alakalı bir problem yok dediler 2.5 senedir bende böyle sıkıntı yok frenlerde

Sent from my iPhone using Tapatalk

hocam stepneni iyice sıkıstır sesi duymayacaksin ayni ses bendede olmustu

O ses bende de var ön taraftan geliyor özellikle geri geri giderken ilk frene bastığımda daha belirgin. 

Arkadaşlar merhabalar,

Aracı alalı 1 ay oldu. Araç 2015 Mart çıkışlı, 9500 kmde. Aracı ilk aldığımda, frene ilk bastığımda lok diye bir ses geliyordu. Sanki bir boşluk varmış gibi. Şimdilerde sesi hiç duymuyorum. Ya da alıştım bilmiyorum. Sizce neden kaynaklanabilir? Uzun yola çıkacağım 10 gün sonra. Servise baktırayım mı?

Bu arada frene basınca ciyak diye bir ses yok. Fren işlevlerinde de sıkıntı yok. Sadece ilk basarken sanki boşluk varmış gibi.
değerli hocam;

Park yerine geri geri ve frenle giriyor olmalısınız.

fren kaliperleri araç ileri giderken fren yaptığınızda çalışmak üzere tasarlanmışlardır.

Doğal olarak son hareketinizle tersine yük binmesiyle geriye doğru kasılan fren balatalarının ileri doğru ilk fren sonrası balatalar yerine olması gereken pozisyonuna yani "ileriye" geri dönüyor.

fakat yine de serviste boşluk alınmalıdır.

değerli hocam;Park yerine geri geri ve frenle giriyor olmalısınız.

fren kaliperleri araç ileri giderken fren yaptığınızda çalışmak üzere tasarlanmışlardır.

Doğal olarak son hareketinizle tersine yük binmesiyle geriye doğru kasılan fren balatalarının ileri doğru ilk fren sonrası balatalar yerine olması gereken pozisyonuna yani "ileriye" geri dönüyor.

fakat yine de serviste boşluk alınmalıdır.
Servise götürdüm, test sürüşüne çıktık, normal olduğunu sıkıntı olmadığını söylediler hocam.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Geri
Üst Alt