Taban su alıyor

yurbasov

Yeni Üye
İsim
Özdemir y
Araç
Golf 7 1.2 midlineplus
Merhabalar. Aracımda sağ ön ve arka taban su alıyor ve sebebini bulamadım. Klimadan şüphelendim ancak usta klimada bir sıkıntı olmadığını söyledi. Başına gelen, çözümünü bilen var mıdır? Paspas altı havuz gibi şu an...

@yurbasov selamlar. Aracınızın klima tahliye hortumu su kaçırıyor olabilir . Yani yolcu tarafından tabana tahliye hortumu var. Oradan bir miktar araç içine kaçırıyor. Kontrolü bu şekilde yaptırın.

Çözümü de taban halısını çıkarıp kurutucaksınız ve sızıntı yapan yeri zaten görürsünüz..o kısmı da izole edeceksiniz.

Geçmiş olsun.

@yurbasov selamlar. Aracınızın klima tahliye hortumu su kaçırıyor olabilir . Yani yolcu tarafından tabana tahliye hortumu var. Oradan bir miktar araç içine kaçırıyor. Kontrolü bu şekilde yaptırın.

Çözümü de taban halısını çıkarıp kurutucaksınız ve sızıntı yapan yeri zaten görürsünüz..o kısmı da izole edeceksiniz.

Geçmiş olsun.
Benim de aklıma ilk klima geldi ve direkt klima ustasına gittim, boruyu kontrol etti ve bir problem olmadığını söyledi. Tabanı sökmeden sanırım kaynağı bulamayacağız. Teşekkür ediyorum.

Yağmur sonrası hocam. Muhtemelen kanallar tıkalı ama yaşadığım yerde düzgün usta olmadığından bulamadılar.
Yağmur sonrası oluyorsa kapı eşiklerini de kontrol edebilirsiniz. Yağmura denk gelmediğim için o ihtimali atlamışım. Gerçi yıkama da olabilir. Siz klimadan şüphelendim yazdığınız için geçmişte böyle bir sorunla ilgili yazı okumuştum.

Geri
Üst Alt