Park halindeki aracıma vurdular.

İsim
Ömer
Arkadaşlar merhaba. Park halinde duran aracıma yurt dışı plakalı bir araç geri manevra yaparken baya hızlı şekilde vurdu..

Ben de oralardaydım vururken gördüm. Arka tamponun sol tarafından vurdu.. Tampon baya baya bir esnedi... Far ve camurlukta birşey yok gibi gözüküyor.. Önce sadece çizik var zannettim ama sonradan tampon ayarının bozulduğunu gördüm. Yani stop lambası ile far arasında açıklık oluşmuş. Tampon tırnakları çıkmış ve ya kırılmış sanırım.

Sonrasında aracı sürerken, kör nokta uyarısının bozulduğunu fark ettim yani anlamsızca yanıp sönüyordu. Onun sensörü de tamponda mı acaba?

Yarın servise gideceğiz vuran arkadaşın bir akrabası ile birlikte. O da benim tanıdıgım birisi çıktı ve ben yaptıracağım diyor. Kasko fln hiç tutanak tutmadık.. Tamponu değiştirirlerse ve bu sensör fln da sanırım tamponda onlarla beraber ne kadar bir masraf çıkar ona bakacağız.

Sizlere danışmak istediğim ise servise gittiğimde dikkat etmem gereken, ya da ustalara ayrıca kontrol etmelerini rica edeceğim bir durum var mıdır acaba?

geçmiş olsun büyük ihtimalle yerinden oynadığı için kalibrasyonu bozulmuştur. beterinden korusun.

saygılar

Upvote 0

Tekrardan merhabalar. Servis yogunluğundan aracıma bugün baktılar ve işlemlere başladılar. Tampon onarım ve lokal boyanması (4000tl) ve kör nokta sensörü + kabloları için toplamda 30500tl bir maliyet cıkardılar.. Düz 30000 yapalım dediler.. 🤦🏿‍♂️🤦🏿‍♂️🤦🏿‍♂️

Upvote 0
Tekrardan merhabalar. Servis yogunluğundan aracıma bugün baktılar ve işlemlere başladılar. Tampon onarım ve lokal boyanması (4000tl) ve kör nokta sensörü + kabloları için toplamda 30500tl bir maliyet cıkardılar.. Düz 30000 yapalım dediler.. 🤦🏿‍♂️🤦🏿‍♂️🤦🏿‍♂️
Gecmis olsun, vuran kişi ödemeyi kabul etti mi?

Upvote 0
Kaskodan yapılsa gel de anlat şimdi tampon lokal boyasının 30.000 tuttuğunu…

Çok geçmiş olsun

Upvote 0
gecmis olsun ama aklınızda bulunsun tutanak tutmamazlik yapmayın adam ben yaptırırım dedi numarasını aldin gitti sonra aradin ne yaptırması kardeşim ben vurmadım yada sen bana vurdun dese ne diyeceksin gözü açık olmak lazim siz siz olun tutanak tutun sonra ister yaptırsin ister yaptırmasın kendi bileceği iş

Upvote 0
1000 eurocuk koymaz benim gurbetçi kardeşime
Arada tanıdık olmasa yaptırmazdı bence.. 5bin dedik ama 30bin oldu dedi haliyle ama yapacak n bir şey yok
1000 eurocuk koymaz benim gurbetçi kardeşime
gecmis olsun ama aklınızda bulunsun tutanak tutmamazlik yapmayın adam ben yaptırırım dedi numarasını aldin gitti sonra aradin ne yaptırması kardeşim ben vurmadım yada sen bana vurdun dese ne diyeceksin gözü açık olmak lazim siz siz olun tutanak tutun sonra ister yaptırsin ister yaptırmasın kendi bileceği iş
Aynen haklısınız ama akşam sadece tamponda minik bir kaç çizik gibi duruyordu, sensör işi sonradan çıktı.. Ama çizik bşle olsa tutmak lazım.

Upvote 0
Upvote 0
Öncelikle geçmiş olsun. Daha önce birkaç yerde paylaşmıştım. Eskihisar-Topçular arabalı vapuruna doğru giderken Yeti 1.2 TSI DSG motoru teklemeye başladı. Derken o halde gemiye bindim. Motoru durdurup çalıştırdım değişen birşey yok. Neyse gemiden iner inmez tamirci aradık. Cihaza bağladılar üçüncü silindirde hata çıkıyor. Kompresör, enjektör, buji derken çözüm bulunamadı. Sonunda İzmit sanayiye kadar o halde adeta seke seke geldik. Neyse skoda özel servise çektik, usta teşhisi koydu. Bobin arızalı diye. Bu arada buji kablolarını da sipariş etti. Kablolarda ne var diye sorunca, servis her ikisinin değişmesini istiyor dedi. Neyse zamana göre epeyce bir tutar fatura etti. Şaşırmış olsam da yanımdaki arkadaşlara mahcup halde ödemeyi yaptım ve çıkan parçaları da bagaja atıp yolumuza devam ettik. İstanbul'a dönüşte birkaç gün sonra çıkan bobini kontrol ettiğimde buji kablosunun girdiği bir bağlantının oksitlendiğini fark ettim. Temizleyip değişeni söküp yerine taktığımda sorunsuz çalıştı. Hemen ustayı arayıp nasıl bir soyguncu olduğunu yüzüne söyledim. Bunun helal olup olmadığını sordum. Halbuki basit bir temizleme ile sorun giderilebilecekken bana onca masrafı ettirdi. Senelerdir sorunsuz çalışıyor. O yüzden ben arada menfaat olup insanlık olmayan ilişkilerde iki kere düşünülmesi gerektiğini düşünüyorum. Belki de sensörde hiçbir sorun yoktur, ya da basit bir tamirle çalışması sağlanabilir?

Upvote 0
Öncelikle geçmiş olsun. Daha önce birkaç yerde paylaşmıştım. Eskihisar-Topçular arabalı vapuruna doğru giderken Yeti 1.2 TSI DSG motoru teklemeye başladı. Derken o halde gemiye bindim. Motoru durdurup çalıştırdım değişen birşey yok. Neyse gemiden iner inmez tamirci aradık. Cihaza bağladılar üçüncü silindirde hata çıkıyor. Kompresör, enjektör, buji derken çözüm bulunamadı. Sonunda İzmit sanayiye kadar o halde adeta seke seke geldik. Neyse skoda özel servise çektik, usta teşhisi koydu. Bobin arızalı diye. Bu arada buji kablolarını da sipariş etti. Kablolarda ne var diye sorunca, servis her ikisinin değişmesini istiyor dedi. Neyse zamana göre epeyce bir tutar fatura etti. Şaşırmış olsam da yanımdaki arkadaşlara mahcup halde ödemeyi yaptım ve çıkan parçaları da bagaja atıp yolumuza devam ettik. İstanbul'a dönüşte birkaç gün sonra çıkan bobini kontrol ettiğimde buji kablosunun girdiği bir bağlantının oksitlendiğini fark ettim. Temizleyip değişeni söküp yerine taktığımda sorunsuz çalıştı. Hemen ustayı arayıp nasıl bir soyguncu olduğunu yüzüne söyledim. Bunun helal olup olmadığını sordum. Halbuki basit bir temizleme ile sorun giderilebilecekken bana onca masrafı ettirdi. Senelerdir sorunsuz çalışıyor. O yüzden ben arada menfaat olup insanlık olmayan ilişkilerde iki kere düşünülmesi gerektiğini düşünüyorum. Belki de sensörde hiçbir sorun yoktur, ya da basit bir tamirle çalışması sağlanabilir?
Haklısınız belki ama servis sensörü tamir etmiyor, değişime gidiyor işi garantiye almak için.. Ben de tamir istemezdim açıkçası.. darbe alıp bozulduysa tamir önerseler de bir daha bozulma ihtimaline karşı değiştirilmesini isterdim.. 🙋🏽‍♂️

Upvote 0
Dediğim gibi faturayı şişirmeye çalışanlara ben güvenmiyorum. Belki de basit bir kablo kopuğudur. Görmek lazım.

Upvote 0

Geri
Üst Alt