Park halindeki aracıma vurdular.

İsim
Ömer
Arkadaşlar merhaba. Park halinde duran aracıma yurt dışı plakalı bir araç geri manevra yaparken baya hızlı şekilde vurdu..

Ben de oralardaydım vururken gördüm. Arka tamponun sol tarafından vurdu.. Tampon baya baya bir esnedi... Far ve camurlukta birşey yok gibi gözüküyor.. Önce sadece çizik var zannettim ama sonradan tampon ayarının bozulduğunu gördüm. Yani stop lambası ile far arasında açıklık oluşmuş. Tampon tırnakları çıkmış ve ya kırılmış sanırım.

Sonrasında aracı sürerken, kör nokta uyarısının bozulduğunu fark ettim yani anlamsızca yanıp sönüyordu. Onun sensörü de tamponda mı acaba?

Yarın servise gideceğiz vuran arkadaşın bir akrabası ile birlikte. O da benim tanıdıgım birisi çıktı ve ben yaptıracağım diyor. Kasko fln hiç tutanak tutmadık.. Tamponu değiştirirlerse ve bu sensör fln da sanırım tamponda onlarla beraber ne kadar bir masraf çıkar ona bakacağız.

Sizlere danışmak istediğim ise servise gittiğimde dikkat etmem gereken, ya da ustalara ayrıca kontrol etmelerini rica edeceğim bir durum var mıdır acaba?

Öncelikle geçmiş olsun. Ben olsam tutanak tutardım ne olur ne olmaz diye. Kör nokta sensörü tamponun içinde eğer sistem arıza veriyorsa servis muhtemelen kör nokta sensörünü değiştirecektir. Stop ve tampon arasında açıklık var demişsiniz muhtemelen tırnaklar kırıldı. Ek olarak servise gittiğinizde park sensörlerinin de kontrol edilmesini isteyin.

Upvote 0
Çok teşekkür ederim. Tırnaklar gittiyse tamponun değişmesi gerekir değil mi? Acaba ortalama sensör ve tampon ne kadar tutar onu merak ediyorum.

Upvote 0
Çok teşekkür ederim. Tırnaklar gittiyse tamponun değişmesi gerekir değil mi? Acaba ortalama sensör ve tampon ne kadar tutar onu merak ediyorum.
Sensörde önce kalibrasyon yapmalarını isteyin eğer kalibrasyon hatayı düzeltmezse sensör değişecek.
Kör nokta sensörü için güncel servis fiyatı 13.718,40 TL

Upvote 0
Sensörde önce kalibrasyon yapmalarını isteyin eğer kalibrasyon hatayı düzeltmezse sensör değişecek.
Kör nokta sensörü için güncel servis fiyatı 13.718,40 TL
Bilgiler için teşekkür ederim. Servisten bilgi alınca buraya da yazarım inşallah.

Upvote 0
Geçmiş olsun bu tip köşeye gelen darbelerde köşelerdeki havalandırma menfezleri yerinden oynuyor ve bagaja su giriyor onlarada mutlaka baktırın

Upvote 0
Kör nokta sensörünüzün braketi kırılmıştır yada yerinden oynamıştır büyük ihtimalle. Geçmiş ols braker kırılmış
Dediğiniz gibi tamponda oluşan açıklık için braket kırılmıştır büyük ihtimalle dediler, braket onarımı ve boya yaparız dediler. Ben serviste direk değiştirirler demiştim ama küçük birşey onarılabilir dediler.
Park sensörü çalışıyor ama parktan çıkış ve kör nokta sensörü hata verdi zaten. Bu hata tampondan dolayı olabilir dediler, değişmesi gerekirse sökünce belli olur dediler.

Son düzenleme:
Upvote 0

Geri
Üst Alt