2017 Model Golf 1.6 TDI Şanzıman Hatası

TmRBrN

Yeni Üye
Araç
Golf 7.5 1.6 TDI Comfortline
1 hafta önce Golf 7.5 1.6 TDI Comfortline paket aracım şanzıman hatası verdi. Ne ileri ne de geri gitmiyordu. Çekici çağırarak sanayiye götürdük. Usta mekatronik parçasını söktü ve basınç pompasındaki orling'i değiştirdi. Akabinde aracı bilgisayara taktık ve basınç düzeyini vs kontrol ettik 42-60 arası gidiyordu. Herhangi bir sıkıntı olmadan 1 haftaya yakın kullandım böyle. ( Şanzıman yağı değişti bu işlem sonrasında ve her şey dahil toplamda 2.000 TL ödeme yaptım)
2 gün önce aynı hatayı tekrar verdi. Bu sefer bugün pompayı değiştirdiler ve 33.000 TL civarı masraf çıktı.
Genel olarak süreçle alakalı söyleyeceklerim bu kadar.

Burada aklıma takılan şu kısım var belki forumda başka kişilerin de başına gelmiştir. Bu parça değişimi sonrası arabada herhangi bir randıman sorunu yaşanır mı? Eski performansı alabilir miyim? Yoksa hiçbir zaman ilk hali gibi olmaz mı?

Sorunu doğru bulup çözerlerse randıman alırsınız. Çok fazla volkswagen arabasına bindim sıfır sorunsuz araçlar değil. Çözümü bulynmayan araçlarda değil. Aracınız kaç bindeydi ?

Upvote 0
Sorunu doğru bulup çözerlerse randıman alırsınız. Çok fazla volkswagen arabasına bindim sıfır sorunsuz araçlar değil. Çözümü bulynmayan araçlarda değil. Aracınız kaç bindeydi ?
2017 Model 137.000 km'de

Upvote 0
Mass Otomotiv diye bir yere gittim. Yenimahalle tarafında

Upvote 0
33.000 tl tutması için kart fılan da değişmesi lazım çok fazla bir miktar pompa için

Upvote 0

Geri
Üst Alt