Golf 7.5 1.6 tdi akü zayıf uyarısı

oğuzhankarabulut

Yeni Üye
İsim
Oğuzhan
Araç
Golf 7,5 tdi 2017mdl
Merhabalar, golf 7,5 tdi aracım böyle bir uyari veriyor. Aküyü filan ölçturdum sorun yok degerleri iyi şarj dinomosunuda ölçtürdum ona iyi dediler,yardimci olurmusunuz20230822_170626.jpg

Orjinal akü mü üzerinde? kaç model araç? Akü fotosunu bir paylaşın

Hocam aracı çalıştırıp elektrikçiye gidiyorsunuz. Siz gidene kadar akü bir miktar şarj oluyor sonra elektrikçide diyor ki normal. Bu olayı bu formda defalarca yaşadık.
Sabah aracın başına gidip ölçüm yapılırsa sizi yanıltmaz. Ama o ara nerede bulacaksın elektrikçiyi gelip baksın...

Eğer üzerindeki akü aracın orijinal ilk aküsü ise, akü sizi yolda bırakmaya hazırlanıyor. Bu saatten sonra şarj kurtarmaz, değişim yaptırın.

Yok 1 - 2 senelik akü ise, iyi bir redresör şarjı yaptırmalısınız.

Araç seyir halinde iken gerçekleşecek şarj işlemi, aküde oluşmuş olabilecek muhtemel sülfatlaşma hasarını tedavi edemez.

Redresör şarjı şarjı uygulanmadığı sürece durum daha kötüye gider.

.

Yaklaşık 2 yıldır akü zayıf uyarısı alıyorum. Bazen bir hafta aracı çalıştırmadığım oluyor ama yinede sıkıntısız çalışıyor. Bu yıl 5.yılı tamamlayıp 6.yılı da yarıladık. Aracı çalıştırmadan teyp açmıyorum start stopu kapatıyorum bayadır da uyarı yazısı çıkmadı. Bilmiyorum yanlış mı yapıyorum ama gittiği yere kadar gitsin istiyorum

Yaklaşık 2 yıldır akü zayıf uyarısı alıyorum. Bazen bir hafta aracı çalıştırmadığım oluyor ama yinede sıkıntısız çalışıyor. Bu yıl 5.yılı tamamlayıp 6.yılı da yarıladık. Aracı çalıştırmadan teyp açmıyorum start stopu kapatıyorum bayadır da uyarı yazısı çıkmadı. Bilmiyorum yanlış mı yapıyorum ama gittiği yere kadar gitsin istiyorum

En olmadık yerde veya acil bir durumda, sizi yolda bırakabilir.

Risk ile yaşamayı seviyorsanız sıkıntı yok.

.

En olmadık yerde veya acil bir durumda, sizi yolda bırakabilir.

Risk ile yaşamayı seviyorsanız sıkıntı yok.

.
Aynen artık emekli olma vakti gelmiş görünüyor. Hiçbir sıkıntısı olmadığı halde 6. yılını doldurmuş akümü değiştirdim. Bundan sonrası risk.

2016 1.4 TSI Manuel
Mart 2017 trafiğe çıkışlı. Fabrika çıkışlı akü. Dün ilk defa akü zayıf uyarısı aldım. 9 Eylül'de servis bakımım var. Aküyü serviste mi değiştirmeliyim yoksa hemen mi?

2016 1.4 TSI Manuel
Mart 2017 trafiğe çıkışlı. Fabrika çıkışlı akü. Dün ilk defa akü zayıf uyarısı aldım. 9 Eylül'de servis bakımım var. Aküyü serviste mi değiştirmeliyim yoksa hemen mi?
Serviste zubizu indirimiyle (yedek parça ve işçilikte) %25 indirim hakkınız mevcuttur, serviste eko seri ve orjinal akü olmak üzere 2 tip akü bulunur,

Bütçenize göre servisten fabrikanın taktığı orjinal akü veya dışardan Varta EFB tip alınız, eko seri almayınız.

2016 1.4 TSI Manuel

Servis dışından alınabilecek en iyi aküler :

VARTA N70 70 Ah EFB

https://www.n11.com/urun/varta-12v-...6043306?magaza=akupeksaygili&aku-iadesi=hayir

EXIDE 70 Ah EFB

https://www.trendyol.com/exide/12-v-70-ah-efb-760-a-en-el700-start-stop-p-366352722

MOLL 70 Ah EFB

https://www.n11.com/urun/moll-12v-70-ah-efb-aku-start-stop-aku-470782451-26043802

Servise bu akülerin fiyatlarından haberdar olarak gidiniz.

Servis in, Economy sınıfı olmayan. normal EFB akü için vereceği fiyata göre karar veriniz.

Yukarıdaki akü fiyatlarının çok üzerinde bir fiyat verirlerse veya ellerinde sadece Economy sınıfı akü varsa, dışarıda akü değişimi yaptırınız.

.

2016 1.4 TSI Manuel
Serviste akü 5000 civarında. %25'e dahil olursa takma işlemiyle birlikte 4000 civarına gelir.

2016 1.4 TSI Manuel
2016 yılı 10.ay üretimli aynı 1.4 TSI manuel aracımın orjinal aküsünü bir hafta önce serviste Moll marka EFB economy serisi akü ile değiştirdim (3870 tl). Orjinal olana Manner marka dendi. Varta olsaydı onu alacaktım. Ekonomi serisi 1-2 ay kadar daha taze idi. Takılan akü orjinal akü gibi 59A.

Servis uzerinde gelen orjinal EXIDE akü icin 5200 TL istesi. Yedek parca %25 indirim + iscilik.

Disarda VARTA altin uç 60 Amper 2800 TL, Mutlu için 2400 TL dedi.

dışarıdan alıp geçin bence ben varta aldım memnunum..gerçi moll aküde güzelde fiyat farkına değermi bilemedim..

Geri
Üst Alt