Yedek Anahtar

Tek anahtar gelmesi konusu audi'de geçtiğimiz dönemde vardı. VW'de hiç duymadım.

Tek anahtar gelmesi konusu audi'de geçtiğimiz dönemde vardı. VW'de hiç duymadım.
O dediğiniz hırsızlık riskini artırdığı için kaldırılan vale anahtarı idi, Audi premium markalar vale anahtarı (3.cü bir anahtar) ile geliyordu, sonra hırsızlık riskini artırdığı için bu artık araçlarda vale anahtarı kaldırıldı.

O dediğiniz hırsızlık riskini artırdığı için kaldırılan vale anahtarı idi, Audi premium markalar vale anahtarı (3.cü bir anahtar) ile geliyordu, sonra hırsızlık riskini artırdığı için bu artık araçlarda vale anahtarı kaldırıldı, dediğiniz o okabilir

O dediğiniz hırsızlık riskini artırdığı için kaldırılan vale anahtarı idi, Audi premium markalar vale anahtarı (3.cü bir anahtar) ile geliyordu, sonra hırsızlık riskini artırdığı için bu artık araçlarda vale anahtarı kaldırıldı, dediğiniz o okabilir
Geçtiğimiz sene sonuna doğru Audi'ler tek anahtar ile teslim edilmişti. Bu şekilde teslim alan arkadaşlarım olduğundan biliyorum konuyu. İsteyen müşteriye ek sipariş geçilerek 2. anahtarları teslim ettiler. 3. anahtar konusunda bilgim yok

O tarih aracın trafiğe çıkış tarihidir, sanırım araç el değiştirdiği için sizin ruhsatta (ilk muhayene geçerlilik tarihi) yazmıyor.?

Ruhsatta yazan şasi numarasının 11.ci harfi nedir.?

Aracı satın aldığınızda eski sahibi size bayinin aracı ilk satışı esnasında verilen evraklarını teslim ettiyse o evrakların içinde (türkçe ve almanca) olarak ayrı ayrı hazırlanmış "uygunluk belgesi" verirler.. bu her iki dil de hazırlanmış uygunluk belgesinde aracın (üretim tarihi) yazmaktadır.! Doğuş Merkezde bu evrakların bir örneği bulunur, Kendilerini arayıp mail ile uygunluk belgesini size yollamalarını isteyebilirsiniz,

Arkadaşların da dediği gibi olumsuz bir durum olduğunda yedek anahtarın olmaması kasko şirketleri sıkıntı çıkarır.
11. Harf w

L ‘nin anlamı aracınız 2020 şasi model yılında demektir,

Almanya’daki kurallara göre bir aracın 2020 model yılı olabilmesi için (2019 Haziran sonrası / 2020 Haziran öncesi) bir tarihte üretilmesi gerekir, Eskiden Türkiyede de misal 2019 Eylül ayında üretilmiş bir araç Almaya’da olduğu gibi 2020 oluyordu, Ancak Türkiye’deki yeni kurallara göre bir aracın 2020 model olabilmesi için 1 Ocak ‘ta üretilmiş olması gerekiyor,

Burdan ilerlersek sizin aracınız 1 Ocak / 30 Haziran arası bir tarihte üretilmiş diyebiliriz,

Aracın üretim tarihini tam olarak öğrenebilmel için daha önce dediğim gibi servise veya Doğuş merkez ile görüşmeniz gerek,

Ama şuan tam tarihi bilemesekte yakın bir tahmin yapabiliriz, Araç daha yeni olduğu için fabrikanın taktığı akü üzerindedir, Akünüzün eksi (-) kutup başı üzerinde veya eski (-) kutup başına yakın bir yerlerde akünün üzerinde akünün üretim tarihi yazar, Misal 15/20 gibi bir rakam yazar, bunun anlamı akü 2020 yılı 15. hafta demek oluyor, Böyle parçalar aracın üretim tarihi yakın tarihlerde olur hep.

Demek ki böyle bir problem varmış . Ben yetkili servisi rahatsız edeyim bu konu ile ilgili .

Teş
L ‘nin anlamı aracınız 2020 şasi model yılında demektir,

Almanya’daki kurallara göre bir aracın 2020 model yılı olabilmesi için (2019 Haziran sonrası / 2020 Haziran öncesi) bir tarihte üretilmesi gerekir, Eskiden Türkiyede de misal 2019 Eylül ayında üretilmiş bir araç Almaya’da olduğu gibi 2020 oluyordu, Ancak Türkiye’deki yeni kurallara göre bir aracın 2020 model olabilmesi için 1 Ocak ‘ta üretilmiş olması gerekiyor,

Burdan ilerlersek sizin aracınız 1 Ocak / 30 Haziran arası bir tarihte üretilmiş diyebiliriz,

Aracın üretim tarihini tam olarak öğrenebilmel için daha önce dediğim gibi servise veya Doğuş merkez ile görüşmeniz gerek,

Ama şuan tam tarihi bilemesekte yakın bir tahmin yapabiliriz, Araç daha yeni olduğu için fabrikanın taktığı akü üzerindedir, Akünüzün eksi (-) kutup başı üzerinde veya eski (-) kutup başına yakın bir yerlerde akünün üzerinde akünün üretim tarihi yazar, Misal 15/20 gibi bir rakam yazar, bunun anlamı akü 2020 yılı 15. hafta demek oluyor, Böyle parçalar aracın üretim tarihi yakın tarihlerde olu
Bilgi için teşekkürler reis

Geri
Üst Alt