Yedek Anahtar

MİCHY

Üye
İsim
Anıl İbrahim Güney
Araç
GOLF 2020
2020 GOLF 1.0TSİ araca sahibim . Araç fabrikasyon çıkışlı tek anahtarlı denildi böyle bir şey olabilir mi ?

Hayırlı olsun...
sıkıntılı bir durum aracın anahtarını muhtemelen kaybettiler anahtarı yada farklı bir şey...
anahtarı bulmalarını istemelisin yada anahtar kilit değişim parasını isteyip kilit değişimi gerek bir bakmışsın aracın yok...

Burasıda tanışma alanı ilk mesaj için...

https://www.golftutkusu.com/forum/72-tanisma-salonu/

Çip krizinden dolayı bazı serilere tek anahtar verilmiş . Yetkili servisten bilgi aldım .

Çip krizinden dolayı bazı serilere tek anahtar verilmiş . Yetkili servisten bilgi aldım .
Sizin aracınız üretildiği zamanlarda çip krizi daha yaşanmamıştı, çip krizi 2020 yılı sonu gibi başladı, her şeye rağmen hiç bir araç tek anahtar ile gönderilmesi söz konusu değildir.! Bu mantıkla düşünürsek Mk8 Golf ‘lerin tamamı tek anahtar ile gelmesi gerekirdi, ama öyle bişey olmadı, Aracınızı bilgisayara bağlarsanız 2 anahtar kayıtlı olduğu anlarsınız.

O zaman ruhsat ile birlikte yetkili servise gideyim ben .

O zaman ruhsat ile birlikte yetkili servise gideyim ben .
Evet iyi olur, ruhsatıza bakın, ruhsatta (ilk muhayene geçerlilik tarihi) yazıyor mu diye, şayet yazıyorsa (ilk muhayene geçerlilik tarihinden) 3 yıl öncesi aracınızın doğum tarihidir (üretiminin tamamlandığı tarih), Bu kayıtların hepsi serviste veya Doğuş Merkezde mevcuttur.

Yanlış hatırlamıyorsam Golf Mk7,5 ‘lar zaten ülkemize son partiler 2020 Mart-Nisan gibi geldi, sonrasında üretimi durduruldu diye hatırlıyorum.

Teşekkürler ForzaGilles

Tescil tarihi 10.06.2020

Olumsuz bir durum olduğunda gelde şimdi kasko şirketine bunu anlat.:)

Hayırlı olsun...
sıkıntılı bir durum aracın anahtarını muhtemelen kaybettiler anahtarı yada farklı bir şey...
anahtarı bulmalarını istemelisin yada anahtar kilit değişim parasını isteyip kilit değişimi gerek bir bakmışsın aracın yok...

Burasıda tanışma alanı ilk mesaj için...

https://www.golftutkusu.com/forum/72-tanisma-salonu/
tek anahtar nerede görüşmüş daha mantıklı bir bahane bulsalarmış keşke

Tescil tarihi 10.06.2020
O tarih aracın trafiğe çıkış tarihidir, sanırım araç el değiştirdiği için sizin ruhsatta (ilk muhayene geçerlilik tarihi) yazmıyor.?

Ruhsatta yazan şasi numarasının 11.ci harfi nedir.?

Aracı satın aldığınızda eski sahibi size bayinin aracı ilk satışı esnasında verilen evraklarını teslim ettiyse o evrakların içinde (türkçe ve almanca) olarak ayrı ayrı hazırlanmış "uygunluk belgesi" verirler.. bu her iki dil de hazırlanmış uygunluk belgesinde aracın (üretim tarihi) yazmaktadır.! Doğuş Merkezde bu evrakların bir örneği bulunur, Kendilerini arayıp mail ile uygunluk belgesini size yollamalarını isteyebilirsiniz,

Arkadaşların da dediği gibi olumsuz bir durum olduğunda yedek anahtarın olmaması kasko şirketleri sıkıntı çıkarır.

Geri
Üst Alt