Anahtar Üstü Tuş Restorasyonu (Tamamlandı)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Vagger_Boy

Katılımcı Üye

İsim
Ozan
Araç
Golf 7.5 1.0 TSI Midline Plus
Merhaba, elimizin teri ve zamanla ev anahtarıyla beraber aynı cepte durmasından açma, kapatma ve bagaj açma tuşları yumuşak ve parlak hale gelmişti :)

https://www.n11.com/urun/golf-7-anahtar-ust-basma-tusugolf-7-kumanda-tusu-18895125

Bu link üzerinden sipariş ettiğim ürün, orijinaliyle birebir çıktı hiçbir farkı hem önde hemde arka tarafta asla yok aynısıymış. Gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

Uygulama videosu olarak YouTube da bir sürü video bulabilirsiniz. Benim referans olarak aldığım video ise

(1:10 dan sonrasını izlemenize gerek yoktur metal ek tarafından tuşları bastığınız kısımı yukarı doğru kaldırdığınızda geliyor direk. Pili dahi sökmenize gerek yoktur.)

Tuşların basma hissiyatı ve ele verdiği butona basıp geri yukarı çıkma aralığı orijinaliyle aynı hiçbir eksi fark gözlemleyemedim...

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2023-07-26 at 09.15.39.jpeg
    WhatsApp Image 2023-07-26 at 09.15.39.jpeg
    317.7 KB · Görüntüleme: 54
  • WhatsApp Image 2023-07-26 at 09.15.39-3.jpeg
    WhatsApp Image 2023-07-26 at 09.15.39-3.jpeg
    259.4 KB · Görüntüleme: 52
  • WhatsApp Image 2023-07-26 at 09.15.39-2.jpeg
    WhatsApp Image 2023-07-26 at 09.15.39-2.jpeg
    241.6 KB · Görüntüleme: 52

@Vagger_Boy bu konuda çokça konu var geçmişte..

Ben de denedim değiştirdim ancak orijinaliyle malzeme farkı var.
Evet görüntü güzel hoş ancak basma kabiliyeti orijinaline göre zor.

Yıpranmış olan orijinali ile daha rahat aç kapa yapıyorsunuz.
Çünkü içerisindeki basma şekli zamanla değişmiş.
Yani kapamak istediğinizde kapamanız, açmak istediğinizde de açmanız zorlanıyor.
Haliyle parmak değil de tırnak ile basmak durumunda kalıyorsunuz ve sonucunda da orijinaliyle olan kalite farkı sonucu erken yıpranma söz konusu olacaktır.

Yanına da açma kapama durumu da olumsuz etki ediyor maalesef.

@Vagger_Boy bu konuda çokça konu var geçmişte..

Ben de denedim değiştirdim ancak orijinaliyle malzeme farkı var.
Evet görüntü güzel hoş ancak basma kabiliyeti orijinaline göre zor.

Yıpranmış olan orijinali ile daha rahat aç kapa yapıyorsunuz.
Çünkü içerisindeki basma şekli zamanla değişmiş.
Yani kapamak istediğinizde kapamanız, açmak istediğinizde de açmanız zorlanıyor.
Haliyle parmak değil de tırnak ile basmak durumunda kalıyorsunuz ve sonucunda da orijinaliyle olan kalite farkı sonucu erken yıpranma söz konusu olacaktır.

Yanına da açma kapama durumu da olumsuz etki ediyor maalesef.
Kendi tecrübelerim bana bu konuda bahsettiğiniz gibi olumsuz zorlukları yaşatmadı. Şanslı kişilerdenim sanırım :)

Kendi tecrübelerim bana bu konuda bahsettiğiniz gibi olumsuz zorlukları yaşatmadı. Şanslı kişilerdenim sanırım :)
Şu bilgiyi de ekleyeyim;
Aracım Golf 7 2013 150bin km.
Aynı anahtarı kullanıyorum.
10 seneyi geçti.
Yedek anahtarımı hiç kullanmadım.
Yedek anahtarın tuş takımını çıkarıp kullandığım anahtara taktım hissiyat aynı.. Ancak siparişle gelen tuş takımı ile deneyince aynı hissiyat olmuyor.
Evet, şans işi.
Görsel olarak uyum sağlıyor ancak tuş basma için zayıf kalıyor. Çünkü orijinali daha plastik, esnek.. siparişle gelen biraz sert ucuz plastik.

Serviste bu ürünün parça numarası nedir biliyor muydunuz ?
Şu bilgiyi de ekleyeyim;
Aracım Golf 7 2013 150bin km.
Aynı anahtarı kullanıyorum.
10 seneyi geçti.
Yedek anahtarımı hiç kullanmadım.
Yedek anahtarın tuş takımını çıkarıp kullandığım anahtara taktım hissiyat aynı.. Ancak siparişle gelen tuş takımı ile deneyince aynı hissiyat olmuyor.
Evet, şans işi.
Görsel olarak uyum sağlıyor ancak tuş basma için zayıf kalıyor. Çünkü orijinali daha plastik, esnek.. siparişle gelen biraz sert ucuz plastik.

Bunu parça olarak satmazlar. Komple anahtar kasası olarak satarlar.
Airbag kapağı içinde aynısını söylüyorlar. Airbag ile beraber satılıyormıuş sanırım. Şu an karda olduğumu da anlayınca daha da sevindim :) :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Geri
Üst Alt