ID.3 Alınır mı?

metedenadam

Yeni Üye
İsim
Metehan
Golfün elektriklisi diyebileceğim kadar hoş bir tasarıma sahip gördüğüm kadarıyla. Resmi olarak ne zaman gelir bilmiyorum ancak bazı galericilerde 1.5m civarına bulunabiliyor 2021-2022 model araçlar. Sizce alınır mı? Yakıt fiyatlarının da bu miktar uçmasıyla değerlendirmeye başladım bu aralar.

Hocam elektrikli araç kullanmaya hazır hissediyor musunuz öncelikle ona karar verin derim. Aracınızı şarj etmek için beklemek sizin için sorun olur mu? Uzun yol planlarınıza 3-4-5 hatta yeri gelir 6 saat şarj için zorunlu mola verebilir misiniz? Yakıt ücretlerinden yakınmışsınız evinizde şebeke elektiriğimden aracınızı şarj etme imkanınız var mı? Kışın soğuk havalar yüzünden daha az mesafe katmetmeyi göze alabiliyor musunuz? Pil batarya ömür süresi yüzünden ikinci el piyasasındaki belirsizliklere hazır mısınız?

Hocam elektrikli araç kullanmaya hazır hissediyor musunuz öncelikle ona karar verin derim. Aracınızı şarj etmek için beklemek sizin için sorun olur mu? Uzun yol planlarınıza 3-4-5 hatta yeri gelir 6 saat şarj için zorunlu mola verebilir misiniz? Yakıt ücretlerinden yakınmışsınız evinizde şebeke elektiriğimden aracınızı şarj etme imkanınız var mı? Kışın soğuk havalar yüzünden daha az mesafe katmetmeyi göze alabiliyor musunuz? Pil batarya ömür süresi yüzünden ikinci el piyasasındaki belirsizliklere hazır mısınız?
Yazın aşırı sıcakta da pil daha çabuk biter. Bu pil çok nazlı. Şuan tek mantıklı pilli araç nissanda var gibi. Onunda kullanıcı verilerini bilmiyorum.

Elektrikli araları biraz da şehir içi aracı gibi düşünüyorum. En fazla 150-200 km menzildeki kısa mesafe komşu şehirlere gitmek için avantajlı olabilir aracın kapasitesine bağlı olarak. Uzun vadede ikinci el piyasasındaki belirsizlik ve pil değişimleri en büyük soru işaretlerinden birisi ancak teknolojinin bu yöne doğru geliştiği de aşikar. Bu soru işaretini düşünerek elektrikli araba alınmaz demek at arabalarının olduğu motorlu araçların ilk çıktığı tarihlerde motorlu araba alınmaz sonra satamazsın demek gibi bir şey sanki :)
Ayrıca şehirde Teslaların ışıklardan kalkarken yanımdan yağ gibi geçip gitmeleri de bir miktar iştahımı açıyor ne yalan söyleyeyim :)

Mehmetçigin Şafak defteri gibi
(6 yıl)

365x6 = 2190 günümüz var

O gün geldiginde

Benim Tsi ım tdi ım elimde (xxxx de) patlarsa ??? (Yakan top)

Kim alır benim petrolle çalışan arabamı deyip panikleyen varsa ?

Olay tüm anlamıyla mantıklı/mantıksız gider hesaplarıyla elektrikli araca gecmekten çıkıp panik attack sendromlarından baska bir sey degil anlamına cıkar.

Millett zannediyorki
Elalem çatırrr catırrr
Togg , zoe , mg , skywell alıyor

Yok öyle bisey ....

Eee peki full speed ne alıyor millet

Bmw ix
Mercedes eqs alıyorlar tabi

Bu ileri görüşlülük mü ?

Yoksa ultra para sarhoşlugunun reflex davranısımı ?? Siz düsünün karar verin ??

Elektrikli araları biraz da şehir içi aracı gibi düşünüyorum. En fazla 150-200 km menzildeki kısa mesafe komşu şehirlere gitmek için avantajlı olabilir aracın kapasitesine bağlı olarak. Uzun vadede ikinci el piyasasındaki belirsizlik ve pil değişimleri en büyük soru işaretlerinden birisi ancak teknolojinin bu yöne doğru geliştiği de aşikar. Bu soru işaretini düşünerek elektrikli araba alınmaz demek at arabalarının olduğu motorlu araçların ilk çıktığı tarihlerde motorlu araba alınmaz sonra satamazsın demek gibi bir şey sanki :)
Ayrıca şehirde Teslaların ışıklardan kalkarken yanımdan yağ gibi geçip gitmeleri de bir miktar iştahımı açıyor ne yalan söyleyeyim :)
Hocam bence de çok eğlenceli yanları var. Sunduğu konfor da gerek ses gerek güç olarak çok çok iyi. Ama henüz nispeten yeni bir teknoloji olduğundan dezavantajları daha ağır basıyor benim için. Şahsi görüşürüm yukarıda saydığım nedenlerden ötürü evin tek arabası olmaz ancak bütçeniz el veriyorsa ikinci araç olarak epey keyif verici farklı bir tecrübe olacaktır.

Geri
Üst Alt