Turboşarj devirdaim valfi / mekanik arıza

İsim
Atakan
Araç
Golf 5 1.4 TSI
Üstatlar selamlar,

Geçen gün ustama gittiğimde şöyle bir arıza kodu aldım. Fakat Ustam Bu arızanın geçici olarak ortaya çıktığını bir sorun olmadığını söyledi.

Bu parçanın değişiminin acil olmadığını söyledi ve istediğin zaman gel değiştirelim dedi.

Bu parça turbonun ucundaki küçük kare parça oluyor.

Bu parçanın önemi nedir arkadaşlar, sizce en kısa zamanda değiştirmeli miyim yoksa acelesi yok mu?
Yani değiştirdiğimde turbo daha mı performanslı olacak sizce? (Bu arada kullanımımda herhangi bir sıkıntı hissetmiyorum fakat yakıtımın bir tık arttığını düşünüyorum, ustam bunu değiştirirsek o da geçer dedi)

Şimdiden teşekkürler herkese.

Ekli dosyalar

• IMG-20230712-WA0000.jpg
    IMG-20230712-WA0000.jpg
    135.6 KB · Görüntüleme: 16

Kendisi bu parça oluyor arkadaşlar. Fiyatı ise 2000 TL ye yakın maalesef... tavsiyelerinizi bekliyorum.

Ekli dosyalar

• IMG-20230712-WA0001.jpg
    IMG-20230712-WA0001.jpg
    104.1 KB · Görüntüleme: 14
Bu diş çekilsede olur çekilmesede ??
Sorun yok

Aciliyeti yok

Geçici olarak ağrıyor.

İstedigin zaman gel çekelim??

Böyle diş hekimi olurmu??

2 üstteki mesajda aynen böyle yazıyor??

Aciliyeti yok, gecici ariza vermis gecmis bitmis dedi. Sonra istedigin bi zaman yetkili servisten alirsin degistiririz vs dedi.

Kullanimimda herhangi bir farklilik da hissetmiyorum aslinda. Acaba degistirmeli miyim?

Ya da şöyle sorayim bu parçayı yenilediğim zaman kullanımımda olumlu yönde tecrübeler yaşar mıyım?

Daha önce açmış olduğunuz anlık yakıt tüketimi aşırı artış konunuzdaki arızanın nedeni bu olabilir.Ustanıza kanmayıp hemen bu parçayı degiştirin derim.Bütün gaz yememe,hissizlik,tüketim artışları vb.sorunlarınız gidecektir.Ben ustanın sözüne kandım cahil oldum siz olmayın!!!

Aciliyeti yok, gecici ariza vermis gecmis bitmis dedi. Sonra istedigin bi zaman yetkili servisten alirsin degistiririz vs dedi.

Kullanimimda herhangi bir farklilik da hissetmiyorum aslinda. Acaba degistirmeli miyim?

Ya da şöyle sorayim bu parçayı yenilediğim zaman kullanımımda olumlu yönde tecrübeler yaşar mıyım?
Araca benim binip test etmem lazım.

A) turp gibi
B) hakkaten hasta

Seklinde tespit lazım.

Daha önce açmış olduğunuz anlık yakıt tüketimi aşırı artış konunuzdaki arızanın nedeni bu olabilir.Ustanıza kanmayıp hemen bu parçayı degiştirin derim.Bütün gaz yememe,hissizlik,tüketim artışları vb.sorunlarınız gidecektir.Ben ustanın sözüne kandım cahil oldum siz olmayın!!!
Evet hocam tam olarak benim de merak ettigim kisim buydu yani sizlerin bu tarz durumlardaki düşünceleri idi.

Dogrudur onceki acmis oldugum konuda da 2 tane ariza kodu cikmisti. 1 buji kaynakli, 2 ise bu parcaydi.

Bujileri degistirdim fakat halen bir tık fazla yakit.

O zaman sizin maalesef yasamis oldugunuz acı tecrubenizi esas alarak ustaya kanmayip en kisa zamanda degistireyim ben bunu sonra basim agrimasin.

Çok sağ olun hocam tavsiyeniz icin.

Geri
Üst Alt