comfortline stoptan highline stopa geçişte kafa yedirten detay

hakline

Üye
İsim
Yusuf
Araç
golf 7 1.6 tdi
2016 model comfortline golf 7 sahibiyim. 1 ay kadar önce aracıma orjinal çıkma highline led stop takımı aldım . Aldığım arkadaş orjinal dedi bende iyice sağına soluna baktım fabrika etiketleri vw ,audi logoları vardı üstünde görünüşüde aynı şekilde orjinaldi . Ancak geçenlerde bir arkadaşım bana highlinelarda sinyalinde geldiği noktadada stopun yanması gerektiğini söyledi ve bende yanmıyor
a.jpg
dediğim kısım burası
b.jpg
yanması gereken şekil böyle
ve ben sadece stopları taktım hiçbir kablo bağlantısı vs yaptırmadım . Şimdi asıl sorular bu yanan kısım nasıl açtırılabilir mi , ve yahut comforttan highline a geçişte burası yanmayacak mı , ya da ürünü veren arkadaş bana orjinal diye replika bir ürün mü verdi ??? konuya hakim birisi bana yardımcı olursa çok mutlu olurum eğer öyle bir durum varsa o arkadaşın yakasına yapışacağım

Merhaba. Ürün orjinal gidi duruyor. Orası şu şekilde yakabilirsiniz. Dış stop soketinde 2 nolu kablodan ek yapıp 4 nolu sokete 1 kablo pinli şekilde takarsanız yanacaktır.

Selam, bu stoplar nokta nokta led ile yanıyorsa orada ki ledler lokal olarak ölmüş gibi geldi bana ilk kez gördüm bende bi kontrol kalemi ile kontrol edi belki hattı vs vardır önceden yanıyormuş olabilir @hakline

selam montajda eksiklik var. Dış stopda ki iki ledin yanması için dış stopun 1 numaralı pinden 4 numaralı pine kablo çekilmeli bu kolay yolu bu şekilde yaparsanız küçük led yanacaktır ancak sinyal verdiğinizde hem kırmızı hemde sarı yanacağı için turuncu bir görüntü olacaktır. Eğer orijinal bir şekilde çalışmasını istiyorsanız bcm den stoplara tesisat çekilmesi ve kodlama yapılması lazım tesisat çekme işleminden sonra tüm ledler Orijinal şekilde olması gerektiği gibi çalışacaktır örneğin siz sinyali verdiğinizde o iki led sönecek sinyali kapattığınızda tekrar yanacaktır.

selam montajda eksiklik var. Dış stopda ki iki ledin yanması için dış stopun 1 numaralı pinden 4 numaralı pine kablo çekilmeli bu kolay yolu bu şekilde yaparsanız küçük led yanacaktır ancak sinyal verdiğinizde hem kırmızı hemde sarı yanacağı için turuncu bir görüntü olacaktır. Eğer orijinal bir şekilde çalışmasını istiyorsanız bcm den stoplara tesisat çekilmesi ve kodlama yapılması lazım tesisat çekme işleminden sonra tüm ledler Orijinal şekilde olması gerektiği gibi çalışacaktır örneğin siz sinyali verdiğinizde o iki led sönecek sinyali kapattığınızda tekrar yanacaktır.
hocam montajda zaten eksiklik var sadece montaj yaptım sinyal içinde kablo çekilmesi lazım yoğunluktan bir türlü halledemedik ama o anlattığınız bcm muhabbeti baya uzun bir işe benziyor ona girmem büyük ihtimalle sinyal kablo bağlantısı yapsam bana yeter . çok teşekkür ederim bu arada yoksa kafayı yiyecektim stopları söküp bir daha baktım fabrika kodlarına ve orjinal yani neyse bakalım artık :)9

Yüksek ihtimal uyum sağlamadı veya soket sokete uymadı. istanbulda sem tuning diye bir satıcı var. bu işlerden baya iyi anlıyor. Mehmet bey. Ona ulaşırsanız bilgi alabilirsiniz. Çok bilgili bu konuda

Anladım hocam. Dış stop’un 1 numaralı pinden 4 numaralı pine köprü yaparsanız dışdaki iki küçük Led yanacaktır. Dış stop’un 3 numaralı pininden iç stop’un 3 numaralı pinine kablo çekerseniz sinyalleriniz yanacaktır. Montaj için resimde ki pinlerden 4 tanesine ihtiyacınız olacak. Ayrıca küçük bir uyarıda bulunayım bagaj kapağına kablo çekilirken bagaj kapağının körüklerini kesinlikle sökmeyin. Kılavuz bir tel yardımıyla kabloyu çekebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• IMG_1059.jpeg
    IMG_1059.jpeg
    196.1 KB · Görüntüleme: 5
Hocam peki bu işlemi düzgünce yapabilecek fiyatta da beni çok öpmeyecek istanbul için yer öneriniz var mı hem o yanmayan kısımlar içinde hemde bagaj kapağındaki sinyallerin yanması için bayağı kafaya taktım ben bunu da

Yüksek ihtimal uyum sağlamadı veya soket sokete uymadı. istanbulda sem tuning diye bir satıcı var. bu işlerden baya iyi anlıyor. Mehmet bey. Ona ulaşırsanız bilgi alabilirsiniz. Çok bilgili bu konuda
Bakacağım 👍🏻

2016 model comfortline golf 7 sahibiyim. 1 ay kadar önce aracıma orjinal çıkma highline led stop takımı aldım . Aldığım arkadaş orjinal dedi bende iyice sağına soluna baktım fabrika etiketleri vw ,audi logoları vardı üstünde görünüşüde aynı şekilde orjinaldi . Ancak geçenlerde bir arkadaşım bana highlinelarda sinyalinde geldiği noktadada stopun yanması gerektiğini söyledi ve bende yanmıyor
Ekli dosyayı görüntüle 68487
dediğim kısım burası
Ekli dosyayı görüntüle 68488
yanması gereken şekil böyle
ve ben sadece stopları taktım hiçbir kablo bağlantısı vs yaptırmadım . Şimdi asıl sorular bu yanan kısım nasıl açtırılabilir mi , ve yahut comforttan highline a geçişte burası yanmayacak mı , ya da ürünü veren arkadaş bana orjinal diye replika bir ürün mü verdi ??? konuya hakim birisi bana yardımcı olursa çok mutlu olurum eğer öyle bir durum varsa o arkadaşın yakasına yapışacağım
Oralar yansaydı orjinal olmadığı kesin olurdu. Orjinal led stoplarda o ara led devre olayı ile yapılıyor. Orjinal bağlantı bcm ye hat çekilecek .
Sende bagaj kapağı sinyalinde yanmaması gerekiyor eğer hat çekilmemişse.

Son düzenleme:
Oralar yansaydı orjinal olmadığı kesin olurdu. Orjinal led stoplarda o ara led devre olayı ile yapılıyor. Orjinal bağlantı bcm ye hat çekilecek .
Sende bagaj kapağı sinyalinde yanmaması gerekiyor eğer hat çekilmemişse.
Aynen yanmıyor zaten bcm işi bir tık uzun gibi onu da halledeceğim

Değmez hat çekmeye baypas yap geç. Anlaşılmayacak bile.

Geri
Üst Alt