Kafayı yemek üzereyim.. Elektrikli Ayna sonrası Cam sıkışma sensör sorunu

ugrsa

Üye
İsim
Uğur
Araç
Golf 7
Herkese merhaba, elektrikli aynalari tel yardimiyla metal demirin arkasindan videoyu izleyerek geçirdim ancak onunla mi ilgili yoksa üstüne mi geldi bilmiyorum ön camlar sürekli can sıkmaya başladı. Ya sağ ya sol cam bazen düğme otomatiğini iptal ediyor bazen tam kapatiyorsunuz yariya kadar geri indiriyor. Fitilleri temizledim, yağladım sıvı sprey ile. Çözüme ulaşamadim.

Vcds ile bağladim şu hatalar var. Ancak anlamlarini bulamadım. Kafayi yemek üzereyim istanbul avcilardayim.. gel bi bakiyim diyen olur gelelim bi çay içerken merak ettik bi kurcalayayim diyen olur. Beklerim yada şunu dene diyen olursa dener sonucunu haber ederim.

Ekli dosyalar

• 449B7A26-2FBB-4269-82F2-905CD08F5B9B.jpeg
    449B7A26-2FBB-4269-82F2-905CD08F5B9B.jpeg
    142.4 KB · Görüntüleme: 30
  • C704C53A-3468-4944-8981-BF1B69962583.jpeg
    C704C53A-3468-4944-8981-BF1B69962583.jpeg
    153.6 KB · Görüntüleme: 31
  • IMG_6692.jpeg
    IMG_6692.jpeg
    265.6 KB · Görüntüleme: 29
  • IMG_6693.jpeg
    IMG_6693.jpeg
    202.7 KB · Görüntüleme: 22
  • IMG_6694.jpeg
    IMG_6694.jpeg
    302.2 KB · Görüntüleme: 30

Kontağı açın hangi camın otomatiği sorunluysa, cam açma kapama tuşuna basın tamamen açın açıkken tekrar açma düğmesine basılı tutun 10 sn boyunca. Ardından komple camı kapatın, tekrar kapama tuşuna basılı tutun 10 sn. Cam otomatiği kodlaması bu şekil. Çalıştırın arabayı tekrar kapatın. Kontağı açıp kodlamanın olup olmadığını deneyin. Umarım sorununuza yardımcı olur
Herkese merhaba, elektrikli aynalari tel yardimiyla metal demirin arkasindan videoyu izleyerek geçirdim ancak onunla mi ilgili yoksa üstüne mi geldi bilmiyorum ön camlar sürekli can sıkmaya başladı. Ya sağ ya sol cam bazen düğme otomatiğini iptal ediyor bazen tam kapatiyorsunuz yariya kadar geri indiriyor. Fitilleri temizledim, yağladım sıvı sprey ile. Çözüme ulaşamadim.

Vcds ile bağladim şu hatalar var. Ancak anlamlarini bulamadım. Kafayi yemek üzereyim istanbul avcilardayim.. gel bi bakiyim diyen olur gelelim bi çay içerken merak ettik bi kurcalayayim diyen olur. Beklerim yada şunu dene diyen olursa dener sonucunu haber ederim.

Upvote 0
Kontağı açın hangi camın otomatiği sorunluysa, cam açma kapama tuşuna basın tamamen açın açıkken tekrar açma düğmesine basılı tutun 10 sn boyunca. Ardından komple camı kapatın, tekrar kapama tuşuna basılı tutun 10 sn. Cam otomatiği kodlaması bu şekil. Çalıştırın arabayı tekrar kapatın. Kontağı açıp kodlamanın olup olmadığını deneyin. Umarım sorununuza yardımcı olur
Merhaba bunu yapinca kisa süreli düzeliyor sonra ayni gün tekrar ya sag ya solun otomatiği gidiyor

Upvote 0

Arıza kodlarına baktımda,

09- merkezi elektrik hatası

17- enstrümanlar(ses ile ilgili sanırım)

19- ağ geçidi hatası

42- sürücü kapısı elektriği hatası

52- yolcu kapısı elektrik hatası

Upvote 0
Arıza kodlarına baktımda,

09- merkezi elektrik hatası

17- enstrümanlar(ses ile ilgili sanırım)

19- ağ geçidi hatası

42- sürücü kapısı elektriği hatası

52- yolcu kapısı elektrik hatası
Ek olarak gateway’a baktırın derim değişim gerekebilir..

Upvote 0

Rüzgarlık yokki başkan :)
Yanlış etiketleme olmuş kusura bakmayın.

@ugrsa bir ihtimal orijinal rüzgarlık içe takıldığından temas edip geri dönüyor olabileceğini düşündüm. Bu sebeple sormuştum.

İsterseniz bir de elinizi koyarak deneyiniz. Ardından elinizi çekip tekrar deneyiniz. Her ikisi de oluyor mu..

Upvote 0

Geri
Üst Alt