Motor Seçenekleri Ve Kullanıcı Deneyimleri

Gani

Yeni Üye
İsim
Gani Çelik
Arkadaşlar Merhabalar.

Bu üç motor seçeneğinden en az 2'si ni kullanan var mı? Karşılaştırmalı olarak yorum yapacak olan var mı arkadaşlar?

Yok benzinli al yok dizel al yok 1.2 al yok 1.6 al değil istediğim.

Ben sürdüm. Test sürüşü yaptım. İki motor veya bu üç motor bana şunları şunları hissettirdi, farkı şöyledi. Şu yanını sevdim veya sevmedim şeklinde direk yorum yapabilecek olan varsa çok sevinirim.

@Gani kendi aracım 1.2 öncelikle. Tüm motor seçeneklerini kullandım. Hepsinin kendince güzellikleri var. Bana ne aradığınızı ve yılda kaç km yaptığınızı söyleyin size ona göre yorum yapayım

@yusuf Hocam aslında herkesin ne aradığı belli. Çok performans az yakıt. Ama oda pek mümkün değil. Birinden biri daha ağır basıyor her motorda. Ben direk şundan inip şu motora bindiğimde şu dikkatimi çekti. Şunun sesi şunun gidişi şuna göre böyle. Ben direk bunu istiyorum.

@Gani hocam çok peformans az yakıt cevabı belli 1.4 act motor. Ama bu da yılda en fazla 15.000km yapan için uygun. Daha fazla yapıyorsanız tek çare dizel. Ben 1.2 kullanıyorum spor kullandığım zaman araca binen bu kaç motor diye şaşırıyor. Yani 1.2 de performanssız değil. 

@yusuf 1.4 act otomatik seçeneği ile geldiği için ben istemiyorum. Manuel kullanıyor ve seviyorum. O halde her motorun Size hissettirdiklerinden bahseder misiniz? Sizin aracın 1.4 ve 1.6 dizelle direk ikili kıyaslamasını rica etsem. Mantık olarak az çok belli tahmin edilebilir ama kullanırken ve araçtan ininceki fikrinizi merak ediyorum.

Manuel sevdiğimden, Hem yakıt az olsun hemde performansı tatmin etsin diye. 1.4 ACT Yerine 1.6 TDI Manuel aldım, oldukça memnunum. 

@Gani 1.4 özellikle 0-100 olarak daha performanslı. 1.6 tdi biraz daha ara hızlanmalarda hisli. Eğer 15.000km altında yol yapıyorsanız 1.4 öneririm. Şimdi satıp arac alacak olsam 1.4 highline alırım.

Arkadaşlar Merhabalar.

Bu üç motor seçeneğinden en az 2'si ni kullanan var mı? Karşılaştırmalı olarak yorum yapacak olan var mı arkadaşlar?

Yok benzinli al yok dizel al yok 1.2 al yok 1.6 al değil istediğim.

Ben sürdüm. Test sürüşü yaptım. İki motor veya bu üç motor bana şunları şunları hissettirdi, farkı şöyledi. Şu yanını sevdim veya sevmedim şeklinde direk yorum yapabilecek olan varsa çok sevinirim.
1.2 tsi 105bg midline manuel bende, 1.4 tsi highline manuel oğlumda var. ikisinide kullanan biri olarak; hızlanmalarda, güç ve performansta 1.4 tsi bariz üstün. bütçeniz müsaitse 1.4tsi highline alın.

Teşekkür ederim.

Dizelle kıyaslama imkanınız var mı onu kullanmış mıydınız?

Ben şu an 1.2 tsı cıyım.çok memnunum çağın motoru diyebilirim.bundan önce golf6 122 liğim vardı.yüksek hızlarda bayağı iyiydi.1.2 mi daha 130km leri geçmedim.nasıldır bilemem.act kullanmadım yalnız eniştemin 2015 cc si var 1.4 160 hp çok iyi gidiyor ama benzinide içiyor.dizel kullamnadım bilmiyorum.param olmadığı içi dsg alamadım yoksa kesinlikle dsg.bozulursa bozulsun 2 yıl garantisi var insan hayatının 2dk garantisiyok.

2016 golf7 1.2 tsı comfortline manuel beyaz sürüş komfor ve ışık paket.

Zevk ve bütçe meselesi...Performans diyorsanız mutlaka ACT alın yoksa 1.2 ile 1.4 arasında çok bariz bir fark yok...Her ikisini de kullanmış biri olarak size tavsiyem 1.2 comfort ve üstüne alabildiğiniz kadar donanım...5 bin lira farka ergo+geri görüş+composition media+ışık paketi+zenon ekletirsiniz.

Herkesin zevki, kullandigi guzergahi, butcesi ayri. Motorlari deneyin hicbiri uzmez sizi. Karsilastirilacak motorlar değil çünki.

Max performans icin act.

Minimum tuketim icin dizel derim.

Lakin highline alin derim en donanimlisi highline olarak geciyor oyle biliniyor. 2. Elde eliniz kuvvetli olur.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt