Değişim Şart mı?

YwolfpackY

Üye
İsim
Burak
Merhabalar hocamlar

Bugün şunu düşündüm Golf 7.5 1.6 TDI Highline aracımı satıp Golf 8 R-Line mı alsam ve bunu bayiye sipariş vericem yada 2.el çok kullanılmamış bir araç alıcam ikisinden biri ama şu önemli ne kadar fark veririm üstüne ve değer mi şu anki aracım 120 PS Golf 8 den memnun kalırmıyıö kafam karışık birde piyasa artarken bunu düşünmemde çabası gerçi bugün yarından daha kârlı diyoruz artık maalesef durum bu Golf aracım şu anda 78000 de 1m satarım gibi

merhaba öncelikler aynı soruyu bende sordum forumda kendi 2018 7.5 higline aracımı satıp aldım golf 8 1,0 etsi rline 2 gündür golf 8 kullanıyorum
şuana kadar bir hatayla karşılaşmadım ve iyiki değişmişim dedim eyer maddi durumunuz iyise kesinlikle almanızı tavsiye ederim

Hayırlı Olsun ilk başta…
1.0 yeterlimi 1.6 dan sonra onu bilmiyorum kaç ps oluyor bu modeller

Bende 1.4 tsi 2018 leondan geçtim 1.0 etsi style paket kullanıyorum 4 ay oldu. 1.0 kesinlikle üzmüyor hocam beni tatmin etti

araç 110 bg 1.0 etsi olan model şuana kadar herşeyi ile yeterli 1.6 dan daha atik benzinli olduğu için sanırım
zaten araca bakarsanız her şeyi ile çağ atlamış ekranlar kullanım ben şahsen tavsiye ederim
eyer aklınızda soru kaldıysa bir bayiden test sürüşü isteyebilirsiniz

araç 110 bg 1.0 etsi olan model şuana kadar herşeyi ile yeterli 1.6 dan daha atik benzinli olduğu için sanırım
zaten araca bakarsanız her şeyi ile çağ atlamış ekranlar kullanım ben şahsen tavsiye ederim
eyer aklınızda soru kaldıysa bir bayiden test sürüşü isteyebilirsiniz
Hocam 1.0 e tsı için birşey soracagım. Bende 1.6 dsg alısık oldugum ıcın suandakı 1.0 110 bg ımpressıon paket MANUEL golf aracımda, 4 ten 3 e alınca 2000 devırlerde bıraz hantal kalıyor gıbıme gelıyor ama hep devırlı gıdınce sıkıntı yok. gayet akıcı bunun sebebı nedır? benmı kullanamadım veya alıskanlıklarımızı bıraz degısmemız mı lazım. :) gercı daha 300 km olmadı kullanamadım da..

Şu bir gercekki

Sıcak sıcak doları /eurosu/tl si / altını olan krediye borca hiç bulaşmayacaksa

Arabasını yenilesin üst modele geçsin.

Yatırımın en mantıklısı şu an taşıt artık.

4 evden kira alan bir arkadaşım var.
2 yıldır Kafasını taşlara vuruyor (%25 kuralı)
Evlerim olacagına 4 tane sıfır passatım olaydı diyor.

Hocam sizin arkadaş yine kârda,4 ev 2 yıl önce atıyorum 5 milyonsa şimdi oldu 10 milyon.
İşin kötüsü bizim peder hose bankadaki parasıyla 2 yıl önce Passat alırken şimdi polo alamıyor.
Bu ay %32faiz olduda biraz sevindi.
Bende alabilirdimde cesaret edemedim.kafa lazım kafa

İmkan varsa alınır makas açılıp gidiyor ama şahsen golf 8 bakmazdım. Rakamlara hakim değilim ama ikinci el temiz bmw 320 veya a3 sedan tercihim olurdu.

Şu bir gercekki

Sıcak sıcak doları /eurosu/tl si / altını olan krediye borca hiç bulaşmayacaksa

Arabasını yenilesin üst modele geçsin.

Yatırımın en mantıklısı şu an taşıt artık.

4 evden kira alan bir arkadaşım var.
2 yıldır Kafasını taşlara vuruyor (%25 kuralı)
Evlerim olacagına 4 tane sıfır passatım olaydı diyor.
Kesinlikle katılmıyorum yakın zamana kadar ev almaya çalışan biri olarak ev hep daha fazla koydu üstüne kaldı ki yatırım açısından da %25 bile olsa artı gelir demek

Hocam 1.0 e tsı için birşey soracagım. Bende 1.6 dsg alısık oldugum ıcın suandakı 1.0 110 bg ımpressıon paket MANUEL golf aracımda, 4 ten 3 e alınca 2000 devırlerde bıraz hantal kalıyor gıbıme gelıyor ama hep devırlı gıdınce sıkıntı yok. gayet akıcı bunun sebebı nedır? benmı kullanamadım veya alıskanlıklarımızı bıraz degısmemız mı lazım. :) gercı daha 300 km olmadı kullanamadım da..
Benim araç otomatik daha yeni 1200 km oldu
Şuana kadar hantalığına denk gelmedim fazla
Kalkışlarda start stop devreden bazen geç çıkıyor kalkışlarda biraz hantallaşıyor başka da denk gelmedim onun da çözümü arabayı çalıştırır çalıştırmaz start stop devre dışı bırakıyorum

Ama genel olarak 1.6 dizelden daha atik o araçta dsg di

İlk kalkışlarda atik doğru fakat 2. Vitesten sonra atik olacağını düşünmüyorum tiguan aracım 1.5 tsi o yüzden ağırlık konusunda golf 8 almak istedim ama vazgeçtim
Eski 2020 tiguan 1.5 tsı higline sahibi olarak söylim aracı kimseye tavsiye etmem şanzımanlı sorunlu kavrama sorunlu kalkışlarda hantal 2 ile 3 vites arasında genelde çatut çatur sesler geliyordu 150 den sonra araba rüzgar sesi alıyordu kasa ağır 1.5 motor kaldırmıyordu 2 yıl bindim sonra 2. araç olarak ocakta 7.5 higline aldım onu cuma satıp aynı gün arkadaşımın 300 km deki golf 8 ini aldım şuna memnunum

Geri
Üst Alt