Auto Hold kullanımı?

Auto hold aktifken Gaza bastığınızda sizlerde de aracı ani olarak ileri atıyor mu? Yoksa gaza hafif mi dokunmak gerekiyor. Uzun zaman hep kullandım Auto holdu ama bir türlü alışamadım hala
Auto Hold'un aracı bırakma süresi kodlama ile ayarlanabiliyor.(Erken, Normal, Geç)
Yokuş aşağı parklar için sadece debriyaj kullanarak aracı öne hareket ettirmek istediğimde sıkıntı yaşıyordum ben de. Auto hold kavramanın biraz üzerinde bırakınca araç biraz atılıyordu. Early-erken ayarladıktan sonra auto hold kullanımı daha rahat hale geldi. Balatalar da daha az aşınıyor sanırım.

Selam arkadaşlar bu Auto Hold'la alakalı konuları detaylıca inceledim bir kaç kişi değinmiş ama tam anlayamadım. Aracım 2015 dsg Auto Hold'u aktif kullanıyorum genel olarak çokta memnunum fakat İstanbul şartları malum çok dar yerlere parketme mecburiyeti olduğu için cm cm manevra yapmak çok zor ve bu aşamada Auto Hold kaçırıyor. Buna alışmak zorunda mıyım, normali mi budur yoksa bir sıkıntı olabilir mi anlamadım?

Selam arkadaşlar bu Auto Hold'la alakalı konuları detaylıca inceledim bir kaç kişi değinmiş ama tam anlayamadım. Aracım 2015 dsg Auto Hold'u aktif kullanıyorum genel olarak çokta memnunum fakat İstanbul şartları malum çok dar yerlere parketme mecburiyeti olduğu için cm cm manevra yapmak çok zor ve bu aşamada Auto Hold kaçırıyor. Buna alışmak zorunda mıyım, normali mi budur yoksa bir sıkıntı olabilir mi anlamadım?
Biz manuelcilerin çözümü debriyajdan ayağı çekerken daha kavramaya gelmeden gaza hafif dokunmak...

Ama dsg farklı tabi...
Anlık çözüm olarak autoholdu kapatıp manevrayı tamamlayınca tekrar açabilirsiniz.

Biz manuelcilerin çözümü debriyajdan ayağı çekerken daha kavramaya gelmeden gaza hafif dokunmak...

Ama dsg farklı tabi...
Anlık çözüm olarak autoholdu kapatıp manevrayı tamamlayınca tekrar açabilirsiniz.
Eyvallah hocam, uzun yıllar Auto Hold'suz manuel araç kullanan biri olarak teknolojiye alışmak vakit alacak sanırım :)

Arkadaşlar, merhaba.
Yokuşlarda (manuel) araçlarda auto holdu aktif kullandığımızda mı baskı daha uzun dayanır yoksa auto holdsuz kullanımda mı ?
Merhabalar
Ben I’m aracimda surekli acik ve Inan bugun e kadar bir sorun cikmadi bundan onceki aracimda da surekli acikti

auto hold açık iken bir gıdım stop start geç devreye giriyor kayde değer bir durum değil onun dışında faydalı bir icad

Autohold kullanmayı seviyorum fakat dediğiniz gibi dar yerlere park ederken zorluk yaşatıyor. Ufak bi hamle yapmak isterken sürtmeye sebebiyet verdiği bir durum yaşadım.(manevra frenleme niye çalışmadı ona da ayrı şaşkınım) Impression aracımda çok ufak gaza dokunduğum anda bırakırdı freni, life’de ise çok geç bırakıyor. Tatsız..

(manevra frenleme niye çalışmadı ona da ayrı şaşkınım)
1 metre ötedeki kaldırıma yanaşmak isterken hızlı kalkmıştım, devreye girdi.

1 metreden daha kısa mesafelerde devreye girebilecek zamanı bulamıyor olabilir sistem.

Tv kutusu gibi araca zarar vermeyecek bir kutuyla trafiksiz yerde denemeler yapılabilir.

Araç Mk7.5

Geri
Üst Alt