Far ve Yağmur Sensörü Montajı-Bol Resimli(Kotası Olanlar Dikkat)

Bu vergilendirme neye göre yapılıyor acaba.. Ben de sipariş vermiştim yaklaşık 2 hafta önce, gümrükten yeni çıkış yapmış, 25 tl ödemesi gözüküyor. Memur keyfine göre vergilendiriyor sanırım :D  
Neye göre olduğunu bende bilmiyorum bu üründe bana vergi çıkmadı ama vagcom kablosunda 17 küsür lira vergi çıkmıştı ama yinede fiyat olarak vergisi dahil yurtdışından almak çok çok daha avantajlı  :)

Neye göre olduğunu bende bilmiyorum bu üründe bana vergi çıkmadı ama vagcom kablosunda 17 küsür lira vergi çıkmıştı ama yinede fiyat olarak vergisi dahil yurtdışından almak çok çok daha avantajlı  :)
tabii ki öyle, beni şaşırtan bir vergi çıkıp bir çıkmaması :)  fiyat avantajı tartışılmaz bile hocam :)  

Konuyu hortlatıyorum, bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim :)  Aidu’dan siparişimde 81A.955.555.A kodlu yağmur far sensörü geldi, montajını kendim yaptım. Sensör çalışıyor fakat şunu farkettim. Bugün yağmurlu havada aracı çalıştırdım, int konumda olmasına rağmen sensör yaklaşık 30-40 saniye sonra devreye girdi ve silmeye başladı. Bir kaç kere denedim fakat her seferinde aracı çalıştırdıktan 30-40 saniye sonra devreye girip çalışmaya başlıyor. Bir kodlama gerekir mi, nasıl bir yol izlemeliyim? Teşekküler.

Konuyu hortlatıyorum, bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim :)  Aidu’dan siparişimde 81A.955.555.A kodlu yağmur far sensörü geldi, montajını kendim yaptım. Sensör çalışıyor fakat şunu farkettim. Bugün yağmurlu havada aracı çalıştırdım, int konumda olmasına rağmen sensör yaklaşık 30-40 saniye sonra devreye girdi ve silmeye başladı. Bir kaç kere denedim fakat her seferinde aracı çalıştırdıktan 30-40 saniye sonra devreye girip çalışmaya başlıyor. Bir kodlama gerekir mi, nasıl bir yol izlemeliyim? Teşekküler.
Aracı hareket ettirin hemen silmeye başlıyor. Çalışıp da bekler konumda iken silmiyordu, ben de beklemeye devam etmedim, siz yine sabırla iyi beklemişsiniz silmesini.

Herkese merhabalar, 2014 1.2tsi comfortline için hangi kod yağmur sensörünü almam lazım? Birkaç farklı kodda yağmur sensörü var araştırdığımda gördüğüm kadarıyla

@nihat34 hocam herhalde bu attığınızda yağmur ışık nem sensörleri 3üde mevcut sorun yaşamadığınıza göre. Birkaç farklı kodda yağmur sensörü olunca hangisi doğru bilemedim yorumlarda 559 ile biten kodda sensör kullananlar da var

Yağmur ile far sensörlerinin çalışma aralıklarını yani şiddetini düzenleyebiliyor muyuz? Bunun için kodlama var mı?

@Tulkas Far sensörünün açılma kapanma hassasiyeti kodlama ile ayarlanabiliyor,

Yağmur sensörünün hassasiyetini ise silecek kolu üzerindeki su damlalarıyla sembolize edilmiş 4 kademeli küçük switch ile ayarlayabilirsiniz.

Merhaba arkadaşlar, 

Bu başlığı takip ederek sensor, anahtar, kablo montajını kendim yaptım. 

Yalnızca belirtmek istediğim bir nokta var. Eğer benim gibi takıntılıysanız mutlaka yanınızda bir tane küçük kablo bağı olsun. BCM konnektöründen o iki küçük beyaz konnektörü çıkartmak için kablo bağını kesmeniz gerekiyor. Toplama kısmına geçtiğiniz de tekrar tutturmak için kabloları bağa ihtiyacınız olacak. 

Kodlama işini @Omfaruk bey yaptı, Allah razı olsun. 

Eli değmişken bir kaç gizli özellik de açtı. 

Benim bir sorum olacak, Ömer beye önceden söylemediğim için CH ve LH u aktif edemedik. Teyp menüsüne geldi süre seçim sekmesi ama aktif değil. Üzerine bastığımızda "bu özellik tanımlı değil" minvalinda Türkçe uyarı geliyor. 

Kod olarak aşağıdaki kodları denedik. 

Atladığımız ne olabilir, arkadaşlar? 

https://forums.ross-tech.com/index.php?threads/16876/

Not: Işık ayarlarını fabrika ayarlarına geri döndürmek gerekiyormuş. Döndüğünde sorun çözüldü. 

@Omfaruk beye bir kez daha teşekkür ediyorum. Sagolsun araştırıp dönüş yaptı. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Elinize sağlık midlineplus ön cam değiştirerek burdan faydalanarak kendim montajını kablolamasını yaptım fakat dikiz aynasının bulunduğu kısıma trim parçalarım geliyor bir sorunum var tavan aydınlatmasının olduğu yerden kablonun çıkışı falan uymayacak gibi görselde bulunan parçanın sizin ki gibi olanını nasıl temin edebilirim

88CD4134-2759-44FD-BC3F-69CB6D06E249.jpeg

EA6452D4-E1AB-4EAB-9002-CED5D74817E9.jpeg

Arkadaşlar merhabalar araca far ve yağmur sensörü eklediğimizde aküye sigortaya fazla yük bindiriyor muyuz.

highline olanlarda hepsi var ama ona uygun altyapı mı var onlarda yoksa comfortline ve highline aynı mı sigorta mı bilmediğimden soruyorum 

Far sensörü kendi aracıma yapmak istiyorum. İstanbuldan bana montaj işleminde yardım edecek birisi var mı? Kodlamayı yapacak cihazımda yok malesef. 

Forumdan edindiğimiz bilgiler doğrultusunda montajı gerçekleştirdik. Faydalı olması adına videoyu buraya bırakıyorum.

@Fikirmizah Alt yapı hepsinde aynı, sigorta yuvalarına kadar girişler var sadede çıkışlar yok.

Geri
Üst Alt