Ön Cam İle Göğüs arasına Kalem düştü !!!

mapiper

Üye
İsim
hüseyin
Daha önce Kağıt düştüğünde önemsemiştim ancak dün ön cam ile göğüs plastiği arasına tükenmez kalem düşürdüm arkadaşlar ve bi türlü ulaşamıyorum. Araba hareket ettikçe bi yere saplanıp kaldı. Ne yaptıysam çıkaramadım. Bırakın çıkarmayı kaleme dokunamadım hissedemedim bile. Benim asıl derdim ucu açık ve kapağı olmayan bir kalemdi. Havalar ısındı ve akma yapar mı? Yaparsa nereye akar. Varsa bi formülü olan yazarsa sevinirim.

Ekli dosyalar

• IMG_5688.jpeg
    IMG_5688.jpeg
    200.8 KB · Görüntüleme: 88

Daha önce Kağıt düştüğünde önemsemiştim ancak dün ön cam ile göğüs plastiği arasına tükenmez kalem düşürdüm arkadaşlar ve bi türlü ulaşamıyorum. Araba hareket ettikçe bi yere saplanıp kaldı. Ne yaptıysam çıkaramadım. Bırakın çıkarmayı kaleme dokunamadım hissedemedim bile. Benim asıl derdim ucu açık ve kapağı olmayan bir kalemdi. Havalar ısındı ve akma yapar mı? Yaparsa nereye akar. Varsa bi formülü olan yazarsa sevinirim.
Gecmis olsun bende daha once kart dusurmustum cok derine inmeden cikarmayo basardim eger derine biryerlere gittiyse yapacak birsey yok sanirim

Upvote 0
Ses yapmıyorsa titreşimde sorun olmaz mürekkep aksa dahi elektiriksel bir hasar vereceğini düşünmüyorum en kötü ihtimal klimaya mürekkep kokusu verir içeriye :) göğüs söktüreyim deseniz sağlam usta bildiğim kadarıyla benim yok ve 2000 tl den başlıyor sök tak oda garantisi yok ses yapmayacağının.
İyisimi ses yapmıyorsa kalsın nacizane fikrim

Upvote 0
Arkadaşlar bu kalem başımıza iş açtı. ön ekranı çıkaralım ordan ulaşırız diyen bir arkadaşın gazına geldim. ekranı çıkarmaya çalışırken alt tarafı çizildi. dörtlü flaşör düğmesinin soketini çıkardık bu sefer aracı çalıştırdığımızda ''Hava yastığı çalışmıyor'' ikazı veriyor. sanırım yazılımsal arıza hatası başka bi şey gelmiyor aklıma. yani bi kalem nerelere geldi.

Upvote 0
Arkadaşlar bu kalem başımıza iş açtı. ön ekranı çıkaralım ordan ulaşırız diyen bir arkadaşın gazına geldim. ekranı çıkarmaya çalışırken alt tarafı çizildi. dörtlü flaşör düğmesinin soketini çıkardık bu sefer aracı çalıştırdığımızda ''Hava yastığı çalışmıyor'' ikazı veriyor. sanırım yazılımsal arıza hatası başka bi şey gelmiyor aklıma. yani bi kalem nerelere geldi.
Öncelikle geçmiş olsun. Bende dörtlü flaşör tuşunu tamir ederken airbag soketini söktüğümde aynı uyarıyı aldım. Bu uyarıyı almamak için airbag soketi takılı değilken anahtarın kontakta olmaması gerekiyor. Çözümü kolay aracı cihaza bağlatıp uyarıyı sildirtebilirsiniz.

Upvote 0
Öncelikle geçmiş olsun. Bende dörtlü flaşör tuşunu tamir ederken airbag soketini söktüğümde aynı uyarıyı aldım. Bu uyarıyı almamak için airbag soketi takılı değilken anahtarın kontakta olmaması gerekiyor. Çözümü kolay aracı cihaza bağlatıp uyarıyı sildirtebilirsiniz.
evet hocam malesef bütün sorun soket çözülmüş haldeyken kontağı açmaktan kaynaklanıyor. yapacak bi şey yok. ekran nokta kadar bi yer kırıldı alt taraf malesef. kaşındık resmen...

Upvote 0
Nerden nereye gelmiş Allah yardımcın olsun kuvvetli süpürgeyle vakum yapmayı denedin mi aklıma direk bu geldi

Upvote 0
Geçmiş olsun hocam. Benim de genelde videolarda gördüğüm akü bağlantısını kesip, dörtlü ve airbag soketini öyle çıkartıyorlar ve tekrar bağlamadan aküyü de bağlamıyorlar, yoksa bu airbag hatasını alıyormuşsunuz. Ses yapmadığı sürece başka bir problem yaşatmayacağını umalım :) .

Upvote 0
Arkadaşlar ekranı ittire kaktıra yerine taktık ancak son hali gerçek hali mi ona da emin değiliz. Aksi gibi muadil bir araç da göremiyorum piyasada bakıp teyit etmek için :). Siz siz olun ekran vs açma sökme işine asla girmeyin. Ayrıca Avrupa yakasında bu airbag ışığını kapatabilecek sağlam vag çı öneriniz varsa alırım.

Upvote 0
@mapiper

Gecmis olsun

Arac calisirken direksiyon tam sag sonra tam sol cevirip hatayi silmesi lazim

İsterseniz bir deneyin

Upvote 0
@mapiper

Gecmis olsun

Arac calisirken direksiyon tam sag sonra tam sol cevirip hatayi silmesi lazim

İsterseniz bir deneyin
Bülent abi o akü değişiminde oluyordu sanki :) ben mi yanlış biliyorum. Cihazdan silinmesi gerekiyor.
Ek olarak isterseniz servise bir danışın hocam zamanında sürgülü bardaklığın oraya kart düşürmüştüm nereye göstersem sökmeden alamayız dediler servise gittim 5 dakikada sökmeden aldılar. Belki servis yardımcı olabilir.

Upvote 0

Geri
Üst Alt