Golf 7 1.2 tsi devir yükseliyor araç gitmiyor

Aynı durum bende de vardı. Baskı değişince düzeliyor. Baskı kaçırıyor anlattığınız durum. Hatta benim auto hold o durumda aktifken rampada arabanın kalkmasına izin vermiyordu. Değiştirince baskıyı ( sachs marka) düzeldi

Aynı durum bende de vardı. Baskı değişince düzeliyor. Baskı kaçırıyor anlattığınız durum. Hatta benim auto hold o durumda aktifken rampada arabanın kalkmasına izin vermiyordu. Değiştirince baskıyı ( sachs marka) düzeldi
Bügün bende fark ettim rampada araba kendini bırakmıyor.ne kadar tutmuştu masrafı hatırlıyormusunuz.

Araç manuel vites ise düşük kilometrede sorun oluştuysa genellikle şanzıman prizdirek keçesinden (tam ortadaki milin geçtiği oring) yağ kaçtığı için balataya balata yanıyor. 1.2 tsi araçlarda oluşabilen bir sorunmuş yurtiçi/yurtdışı sitelerde de başına gelenler var. Baskı balatanızı değiştirdiğinizde mutlaka prizdirek keçesini değiştirin o keçe deforme olduğu için oluyor genellikle düşük kilometrelerdeki balata sorunu. Ben önceki manuel vites golfümde 32000km de baskı balata değiştirmiştim bu yüzden.

1685774436757.png

Bügün bende fark ettim rampada araba kendini bırakmıyor.ne kadar tutmuştu masrafı hatırlıyormusunuz.
Hocam geçen sene sachs marka baskı işçilik 3.500 tutmustu. 2.500 TL baskı, sabit volant taşlama. 1000 tl de işçilik. Baskı değişir değişmez düzeldi rampada.

Manuel araçlar için konusuyorum eğer rampada auto hold aktifken kalkmanıza araç izin vermiyorsa baskı bitmiştir. Auto hold aktifken düz yerde kalkıyor ama rampara kalkmıyorsa baskı bitiktir.

Geri
Üst Alt