Kam Mili Değişimi-üretici aksiyonu

Bmwde pejodan(psa) aliyor [emoji6]
Bmw psa ile ortak üretti o motoru

Bmw nin sanzimani ise efsane ZF 8hp cogunlukta.

Pejoda rcz,208 gti,308 bir süre uretildi 156 thp, simdi 308 gti da kullanılıyor o motor.

Bmw de ise 170 hp kullaniliyor. Müthiş bir motordur. Ankara da ki dostlarla 4 kişi 230-240 gormuslugumuz vardir.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

308 gtida kullaniliyor dediginiz motorun ne torbosu,be pistonlari,ne piston kollari hicbiri ayni degil

Ayrica n16 motorun sonu geldi,cok sorun yasadi bmw onun ile.Biraz bmw forumlarinda gezerseniz blok catlatan cok fazla kisi var malesef.Tabi 3 ve 1 serisinde kullanilan motorlardan bahsediyorum.5serisindeki motor bmwnin kendi motoru(n20) ama geri kalan n16 cok narin.

Ayrica psa bmw ile ortak gelistirmedi,kendisi psanin motoru,kendisi ufak degisiklik yapti o kadar.Yani alt yapi psa tamamen

Eski 1.6 dizel direkt psa,yeni 1.5 dizellerini kendi uretmeue basladi

Yani demem oki enfes motorlari da var bmwnin,ama ulkemizdeki cogu kendi motoru degil

Arkadaslar, konuyu birisi detayli anlatabilir mi?

Belirli Şasi araligi nedir?

Hangi yil cikisli araclarda olur?

15E7 nedir ne anlama gelir?

Yeni VW ile tanisan bizleri aydinlatsaniz biraz detayli :)

VW sitesinden sasi numarami girip sorgulama yaptirdim servis aksiyonlarindan.

Ve bu yazi cikti

"Girdiğiniz WVWZZZ.....06xxx38 şasi numarasına sahip aracınıza yönelik güncel bir aksiyon bulunmamaktadır veya araç şasi numaranız tanınmadı. Lütfen girdiğiniz numarayı tekrar kontrol edin ve ya doğrudan bir Volkswagen Yetkili Servise başvurunuz."

Yani bu ne anlama geliyor, ne yapmaliyim?

Aracim 2015 1.2 TSI manuel confortline.

Saygilar

Moderatör tarafında düzenlendi:
308 gtida kullaniliyor dediginiz motorun ne torbosu,be pistonlari,ne piston kollari hicbiri ayni degilAyrica n16 motorun sonu geldi,cok sorun yasadi bmw onun ile.Biraz bmw forumlarinda gezerseniz blok catlatan cok fazla kisi var malesef.Tabi 3 ve 1 serisinde kullanilan motorlardan bahsediyorum.5serisindeki motor bmwnin kendi motoru(n20) ama geri kalan n16 cok narin.

Ayrica psa bmw ile ortak gelistirmedi,kendisi psanin motoru,kendisi ufak degisiklik yapti o kadar.Yani alt yapi psa tamamen

Eski 1.6 dizel direkt psa,yeni 1.5 dizellerini kendi uretmeue basladi

Yani demem oki enfes motorlari da var bmwnin,ama ulkemizdeki cogu kendi motoru degil
Motor bloklari ayni geri kalani zaten her firma kendi teknolojisini kullaniyor. Twin scroll turbo var mesela birde n13 kodlu diye biliyordum o motorlari Hams Hall da uretiliyor İngiltere deki BMW motor fabrikasinda. Motorlar çok oynayan adamlar icin hepsi sıkıntı. Normal kullanici için kaliteli benzin kullanimi ve iyi zamaninda bakimla cok iyi bir motor diye biliyorum. Blok çatlatanlar normal kullanici oldugunu düşünmüyorum.

Ama soyle.birsey var motor gercekten efsane. Kesilmiyor baya kullandim. Hatta suan tdi golfümü onunla değiştirmek gibi bir planim da var kafamda.

VW sitesinden sasi numarami girip sorgulama yaptirdim servis aksiyonlarindan.

Ve bu yazi cikti

"Girdiğiniz WVWZZZ.....06xxx38 şasi numarasına sahip aracınıza yönelik güncel bir aksiyon bulunmamaktadır veya araç şasi numaranız tanınmadı. Lütfen girdiğiniz numarayı tekrar kontrol edin ve ya doğrudan bir Volkswagen Yetkili Servise başvurunuz."

Yani bu ne anlama geliyor, ne yapmaliyim?

Aracim 2015 1.2 TSI manuel confortline.

Saygilar
Emin olmak için bir VW yetkili servisinde de doğrulatın bence. Şasi numarasını doğru yazdı iseniz bir şey çıkmadı ise bir aktivasyon yok demektir.

Servis aktivasyonlarını yaptırmakta tereddüt etmemek gerek, firma öneriyor ise yapılmalı.

Aktivasyonlar VW de genelde bagaj stepne yuvasına yapıştırılan etiket ile işaretleniyor. Bunları da sökmemek lazım ki sonraki servis ziyaretlerinde bu işlemin yapıldığı veya yapılma amaçlı aracın kontrol edildiği belli olsun.

Motor alma işleri @mehmetmert in dediği gibi. Pek ortak geliştirilmiyor. Amaç zaten ucuza mal etmek olduğu için, hazırda olan bir motor ailesinden motor alınıyor (komple, yarım vb) ve bazen donanımsal olarak aynen bazen de kendince değişiklik iyileştirme yaparak kullanıyorlar.

Motor bloklari ayni geri kalani zaten her firma kendi teknolojisini kullaniyor. Twin scroll turbo var mesela birde n13 kodlu diye biliyordum o motorlari Hams Hall da uretiliyor İngiltere deki BMW motor fabrikasinda. Motorlar çok oynayan adamlar icin hepsi sıkıntı. Normal kullanici için kaliteli benzin kullanimi ve iyi zamaninda bakimla cok iyi bir motor diye biliyorum. Blok çatlatanlar normal kullanici oldugunu düşünmüyorum.

Ama soyle.birsey var motor gercekten efsane. Kesilmiyor baya kullandim. Hatta suan tdi golfümü onunla değiştirmek gibi bir planim da var kafamda.

Ya benim anlatmak istemediğim olay aslında şu

-PSA'nın dizel üniteleri mesela güzel ve sağlamlar.BMW'de kullanılması bence sorun değil.Fransız arabaları kötü olur genelde,Almanlar ise genel anlamda iyiler.Şimdi BMW'den motor alsamı denilse olmaz,küçük hacim dizelde Fransızlar yapmış işte nasıl Mercedes Renaulttan alıyorsa,BMW'De PSA grubundan alıyor.

-Yani birşeylerin bazısı güzel bazısı kötü değildir,genel değerlendirmemek lazım.Bakıyorsun mükemmel dediğini o üretmemiş zaten...

arkadaşlar dün aracımı bakıma götürdüm. bakımını yaptırdım herhangi bir şey söylemediler ancak bugün vw sistemden baktığımda aracın 91O1servis aksiyonu bulunmaktadır ibaresi mevcut bu neyin nesidir bilgisi olan var mı acaba?

Geri
Üst Alt