Kam Mili Değişimi-üretici aksiyonu

enpisagor

Katılımcı Üye

İsim
Can
Değerli golf tutkunları bugün 2014 model 1.2 tsi dsg aracımızın 2. Yıllık bakımını yaptırdım, bu sıra da bakım yanında üreticiden aracımız için bir aksiyonu olduğu bu 15E7 kodlu servis aksiyonu imiş. Kam mili ve ünitesi olduğu söylendi. Motor üst kapağında işlem ile yapılacağı söylendi ve sabah 9 dan yaklaşık akşam 6 ya kadar sürdü.

Bakım yanında yapıldı, herhangi bir ücret talep edilmedi. Ayrıca stepne yanına 15E7 servis aksiyonu uygulandı, 24.05.2016 şeklinde tarih olan bir etiket yapıştırıldı.

Bunun için önceden bir uyarı yapılmadı, aracı bakıma götürmüyor olsam haberim olmayacaktı. Dışarıda bakım yapılmaması gerektiği düşüncem pekişti, servis biraz pahalı ama ilgili ve olası bir durum için karşınızda muhattap var.

Bakım olarak da internet randevu ve devamlı müşteri olduğu için, indirim yapıldı. Normalde 2. Yıl bakımında fren hidrolik yağı değişiyor dendi ama araç daha 7777 km de olduğu için, 3. Yıla opsiyonu olduğunu söylediler, bu nedenle 701 lira dan 550 liraya düşürdüm fiyatı :)

İş kaydı fotosunu atıyorum.

008d3874b478b744d569d9f8e4675e5f.jpg

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

@enpisagor degerli candan hocam çok güzel bir konu size denk gelmesi daha iyi bizlerle bunu paylaşmanız buyuk incelik 1.2 tsı motorların belirli sasi aralıklarında böyle bir sıkıntı patlak verdi motorun eksantrik mili konumlandırıcısı fabrikasyon bir sorundan dolayı sabitleme cıvatalarını kopartarak aracın motoruna zarar veriyor tüm dostlarımızdan rica edelim onlarda araçlarını servise götürüp bir sorgulama yapsınlar

@enpisagor

(stepne yanına 15E7 servis aksiyonu uygulandı, 24.05.2016 şeklinde tarih olan bir etiket yapıştırıldı) bu işlemde tam olrak ne yapıldı dostum biraz açıklıyabilirmisin merak ettim açıkçası..?

@enpisagor (stepne yanına 15E7 servis aksiyonu uygulandı, 24.05.2016 şeklinde tarih olan bir etiket yapıştırıldı) bu işlemde tam olrak ne yapıldı dostum biraz açıklıyabilirmisin merak ettim açıkçası..?
Vallahi hocam, arada ne yapıyorlar niye araca bakmaya gittiğimde bir etikete dediğim gibi yazıp, stepnenin oraya yapıştırdı usta, bende böyle önemli bir işlem olduğunu bilmiyordum, Emrah hocam söyledi forumdaşlar da yararlanmalı diye. Ve bilinsin.

Vw sitesinde bi link vardı diye hatırlıyorum. Şasi numarasını girince servis aktivasyonu var mı yok mu gösteren 

@enpisagor benim aracımda 1.4 tsı öyle bi etiket buldum kaç kez servise sordum ne yaptınız diye dönen olmadı çıkarıp attım?

@enpisagor benim aracımda 1.4 tsı öyle bi etiket buldum kaç kez servise sordum ne yaptınız diye dönen olmadı çıkarıp attım?
Çok ilginç hocam neden söylemiyorlar? Sonuçta bana bu işlemin yapılacağı söylenip, rızanız yoksa yarmayabiliriz ama bu sizin yararınıza dediler.

Değerli golf tutkunları bugün 2014 model 1.2 tsi dsg aracımızın 2. Yıllık bakımını yaptırdım, bu sıra da bakım yanında üreticiden aracımız için bir aksiyonu olduğu bu 15E7 kodlu servis aksiyonu imiş. Kam mili ve ünitesi olduğu söylendi. Motor üst kapağında işlem ile yapılacağı söylendi ve sabah 9 dan yaklaşık akşam 6 ya kadar sürdü. Bakım yanında yapıldı, herhangi bir ücret talep edilmedi. Ayrıca stepne yanına 15E7 servis aksiyonu uygulandı, 24.05.2016 şeklinde tarih olan bir etiket yapıştırıldı.

Bunun için önceden bir uyarı yapılmadı, aracı bakıma götürmüyor olsam haberim olmayacaktı. Dışarıda bakım yapılmaması gerektiği düşüncem pekişti, servis biraz pahalı ama ilgili ve olası bir durum için karşınızda muhattap var.

Bakım olarak da internet randevu ve devamlı müşteri olduğu için, indirim yapıldı. Normalde 2. Yıl bakımında fren hidrolik yağı değişiyor dendi ama araç daha 7777 km de olduğu için, 3. Yıla opsiyonu olduğunu söylediler, bu nedenle 701 lira dan 550 liraya düşürdüm fiyatı [emoji4]

İş kaydı fotosunu atıyorum.

008d3874b478b744d569d9f8e4675e5f.jpg

Bir Aziz'e mağduru daha :(

Sent from my iPhone using Tapatalk

Vw sitesinde bi link vardı diye hatırlıyorum. Şasi numarasını girince servis aktivasyonu var mı yok mu gösteren 
http://binekarac.vw.com.tr/vwrecall/Default.aspx

yine de servisi arayıp bilgi edinmek daha kesin bir sonuç olacaktır.

---------

Ben arabamın ilk bakımını 17 Şubat'ta yaptırdım. Kam miliyle ilgili konudan özellikle bahsetmiştim. Ama benim araçta herhangi bir sorun olmadığı söylenmişti. @EMRAH ATTS hocamın da dediği gibi bu olay yalnızca bazı şasi aralıkları için geçerli.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@snoppydegerli hocam servis bunları kimseyle paylaşmıyor benim bildiğim arayınca bıle söylemem ihtimalleri var

Özellikle 1.2 TSI kullanıcıları bu konuya dikkat etmeli. Bu konuyu herkes görmeli. Bu konuda, diğer forumlarda aracıyla ilgili ciddi sorunlarla karşılaşanları okumuştum.

TDI sahiplerinden buna benzer sorun yaşayan oldu mu?

Geri
Üst Alt