Golf 6 1.4 Tsi Şarj Dinamosu Islık Sesi

buraksahin22

Yeni Üye
İsim
Burak
Araç
Golf 6
Merhaba arkadaşlar, 1.4 tsi golf mk6 aracımda rolantide dahi duyulan, özellikle yolda motor yüke bindiğinde duyulan bir ıslık sesi var. Gergi seti, avare bilyası, devirdaim değişti. Motor steteskobu alıp dinlediğimde sesin şarj dinamosundan geldini kesinleştirdim ancak konjektör, kasnak ve içersindeki rulmanları iki kere değiştirmeme rağmen ses kesilmiyor. Neden olabilir ? Komple yeni bir şarj dinamosu mu almalıyım ?

Merhaba arkadaşlar, 1.4 tsi golf mk6 aracımda rolantide dahi duyulan, özellikle yolda motor yüke bindiğinde duyulan bir ıslık sesi var. Gergi seti, avare bilyası, devirdaim değişti. Motor steteskobu alıp dinlediğimde sesin şarj dinamosundan geldini kesinleştirdim ancak konjektör, kasnak ve içersindeki rulmanları iki kere değiştirmeme rağmen ses kesilmiyor. Neden olabilir ? Komple yeni bir şarj dinamosu mu almalıyım ?
Reis motoru temizlettiysen su kaçmış olabilir dinamonun içinde bilyalar var büyük ihtimalle oraya su girdise sürtünmeyi zorlaştırıp ses yapar söktürüp o bilyayı değiştirmen gerekiyor benimde aynısı başıma geldi 1.4 scirocco da dinamoyu söktürüp bilyayi yeni taktırdım düzeldi 2 yıl önce yaptırdım fazla uzun sürmedi 3-4 saat en fazla maliyet olarakta şuanki durumlarla 1000tl en fazla

Upvote 0
Yeni şarj dinamosu taktırdım, rolantideki ses gitti ama araç giderken motor yüke binince özellikle 1800 - 2000 devir aralığında duyulan aynı ıslık sesi gitmedi. Rulman sesine benziyor

Upvote 0
O zaman rulmanında değişmesi gerekiyor reis

Upvote 0

Geri
Üst Alt