Golf 8 manuel-Auto Hold kullanıyor musunuz?

Karayel8

Üye
İsim
Karayel
Araç
Golf 8
Autohold açık olduğu durumlarda biraz eğimde bile arabayı tutuyor ve araç kalkmakta zorlanıyor gibi geliyor bana. Autohold kapalı olsa araç direk geriye kayıyor. Bana biraz değişik geldi bu sistem( ya da kullanmayı tam beceremiyorum). Manuel araç için sanki yokuş kalkış desteği daha iyi gibi. Autohold olunca da o yok.

Golf 8 manuel kullananlar Autohold kullanıyor musunuz? Yorumlar nasıl?

Evet kullanıyorum, sorun olacağını düşünmüyorum.

Eğimle alakası yok düz zemindede devreye girer autohold bir sorun yaşamazsınız kullanın

autohold ile yokus kalkis desteginin calisma prensibi temelde ayni degilmi zaten? yani ikiside frene basiyor, biri belli bir sure veya kavrama baslayana kadar, digeri kavrama baslayana kadar.
manuel vag kullanmadigim net yorum yapamiyorum ancak kuzenim (otomatik) a4te sevmiyordu autoholdu.

autohold candır :) kullandıkça alışırsınız.

Autohold kötü değil ama arabayı hareket ettirirken normalden daha fazla gaz istiyor. Dik yokuşta daha fazla zorlanıyor. Zamanla alışırız umarım

Daha önce golf 7 aracımda da autohold bulunmaktaydı ve şuna golf 8 sahibiyim autohold bariz bir şekilde iyileştirilmiş ama bazen manuel şekilde devreye sokmak zorunda kalıyorum bilmem nedendir

Autohold son duruşta ki frene basış gücüne göre sıkı veya gevşek tutuyor buna göre kendinizi ayarlayabilirsiniz çok yavaş duruşlarda devreye dahi girmiyor , dik yokuşlarda daha sıkı tutuyor hatta bazen el frenini bile çekebiliyor golf 7 için böyle

Autohold'un manuel arabalarda debriyaja basınca freni bırakması gibi bir yazılımla çözülecek özelliği var ise araştırabilirsiniz. Manuel aracım benim, gaza basınca kendisi ayırıyor disklerden. Belki start-stop gibi debriyaja basınca da olabilir yazılımla diye düşündüm @Karayel8

Autohold kötü değil ama arabayı hareket ettirirken normalden daha fazla gaz istiyor. Dik yokuşta daha fazla zorlanıyor. Zamanla alışırız umarım
Autohold çalışma şekli şu şekilde aslında; teker dönecek seviyeye gelince bırakıyor.

Yokuşta durduğunuzda bırakırsa araç geri kaçacağından, ileri dönme gücünü kazanana kadar tutmaya devam ediyor ve bu nedenle siz geç bırakıyor gibi algılıyorsunuz. Araç ileri gidecek torku yakaladığında aynı anda frenleri de bırakıyor.

Aynı durum yokuş aşağı dururken geri gitmek istediğinizde de geçerli.

autohold candır :) kullandıkça alışırsınız.

Auto hold gerçekten candır :D

Autohold'un manuel arabalarda debriyaja basınca freni bırakması gibi bir yazılımla çözülecek özelliği var ise araştırabilirsiniz. Manuel aracım benim, gaza basınca kendisi ayırıyor disklerden. Belki start-stop gibi debriyaja basınca da olabilir yazılımla diye düşündüm @Karayel8
Gaza basınca değil debriyajdan bırakırken kavrama noktasında bırakıyor bunu yokuşta gaza basmadan deneyebilirsiniz

Gerçi golf8 için sorulmuş ancak kendi golf7 aracımdaki kullanım tarzımı yazayım.
Auto hold u dik bayır, yokuş yukarı durdugumda vites boşta iken frene basmamak için kullanıyorum.
Araba bayır aşağı durduğunda tekrardan vites boşta iken frene basmak için kullanıyorum.
Sıkışık trafikte yada yanaşma manevralarında hemen auto hold u pasif ediyorum.
Benim arabada daha gaza bile basmadan ayağı hafif debriyajdan kaldırdıgin an auto hold pasife geçip arabayı salıyor.
Sizin yazdığınızdam anladıgım yokuşlarda debriyajı salmayıp gaza fazla basıyorsunuz bundan dolayı araba zorlanıyor .
Yokuş kalkış desteği ayağı frenden çekinca 3 sn arabayı tutar sonra gaza basmazsanız geri kaçırır.Auto hold ve yokuş kalkış destek farklı şeyler.Kullandıkça daha iyi kavrarsınız olayı.

Gaza basınca değil debriyajdan bırakırken kavrama noktasında bırakıyor bunu yokuşta gaza basmadan deneyebilirsiniz
Doğrudur tam o saliselik kısımda stop ettirme durumu oluştuğundan dikkatimi vermedim. Doğrudur dediğiniz yazılımla değiştirebilir mi acaba bu durum ?

Doğrudur tam o saliselik kısımda stop ettirme durumu oluştuğundan dikkatimi vermedim. Doğrudur dediğiniz yazılımla değiştirebilir mi acaba bu durum ?
Yetkili servis gerekli durumlarda zaman zaman güncelleme yapıyor , dışarıda müdahale eden duymadım yapılmasıda pek sağlıklı olmaz bence , en iyisi ya alışacaksınız sürekli kullanmaya ya da gerekli durumlarda aktif veya pasif ediceksiniz , debriyajı korumak için kullanmakta fayda var

Bütün cevaplar için teşekkür ederim. Kullandıkça daha iyi alışacağım diye düşünüyorum.

Geri
Üst Alt