1.6 TDI 120.000 Bakım Fiyatı

garantisi biten aracı işini bilen özel serviste götürmek lazım

İyi akşamlar.

2016 1.6 TDI aracım için 120.000 triger bakımı yaptıracağım. Yaşadığım şehirde yetkili servis bakım için kampanyalı 11bin tl fiyat verdi.

Sizce fiyat nasıl?
Geçen sene bu zamanlarda 100.000-120.000 km ağır bakımı yapıldı,triger,devirdaim,filtre,kapsamlı bakım,kavrama vs. toplam 27 bin tl tuttu.
(bakım yetkili servisde yapıldı)

İyi akşamlar.

2016 1.6 TDI aracım için 120.000 triger bakımı yaptıracağım. Yaşadığım şehirde yetkili servis bakım için kampanyalı 11bin tl fiyat verdi.

Sizce fiyat nasıl?
verilen fiyat gayet iyi,bakıma giriyorsa fren sistemini de kontrol ettirin.artık orijinal balata getirmiyorlarmış,eko balata geliyormuş,pahalanmadan kontrol ettirin.

Değişecek parçaları öğrenmek için mail yoluyla fiyat teklifi isteyin, bu sayede devirdaim pompası fiyata dahil mi değil mi öğrenmiş olursunuz ve yapılacak işlemleri tek tek görebilirsiniz, şayet devirdaim pompası dahil değil ise mutlaka ekletin çünkü VW araçlarda devirdaim kronik sorunludur, ilerde tekrardan aynı işçilik ücretini tekrardan öderseniz, Aracınızın yaşına göre (%15-30 arası yedek parça ve işçlikte zubizu indirimi) hakkknız mevcuttur, 11 bin tl dedikleri fiyatta bu indirim yapılmış mı mail yoluyla teklif formu atarlarsa bu indirim yapılmış mı görebilirsiniz.
Merhabalar sayın forzaGilles, ilk önce böyle açık anlaşılır bilgilendirmeleriniz için çok teşekkür ederim.

Benim arabamda 2013 Golf7 TDI yaklaşık 85.000 km de. Triger her ne kadar 120.000 yıl önemli değil dense de arabamın yaşından ve garantisi olmadığı için yetkili servisle tel ile yeni yaptığım görüşmem de Triger seti değişimi için verilen teklifte;
-triger kayışı
-gergi makarası
-gergi rulmanı (2 adet)
-devirdaim pompası (opsiyonel - onay alınıp değiştiririz denilmekte.)

Fiyat olarak Triger seti 7000 TL, devirdaim pompası da değişirse 11500 TL fiyat çıkmakta. Bende sizinde devirdaim pompası nı mutlaka triger ile değişimi önermektesiniz ilerde tekrar işçilik ödememek için setin tamamını değiştirmek istiyorum. Ama ben mail teklif vb almadım. Sadece tel ile görüştüm.
Mümkünse şu sorularıma cevap verebilir misiniz?

* Triger seti full devirdaim pompası dahil değiştireceğim. Arabamın şu ana kadar yag+filtre değişimi harici bir sorunu parça değişimi olmadı. Sizce yetkili servise gitmişken başka hangi kritik parça, sıvı vb değişimi yaptırmalıyım. ( Ön krank keçesi , Şanzuman yağı, Fren hidroliği, Direksiyon hidroliği, Antifriz sıvısını vb)

* Zubizu indirimine nasıl sahip olunabilir Tüm golf7 sahipleri indirimden yararlanabilir mi? Zubizu vb üyelik mi gerekli mi? Siz belirtince VW sitesine baktım Golf lerin CPT tipi motora sahip araçlar için geçerlidir demekte ZUBİZU indirimi için. Bizim Golf 7 TDI lar bu grubda mı bulamadım?

Saygılar..

Merhabalar sayın forzaGilles, ilk önce böyle açık anlaşılır bilgilendirmeleriniz için çok teşekkür ederim.

Benim arabamda 2013 Golf7 TDI yaklaşık 85.000 km de. Triger her ne kadar 120.000 yıl önemli değil dense de arabamın yaşından ve garantisi olmadığı için yetkili servisle tel ile yeni yaptığım görüşmem de Triger seti değişimi için verilen teklifte;
-triger kayışı
-gergi makarası
-gergi rulmanı (2 adet)
-devirdaim pompası (opsiyonel - onay alınıp değiştiririz denilmekte.)

Fiyat olarak Triger seti 7000 TL, devirdaim pompası da değişirse 11500 TL fiyat çıkmakta. Bende sizinde devirdaim pompası nı mutlaka triger ile değişimi önermektesiniz ilerde tekrar işçilik ödememek için setin tamamını değiştirmek istiyorum. Ama ben mail teklif vb almadım. Sadece tel ile görüştüm.
Mümkünse şu sorularıma cevap verebilir misiniz?

* Triger seti full devirdaim pompası dahil değiştireceğim. Arabamın şu ana kadar yag+filtre değişimi harici bir sorunu parça değişimi olmadı. Sizce yetkili servise gitmişken başka hangi kritik parça, sıvı vb değişimi yaptırmalıyım. ( Ön krank keçesi , Şanzuman yağı, Fren hidroliği, Direksiyon hidroliği, Antifriz sıvısını vb)

* Zubizu indirimine nasıl sahip olunabilir Tüm golf7 sahipleri indirimden yararlanabilir mi? Zubizu vb üyelik mi gerekli mi? Siz belirtince VW sitesine baktım Golf lerin CPT tipi motora sahip araçlar için geçerlidir demekte ZUBİZU indirimi için. Bizim Golf 7 TDI lar bu grubda mı bulamadım?

Saygılar..
Fren hidroliği 2 sene de bir değiştirilir,

VW grubu araçlarda direksiyon hidrolik değildir, elektro-mekanik servo bir sistem vardır, direksiyon elektrik destekli olduğu için sistem yağ/hidrolik vs.. bir sıvı ile çalışmamaktadır.

Aracınız 10 yaşına gelmiş, bu zamana kadar antifrizin çoktan değişmesi gerekirdi., triger seti değişiminde devirdaim pompası da değiştireceğinize göre devirdaim söküldüğünde zaten sıvının bir kısmı boşalmış olacak., Yani triger seti değişirken söylerseniz o esnada antifrizi de değiştirirler,

Şanzıman yağı konusu; aracınız DSG mi yoksa Manuel vites mi bilmiyorum fakat dsg vites için daha önce aşşağıdaki link ‘te açıklamıştım; https://www.golftutkusu.com/topic/5279-guencel-bakim-masraflari/page/429#post-364446

Benzer şeyler Manuel vites için de geçerli ama servis ( dsg şanzımanda da söyledikleri gibi) manuel şanzıman yağının ömürlük olacağını iddaa edip değişmesine gerek yok diyecektir., ve siz değişmesini istiyorum demediğiniz sürece değişelim demezler., Manuel şanzıman yağı (bütçenizin durumuna) göre 80-100 bin km arası değiştirmenizi öneririm, Şayet aracı yüksek devirli, performanslı kullanımlar söz konusu ise biraz daha erkene çekmeniz iyi olur.

VW Zubizu indirimine sahip olmak için herhangi bir ön koşul yoktur, tüm vw sahipleri yararlabiliyor, açıklamalarda volkswagenim mobil uygulamasını indirip aracınızı kaydetmenizi istiyor ancak bunu yapmayanlar da indirimden yararlanabiliyor. CPT motor vs.. böyle bir şey ben duymadım, motor tipi ayırt edilmeksizin indirim tüm motorlar için geçerlidir, detaylar burada yazmaktadır; https://binekarac.vw.com.tr/tr/kamp...panyalari/volkswagenim-servis-kampanyasi.html

Fren hidroliği 2 sene de bir değiştirilir,

VW grubu araçlarda direksiyon hidrolik değildir, elektro-mekanik servo bir sistem vardır, direksiyon elektrik destekli olduğu için sistem yağ/hidrolik vs.. bir sıvı ile çalışmamaktadır.

Aracınız 10 yaşına gelmiş, bu zamana kadar antifrizin çoktan değişmesi gerekirdi., triger seti değişiminde devirdaim pompası da değiştireceğinize göre devirdaim söküldüğünde zaten sıvının bir kısmı boşalmış olacak., Yani triger seti değişirken söylerseniz o esnada antifrizi de değiştirirler,

Şanzıman yağı konusu; aracınız DSG mi yoksa Manuel vites mi bilmiyorum fakat dsg vites için daha önce aşşağıdaki link ‘te açıklamıştım; https://www.golftutkusu.com/topic/5279-guencel-bakim-masraflari/page/429#post-364446

Benzer şeyler Manuel vites için de geçerli ama servis ( dsg şanzımanda da söyledikleri gibi) manuel şanzıman yağının ömürlük olacağını iddaa edip değişmesine gerek yok diyecektir., ve siz değişmesini istiyorum demediğiniz sürece değişelim demezler., Manuel şanzıman yağı (bütçenizin durumuna) göre 80-100 bin km arası değiştirmenizi öneririm, Şayet aracı yüksek devirli, performanslı kullanımlar söz konusu ise biraz daha erkene çekmeniz iyi olur.

VW Zubizu indirimine sahip olmak için herhangi bir ön koşul yoktur, tüm vw sahipleri yararlabiliyor, açıklamalarda volkswagenim mobil uygulamasını indirip aracınızı kaydetmenizi istiyor ancak bunu yapmayanlar da indirimden yararlanabiliyor. CPT motor vs.. böyle bir şey ben duymadım, motor tipi ayırt edilmeksizin indirim tüm motorlar için geçerlidir, detaylar burada yazmaktadır; https://binekarac.vw.com.tr/tr/kamp...panyalari/volkswagenim-servis-kampanyasi.html

Merhabalar Sayın forzaGilles geri dönüşünüz için çok teşekkür ederim arabam 2013 Golf7 TDI // Manuel // idi belirtmeyi unutmuşum.
Benim anladığım sizinde tavsiye ettiğiniz değişmesi gerekenler:

• Triger seti + Devirdaim pompası
  • Antifriz bir kaç kez eklendi değişmişti daha önceden de.
  • Şanzuman yağı değişsin
Bunun haricinde başka birşey önermiyorsunuz servis de önermedikce anladığım.

Zubizu vw sitesinde Golf CPT motor ifadeini https://binekarac.vw.com.tr/tr/satis-sonrasi/bakim-onarim/periyodik-bakim-fiyatlari.html linkinde görmüştüm.
Servisin Triger + Devirdaim pompası için verdiği 11500 TL lik fiyata her yetkili servis Zubizu indirimi ilave etmek zorundadır inşallah bunu serviste özellikle isteyeceğim. İyi günler dilerim..

Merhabalar Sayın forzaGilles geri dönüşünüz için çok teşekkür ederim arabam 2013 Golf7 TDI // Manuel // idi belirtmeyi unutmuşum.
Benim anladığım sizinde tavsiye ettiğiniz değişmesi gerekenler:

• Triger seti + Devirdaim pompası
  • Antifriz bir kaç kez eklendi değişmişti daha önceden de.
  • Şanzuman yağı değişsin
Bunun haricinde başka birşey önermiyorsunuz servis de önermedikce anladığım.

Zubizu vw sitesinde Golf CPT motor ifadeini https://binekarac.vw.com.tr/tr/satis-sonrasi/bakim-onarim/periyodik-bakim-fiyatlari.html linkinde görmüştüm.
Servisin Triger + Devirdaim pompası için verdiği 11500 TL lik fiyata her yetkili servis Zubizu indirimi ilave etmek zorundadır inşallah bunu serviste özellikle isteyeceğim. İyi günler dilerim..
Orada periyodik bakım ile ilgili bir ifade var, onu dikkate almayınız, VW Zubizu indirimi için aracınızın 2002 veya 2013 model olmasının, motorun CPT veya CLH olmasının hiç bir önemi yok, Tüm yetkili servislerde geçerlidir,

-Triger seti +devirdaim (TDI motor için üreticinin önerisi 120.000 km)

-Soğutma sıvısı antifriz değişimi (G13 tip antifriz veya G12 Evo tip antifriz) (antifriz değişimi 5-6 yıl da bir değişim yapılır, ara ara eksiltme yaparsa saf su veya ready-to-use tip antifriz ilave edilmelidir, kesinlikle çeşme suyu, içme suyu, market suyu kullanılmamalıdır.)

-Aracınız 85 bin km’ye gelmiş V kayışının kontrolü, yıpranma vs.. varsa V kayışı +V kayış gergi makarası ile birlikte değişim

-Manuel Şanzıman yağı değişimi (bunu zaten bir önceki msj.da açıklamıştım)

-Fren hidroliği değişimi (her 2 sene de bir)

-Kızdırma bujileri 130-150 bin km arası kontrolünün sağlanması,

-Baskı-balata değişim zamanı geldiğinde; mümkünse (bütçeniz el veriyorsa) baskı-balata +Volant ile beraber değişimi,

-Fren balatası, fren diski, Akü vs.. değişim zamanı geldiğinde; (Eko seri parça tavsiye edilir ise —>Orjinal yedek parça ile Eko Seri olan parça arasında küçük bir fiyat farkı olduğu için Eko seri parça takılmasını önermem.!!)

Geçenlerde aracımızı yetkili servise birkaç işlem için bıraktım. Kavrama volan triger ve su pompası deşimi yapıldı. Ekstra olarak krank ön keçesi ve karter üzerindeki keçe benzeri parça değişti. Fiyat biraz yukarıda kaldı ama iki yıl garanti olması beni servisden yana seçim yaptırdı diyebilirim. Keçe ve karter muhafazası olmsa 37 bin gibi kalacaktı. Dışarıda da buralara yakın fiyatlar gördüm. Son golü de %5 zamdan yedik. Perşembe fiyat aldım cumartesi zam geldi. Salı bıraktım arabayı. 4 gün kaldı serviste. Birde ikame araç veriler. Şimdilik herşeyden memnunuz. IMG_2974.jpegIMG_2975.jpegIMG_2976.jpeg

Geri
Üst Alt