Golf 7 Orjinal park sensörü montaj şeması

CEM2064

Yeni Üye
İsim
cem
Araç
2015 GOLF 7 Comfortline
Merhabalar, aranıza yeni katıldım. Adım CEM, Fen Bilimleri öğretmeniyim. 2015 model GOLF 7 comf. araç satın aldım. Aslında opsiyonlu bir araç istiyordum tanıdıktan temiz ve baya uyguna denk gelince aldım geçtim. Otomatik far ve yağmur sensörü montajını yaptım sorunsuz kullanıyoruz. En büyük eksik olan park sensörüne el atmam lazım. Her zaman orjinalden yana biri olarak 300-400tl ye ucuz uyduruk bir ürün takmak istemiyorum. Çinden orjinal park sensörü alıp takmak istiyorum, ürünü almak en kolayı. Yaşadığım şehir Uşak montaj konusunda destek alabileceğim yer yok. Nereye gidip durumu anlattıysam yapamayız değilde tak 300-400tlye ucuz bir şey geç diyorlar :) . Her neyse sadete geleyim elinde orjinal park sensörünün montaj şeması kodlama hakkında ne yapılması gerek elinde veri olan varsa paylaşırsa sevinirim. Ben montaj sırasında videoda çekmeyi düşünüyorum ben gibi kendi yapmak isteyenlere destek olmak adına. Malesef başka bir şehre gidip yaptırmaya vaktim yok, pazar günümü ayırıp yapmak istiyorum.
Yeni üyeyim hatam olduysa kusura bakmayın.

Merhabalar, aranıza yeni katıldım. Adım CEM, Fen Bilimleri öğretmeniyim. 2015 model GOLF 7 comf. araç satın aldım. Aslında opsiyonlu bir araç istiyordum tanıdıktan temiz ve baya uyguna denk gelince aldım geçtim. Otomatik far ve yağmur sensörü montajını yaptım sorunsuz kullanıyoruz. En büyük eksik olan park sensörüne el atmam lazım. Her zaman orjinalden yana biri olarak 300-400tl ye ucuz uyduruk bir ürün takmak istemiyorum. Çinden orjinal park sensörü alıp takmak istiyorum, ürünü almak en kolayı. Yaşadığım şehir Uşak montaj konusunda destek alabileceğim yer yok. Nereye gidip durumu anlattıysam yapamayız değilde tak 300-400tlye ucuz bir şey geç diyorlar :) . Her neyse sadete geleyim elinde orjinal park sensörünün montaj şeması kodlama hakkında ne yapılması gerek elinde veri olan varsa paylaşırsa sevinirim. Ben montaj sırasında videoda çekmeyi düşünüyorum ben gibi kendi yapmak isteyenlere destek olmak adına. Malesef başka bir şehre gidip yaptırmaya vaktim yok, pazar günümü ayırıp yapmak istiyorum.
Orijinal ürünün bence en önemli noktası tamponlara çapaksız biçimde orijinal ölçülerde delik açmak. Testere ağızlı yani dişli delik açma aparatlarıyla bu iş zor illaki çapak yapıyor. @ekoman245 bu işin profesörü biz ne kadar anlatsak boş

Ekran görüntüsü 2023-04-23 210921.png
Yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum. Genel olarak çoğu şey kafama oturdu, kabloların nereden geçeceğinden tut hapörlör yerlerine kadar. Tek kafama takılan bu 4 numara burada modüle bir soket takılı. Bu soketten çıkan turuncu kablo, konfor beynine takılı olan sokette üstü boş pin yerleri var oradaki 18 numaralı yere. Kahverengi kabloda 8 numaralı pin yerinemi takılacak? İngilizcem pek iyi değil :) Yanlışım varsa düzeltin. :)
Otomatik far ve yağmur sensörü montajını yaparken konfor beynine takılı olan soketi söküp oradaki doğru boş pin yerine takmıştım.
Sadece burası kafama takıldı aydınlatırsanız sevinirim.
Paylaşımdaki kodlama yeride tamamdır. Hemen laptopu alıp arabaya koştum kodlama işinide hallederim.

Orijinal ürünün bence en önemli noktası tamponlara çapaksız biçimde orijinal ölçülerde delik açmak. Testere ağızlı yani dişli delik açma aparatlarıyla bu iş zor illaki çapak yapıyor. @ekoman245 bu işin profesörü biz ne kadar anlatsak boş
Çok teşekkür ederim, bu başlık altında tüm detayları paylaşırsak güzel olur. Zaten ben montaj yaparken youtube videosu çekeceğim. Bir şeyler yapmak isteyen herkes ben gibi araştırıyor onlarada yardımcı oluruz.

Konyada bu işin ehli var. Size de aşırı bir uzaklıkta değil. Orada pla 3.0 taktırabilirsiniz bence. Pla da otomatik parktan ziyade kenarları da algılıyor olması çok güzel.

@agacmalzeme pla 3.0 orijinal park sensörünü nereden temin edebilirim(arka ve ön) @CEM2064 siz ne aldınız nereden temin ettiniz son durum nedir?

@HONEY araca nasıl bağlatacı mı bilmiyorum bunların dışında söylediğiniz ürünleri aldıktan sonra extra bir malzeme gerekiyor mu?

Şuanlık almayı düşünmüyorum ama satılmazsa yakında alabilirim çünkü aracın tamponunun değiştireceğim 7.5’ a çeviriyorum aracı

@HONEY araca nasıl bağlatacı mı bilmiyorum bunların dışında söylediğiniz ürünleri aldıktan sonra extra bir malzeme gerekiyor mu?

Şuanlık almayı düşünmüyorum ama satılmazsa yakında alabilirim çünkü aracın tamponunun değiştireceğim 7.5’ a çeviriyorum aracı

Pla3 modul de almamiz gerekiyor

Arka teker abs okuyucu desteklemiyorsa o da gerekli 2 adrt elimde mevcut

Tesisatda gerekli

Tesisatda gerekli
Teşekkür ederim anladığım kadarıyla benim bunun için bir elektronikçiye gitmem daha sağlıklı olacak 😂🙏

Çok teşekkür ederim, bu başlık altında tüm detayları paylaşırsak güzel olur. Zaten ben montaj yaparken youtube videosu çekeceğim. Bir şeyler yapmak isteyen herkes ben gibi araştırıyor onlarada yardımcı oluruz.
Hocam merhaba. Montajı tamamladınız mı? Eğer tamamladıysanız yardımınıza ihtiyacım olacak 🙂

Tesisatda gerekli
Pla3 yapmak için şuan totalde golf7 comfortline için sifirdan ne kadar bütçe gerekli hocam? Elinizdeki malzemelerden pay biçerek ort söyleyebilir misiniz?

Geri
Üst Alt