Anahtar kontakta araç kilitli kaldı

scorpion

Üye
Evet arkadaşlar şaka gibi bir durumla karşı karşıyayım. Anahtar kontaktayken araçdan dışarı çıktım ve kapılar kilitlendi. Motor çalışmıyor ama kontak açık. Yedek anahtarı denedim ama sanırım kontanta anahtar takılı olduğundan yedek anahtarda kapıları açmıyor. Aklına bir çözüm gelen var mı? 

sorun çözüldü :)

Sürücü kapısında kapı kolunun sağ tarafındaki parça çıkartılınca anahtar yuvası çıkıyor. Yedek anahtarla bu anahtar yuvasını kullanarak kapıyı açabildim. 

Teşekkür ederim. Neden kilitledi bilmiyorum ama hoş bir sürpriz olmadı. Evin önünde değil de alakasız bir yerde olsa baya eziyet olurdu. 

olabilir hocam, belkide elim değmiştir düğmeye ama kilitleme sesinide duymadım açıkcası. 

sorun çözüldü :)

Sürücü kapısında kapı kolunun sağ tarafındaki parça çıkartılınca anahtar yuvası çıkıyor. Yedek anahtarla bu anahtar yuvasını kullanarak kapıyı açabildim. 

@scorpion Denemek lazım hocam, el dokunmasıyla olabilecek bir durum

ise dikkat etmemiz gerekir s=uptoso

@scorpion Hocam bir kaç deneme yaptım ancak kapılar düğmeyle kapanmıyor,başka bir şekilde kilitlenmiş, acaba nasıl olmuş s=alala  

Nasıl becerdiğimi ben de bilemiyorum hocam ama en güzeli araçta kimse yokken anahtarı hiç bir şekilde araçta bırakmamak sanırsam. 

Ucuz atlatmışsın @scorpion üstad. Demek ki kontağı üzerinde bırakmamak lazım.

@Ender hocam bu konuyu görünce araçtan inip kontak araçta iken sohbet edip sonrada sana Ender hocam araç otomatik kilitliyor mu dediğim an aklıma geldi. İyide bizim başımıza gelmedi, biliyorsun yedek anahtar da içindeydi.

Böyle  kilitlenmiyormuş öğrenmiş olduk. :)

Geri
Üst Alt