Adaptif Şasi Kontrolü (DCC) Olan aracı basabilirmiyim ?

alinacakci

Üye
İsim
Ali
Araç
Golf7
Merhaba abiler aracımda dcc özelliği opsiyon olarak gelmiş süspansiyonlar 5 farklı sürüş moduna göre ayarlanabiliyor
Benim araç görünüm olarak biraz daha basık olması lazım r dönüşüm oldu ama bir tık yüksek geliyor bana bunu basarsak bu sistemi nasıl yapacağız konu hakkında araştırma yaptım ama genel olarak bir bilgi öğrenemedim

Ekli dosyalar

• 99E61F9F-DA1D-4357-B17B-1E5DEA566E56.jpeg
    99E61F9F-DA1D-4357-B17B-1E5DEA566E56.jpeg
    119.5 KB · Görüntüleme: 38

aslında 3 mod. sert yumuşak normal eco tamamen motor ve şanzıman ile ilgili. İnvidual keyfinize göre ayar yapabileceğiniz kısım.

Basmasına basarsanız amortisörleriniz farklı konumda çalışacağı için kısa bir dönemde patlatırsınız. Yenisinin takımı 30.000-40.000TL arasındadır servis harici bir yerde bulmanız imkansıza yakın bilginiz olsun. Komple sistemi söküp coil tarzı bir şey takabilirsiniz. ama amortisörlerinizi sökeceğiniz için sistem hata verir onu kodlama ile bypass etmeniz lazım. Uzun ve külfetli bir yol.

• Beğen
Tepkiler: SCC
aslında 3 mod. sert yumuşak normal eco tamamen motor ve şanzıman ile ilgili. İnvidual keyfinize göre ayar yapabileceğiniz kısım.

Basmasına basarsanız amortisörleriniz farklı konumda çalışacağı için kısa bir dönemde patlatırsınız. Yenisinin takımı 30.000-40.000TL arasındadır servis harici bir yerde bulmanız imkansıza yakın bilginiz olsun. Komple sistemi söküp coil tarzı bir şey takabilirsiniz. ama amortisörlerinizi sökeceğiniz için sistem hata verir onu kodlama ile bypass etmeniz lazım. Uzun ve külfetli bir yol.
Hiç girme diyorsun yani hocam böyle binelim veya 19 jant mı yapayım ?

19" jant da tavsiye etmem. keyfine bir yorum yapmak istemiyorum ama 3 sene 7gti 2 sene 7R sahibi oldum.

19 orjinal jantları kaldırıp atasım geliyordu her bindiğimde. İstanbul için çok sert bir ölçü 235-35-19 Michelin cup2 ile kullandım. 225-40-18 bu işin ilacıdır nirvanasıdır.

k5hiOR.jpg

Aracı
19" jant da tavsiye etmem. keyfine bir yorum yapmak istemiyorum ama 3 sene 7gti 2 sene 7R sahibi oldum.

19 orjinal jantları kaldırıp atasım geliyordu her bindiğimde. İstanbul için çok sert bir ölçü 235-35-19 Michelin cup2 ile kullandım. 225-40-18 bu işin ilacıdır nirvanasıdır.

Ekli dosyayı görüntüle 65791

Maşallah araba canavar 2.0 tsi galiba bunlarda o Adaptif şasi varmıydı

H&R ve Eibach ve diğer tüm yay üreticiler DCC için yaylar üretmişler. Yayın üzerine kod ve kartonuna da DCC ile uyumludur yazmışlar. Bu yaylar alıp takarsan, aracın hem alçalır, hem de DCC ne bişi olmaz.

Şayet DCC amörtisörlerine ihtiyacın varsa bana haber et, ben sana servisten daha uyguna temin ederim :)

var. Orjinal R. sizde olması çok güzel bir lutüf bence o kısmı hiç elletmeyin.
Anladım abim

H&R ve Eibach ve diğer tüm yay üreticiler DCC için yaylar üretmişler. Yayın üzerine kod ve kartonuna da DCC ile uyumludur yazmışlar. Bu yaylar alıp takarsan, aracın hem alçalır, hem de DCC ne bişi olmaz.

Şayet DCC amörtisörlerine ihtiyacın varsa bana haber et, ben sana servisten daha uyguna temin ederim :)
Tamamdır abim öyle bişey olursa ulaşırım inşallah

var. Orjinal R. sizde olması çok güzel bir lutüf bence o kısmı hiç elletmeyin.
Zaten benim araç özel paket sanırım radar sistemi felannda var koltuklar masajlı spor vs çok şükür iyi denk geldi Allah olmayana daha iyilerini nasip etsin golf başka bişey :) hele dolu golf bambaşka bişey :)

Geri
Üst Alt