VCDS ile Merkezi Kilit Sistemini İptal Ettim

yunuskaragul

Yeni Üye
İsim
yunus
Araç
jetta 2014
Merhaba arkadaşlar, VCDS programı ile kendimce arıza tespit gizli özellik açma felan uğraşırken 2014 makyajsız kasa jettamda merkezi kilit sistemini yanlışlıkla bozdum sanırım. Aracın 2 anahtarı ilede kilitleme ve açma bagaj açma vs yapamıyorum. Sadece anahtarı takarak yapabiliyorum. Yazılımsal olarak bozduğuma eminim ancak eski 09-cent elektrik bölümü cod bölümünü yedekten aldığım kodla yüklememe rağmen düzelemedim. Son yaptığım ayarlar adaption kısmındaki ayarlardı.
Başına gelen veya bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim

Şöyle bir videoda anahtarın test edildiğini gördüm ama anahtarı devre dışı bırakma devreye almaya dair birşey görmedim.
Videoda mas ve ide ile başlayan kodlarla kodlama kısmından bulup kontrol edilebilir mi bilmiyorum.

Bir de şunu buldum sizin araçla aynı mıdır kodlama kısmı bilmiyorum

Denedim, ancak çözüm olmadı. Bilgisi olan varsa hala yeni bir yol aramaktayım

Merhaba arkadaşlar, VCDS programı ile kendimce arıza tespit gizli özellik açma felan uğraşırken 2014 makyajsız kasa jettamda merkezi kilit sistemini yanlışlıkla bozdum sanırım. Aracın 2 anahtarı ilede kilitleme ve açma bagaj açma vs yapamıyorum. Sadece anahtarı takarak yapabiliyorum. Yazılımsal olarak bozduğuma eminim ancak eski 09-cent elektrik bölümü cod bölümünü yedekten aldığım kodla yüklememe rağmen düzelemedim. Son yaptığım ayarlar adaption kısmındaki ayarlardı.
Başına gelen veya bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim
sansin varsa kolay yolu varmis...
anahtar ile kapiyi ac, hemen iceri gir ve araci calistir.

Benimde başıma gelmişti anahtarın uzaktan kumandası çalışmaz olmuştu.
Merkezi konfor -adaptasyon - azaktan kumanda kısmını bulun, bu kısımda knallarda ilerleyerek kumanda adaptasyonun kanal numarasını bulup düzeltmiştim. ingilizce idi ama türkçe çevire çevire aklımda türkçesi kalmış. bu bölümde açılır pencereler seni yönlendiriyor adaptayona başladığında 5-10 saniye açma kapama tuşana basılı tut gibi. sonrasında düzelmişti kumanda. sakın immobilezer bölümüde var seni yanıltmasın remote control gibi bi kanal olacak o kanaldan yapacaksın.

2.video işinizi çözmesi lazım vcds yedeği burda işe yaramaz sanırım. Aşamaları tekrar deneyin. Önce anahtarları silin sonra tekrar tanımlayın. Odiste daha verimli ama bayi girişi (geko)ister.

Benimde başıma gelmişti anahtarın uzaktan kumandası çalışmaz olmuştu.
Merkezi konfor -adaptasyon - azaktan kumanda kısmını bulun, bu kısımda knallarda ilerleyerek kumanda adaptasyonun kanal numarasını bulup düzeltmiştim. ingilizce idi ama türkçe çevire çevire aklımda türkçesi kalmış. bu bölümde açılır pencereler seni yönlendiriyor adaptayona başladığında 5-10 saniye açma kapama tuşana basılı tut gibi. sonrasında düzelmişti kumanda. sakın immobilezer bölümüde var seni yanıltmasın remote control gibi bi kanal olacak o kanaldan yapacaksın.
ilk hangii bölümden ilerlemiştiniz onu hatırlıyor musunuz, 09 cent elektrik vs ?

IMG_0789.jpeg46 nolu bölümü aktif olmayan eski sürüm araçlar için 09 cent elect-adaption-remote control adaption kısmına ulaşın, save test vs herşey kapalı görünüyor , new value kısmını up ile 1 yapıp tekrar 0 yapıp save diyin gelen uyarıya evet diyin aktifleşiyor.
1 yapınca düzelme olmuyor ancak tekrar ileri geri yapıp sıfır yapınca gene iptal oluyor her ileri geride aktif oluyor mantıksız olsada bu şekilde çözüme ulaştım

Eski anahtarı silmenin yolu 0 yapıp kaydetmek. sonra kaç anahtar kaydedecekseniz mesala 2 yazıp save diyoruz. sırayla anahtarları tanıtıyoruz. Video da öyle olmalı. Çözüldüğüne sevindim.

Geri
Üst Alt