Far İçi Buğulanması Nasıl Geçer?

Aram1tH

Üye
İsim
Emre
Merhaba arkadaşlar bugün farkettim sol farın içi baya buğulanmış hatta ıslak duruyor neden olmuştur yada çözümü nedir bilgisi olan varmı?

Ekli dosyalar

• IMG_9743.jpeg
    IMG_9743.jpeg
    265.3 KB · Görüntüleme: 76
  • IMG_9742.jpeg
    IMG_9742.jpeg
    150.4 KB · Görüntüleme: 75
Farların arka kapakları açılmış gevşemiş yada yerinden çıkmış olabilir mi? Benimki bi kere gevşeyip yerinden çıkmıştı.. yaz ayında olduğu için buğu oluşmamıştı ancak içine sinek girmişti :) kontrol etmenizde fayda var.

Upvote 0
Ben bu olaya normal diyemiyorum. O gün bu olayın olacağını bildiğim için trafikte yanımda 3 tane passat durdu. Dikkatlice baktım hiçbirinde böyle bir sıkıntı yoktu. Onu geçtim avm otoparkında da passatlar vardı yeni gelmişti dışarıdan, onlarda da sıkıntı yoktu. Uzun yola çıkıldığında yol aydınlatmasını bile etkiler bu olay. Bence bir yerden hava alıyo, çünkü kırık, çatlak vs öncesinde kaza falan da yok. @Recep Gül @uranusgrey_golf
Hocam benim aracım 2017 çıkışlı. Kazası değişeni hiçbirşeyi yok. Farlara vs hiç dokunmadım. O yüzden emin olarak konuşabiliyorum. Bende de buğulanma oluyor arada sırada, ama neye göre ve hangi aralıklarda oluyor belli olmuyor. Yaşadığım ülkede sürekli yağmur yağıyor fakat buğulama her zaman olmuyor. Çatlak veya hava alıyor olsa her yağmur yağdığında buğulama olması lazım

Upvote 0

Geri
Üst Alt