Far İçi Buğulanması Nasıl Geçer?

Aram1tH

Üye
İsim
Emre
Merhaba arkadaşlar bugün farkettim sol farın içi baya buğulanmış hatta ıslak duruyor neden olmuştur yada çözümü nedir bilgisi olan varmı?

Ekli dosyalar

• IMG_9743.jpeg
    IMG_9743.jpeg
    265.3 KB · Görüntüleme: 76
  • IMG_9742.jpeg
    IMG_9742.jpeg
    150.4 KB · Görüntüleme: 75

daha önce işlem yapıldımı sol fara. veya yapılmadıysa belki birisi çok hafif tampona dokunmuş farı kastırmıştır içeri de bir parça zarar görmüş olabilir (ihtimal) mutlaka bi açıklık vardır bende olmuştu içerde bir parça tam hatırlamıyorum kırıktı su sızmış oradan işinin ehli bir ustaya götürdüm sağolsun halletti herkes yapamıyor. eğer ilk kez oluyorsa güneşte bekletin kurusun. tekrar yaparsa iyi bir far ustasına kontrol ettirin kenarları zamanla deforme olmuştur belki

Upvote 0
Merhaba arkadaşlar bugün farkettim sol farın içi baya buğulanmış hatta ıslak duruyor neden olmuştur yada çözümü nedir bilgisi olan varmı?
Far kazanında bi çatlak olma ihtimali yüksek . Genellikle yıkama veya yağmur sonrasında mı yapıyor ?

Upvote 0
Evet dün yoğun yağmur vardı bugün de arabayı yıkattım birden çoğalmış.

Upvote 0
Led farların altında hava ve su tahliyeleri mevcut. Ben normal olduğunu düşünüyorum

Upvote 0
Hocam merhaba. Farlarınız Taiwan üretimi Çift J midir yoksa orjinal tek J li far mıdır ?

Upvote 0
Bende de b8 var. Fabrika çıkışlı led farlar mevcut. Yağmur yağdığında arabayı kullanıp eve geldiğimde ne zaman baksam bende de aynı sorun oluyo. Ama sizdeki kadar çok olmuyo, hafif bir buhar oluyo. Ertesi gün kayboluyo, tamponu söküp götürücem farları bir ara ama üşeniyorum. Bir an önce götürmek lazım, içerdeki krom aksamına zarar verirse, farın hiçbir anlamı kalmıyo.

Son düzenleme:
Upvote 0
Taiwan hocam. 2 yıl oldu takalı.
Hocam Taiwan alanlara ppf ile farlarını kaplatın derlerdi tavsiye ederim maliyetli olmaz nereden alıyorsa genellikle vernik attığından alır diye biliyorum

Son düzenleme:
Upvote 0
İstanbul’da 2 gün önce yağan yağmurda 1 saat araç kullandım ve sonuç bu şekilde oldu. Ertesi sabah da buhar yok oldu. Bu gün bir yerle görüştüm maslakta. Abi aynı araç bizde de var bunun bir çözümü yok, farlara herhangi bir zararı da yok dedi. Pek inanasım gelmedi. Uğraşmak mı istemiyolar anlıyamadım. Hafta içi başka bir yere daha göstericem.

Ekli dosyalar

• C4E82123-614C-4732-87A2-0D9DBAE5800F.jpeg
    C4E82123-614C-4732-87A2-0D9DBAE5800F.jpeg
    209.2 KB · Görüntüleme: 34
  • 95D08B6A-8ACB-43A4-A4F5-750E88EACD40.jpeg
    95D08B6A-8ACB-43A4-A4F5-750E88EACD40.jpeg
    217.3 KB · Görüntüleme: 34
  • 6BB0835C-CA9B-4FCC-B87C-F2B3044FD8A0.jpeg
    6BB0835C-CA9B-4FCC-B87C-F2B3044FD8A0.jpeg
    222.2 KB · Görüntüleme: 34
Upvote 0
İstanbul’da 2 gün önce yağan yağmurda 1 saat araç kullandım ve sonuç bu şekilde oldu. Ertesi sabah da buhar yok oldu. Bu gün bir yerle görüştüm maslakta. Abi aynı araç bizde de var bunun bir çözümü yok, farlara herhangi bir zararı da yok dedi. Pek inanasım gelmedi. Uğraşmak mı istemiyolar anlıyamadım. Hafta içi başka bir yere daha göstericem.
Yoğuşmadan kaynaklı oluyor normaldir sıfır km mercedesde bile yaşadı arkadaşım. Far sıcak dışarısı ise soğuk olduğundan far camının iç yüzeyinde olur önemli olan suya dönüşüp farın içine akmaması.

Upvote 0
Resimleri görene kadar "buğu normal" demiştim. Buğu bende de oluyor normal fakat bu şekilde su alması kesinlikle normal değil hocam. Arkadaşların dediği gibi çatlak vs olmasa büyük ihtimal

Upvote 0
Sizdeki normal hocam, servise ben zamanında sormuştum,sorun teşkil etmediğini söylemişlerdi. Sizdeki de buğu olmuş, arkadaşınkinde bildiğiniz terleme yapmış. Yani bir yerden su alıyor olabilir yada hava alıyor

Upvote 0
Buğu kayboldu ama birazda izi kaldı çamurlu gibi, bende ki muhtemelen sızıntı duruyor. İlk fırsatta gösterecem herkese teşekkür ederim.

Upvote 0

Ben bu olaya normal diyemiyorum. O gün bu olayın olacağını bildiğim için trafikte yanımda 3 tane passat durdu. Dikkatlice baktım hiçbirinde böyle bir sıkıntı yoktu. Onu geçtim avm otoparkında da passatlar vardı yeni gelmişti dışarıdan, onlarda da sıkıntı yoktu. Uzun yola çıkıldığında yol aydınlatmasını bile etkiler bu olay. Bence bir yerden hava alıyo, çünkü kırık, çatlak vs öncesinde kaza falan da yok. @Recep Gül @uranusgrey_golf

Upvote 0

Geri
Üst Alt