Passat B8 Ambiyans Aydınlatma Uygulaması

İsim
Enes
Orjinal parça bulamadığımdan dolayı, yurtdışından getirtmek de 17.000-20.000 arasında maliyete denk geldiği için mevcut parçalar üzerine bu sistem yapıldı. Çok daha uyguna geldi benim için. Trimler ve gateway parçaları değiştirilmedi. Sadece trimlerde riskli bir işlem yapıldı, orjinalliği bozulmayacak şekilde, led sisteminin yerleştirilmesi için 1.5mm törpüleme işlemi yapıldı. Biraz riskli bir işlem oldu ama gayet güzel oldu. Sistem aliexpress üzerinde veya bu işlerle uğraşan yerlerde satılıyo. Telefon üzerinden kontrol ediliyo, arabanın kendi bluetooth'una bağlanmak yetiyo. Far sensörü gibi güneş ışığına duyarlı. Aracınızda far sensörü varsa auto modunda gün ışığına duyarlı şekilde kullanabiliyosunuz, sürekli de yakabiliyosunuz.IMG_7471.jpegIMG_7492.jpegIMG_7501.jpegIMG_7491.jpegIMG_7502.jpegIMG_7504.jpegIMG_7505.jpegIMG_7510.jpegIMG_7516.jpegIMG_7518.jpegIMG_5630.jpeg

Son düzenleme:

Trimler ve gateway parçaları değiştirilmedi. Sadece trimlerde riskli bir işlem yapıldı, orjinalliği bozulmayacak şekilde, led sisteminin yerleştirilmesi için 1.5mm törpüleme işlemi yapıldı. Biraz riskli bir işlem oldu ama gayet güzel oldu.

Bir midline plus kullanıcısı olarak yeminle aklıma gelmişti bu olay, ama tabi cesaret edemedim.

Yorucu ve meşakkatli bir süreç olmuş ama sonuca değmiş bence.

Bir hayalim daha gerçek oldu. Orjinal parça bulamadığımdan dolayı, yurtdışından getirtmek de 17.000-20.000 arasında maliyete denk geldiği için mevcut parçalar üzerine bu sistem yapıldı. Çok daha uyguna geldi benim için. Trimler ve gateway parçaları değiştirilmedi. Sadece trimlerde riskli bir işlem yapıldı, orjinalliği bozulmayacak şekilde, led sisteminin yerleştirilmesi için 1.5mm törpüleme işlemi yapıldı. Biraz riskli bir işlem oldu ama gayet güzel oldu. Sistem aliexpress üzerinden alındı. Telefon üzerinden kontrol ediliyo, arabanın kendi bluetooth'una bağlanmak yetiyo. Far sensörü gibi güneş ışığına duyarlı. Aracınızda far sensörü varsa auto modunda gün ışığına duyarlı şekilde kullanabiliyosunuz, sürekli de yakabiliyosunuz.Ekli dosyayı görüntüle 65501Ekli dosyayı görüntüle 65502Ekli dosyayı görüntüle 65503Ekli dosyayı görüntüle 65504Ekli dosyayı görüntüle 65505Ekli dosyayı görüntüle 65507Ekli dosyayı görüntüle 65508Ekli dosyayı görüntüle 65509Ekli dosyayı görüntüle 65510Ekli dosyayı görüntüle 65511Ekli dosyayı görüntüle 65512hayırlı olsun ürünün linki var mı?

Hayırlı uğurlu olsun hocam. Çok yakışmış. Car Sound Ambiyans diye bir kanal görmüştüm Youtube’da onlarda bu işe benzer yapıyorlar. Sizin sistemde bluetooth ile telefondan bağlanılarak ya da kendi kumandasıyla mı kontrol ediliyor.

Güzel görünüyor, orjinalin maliyeti dünüldüğünde çok mantıklı.
CC’ye ambiyans aydınlatmasını şerit led vs alarak uygulamıştım, aracın havasını gerçekten değiştiriyor. 3-4 sene önce hazır sistemler yoktu. Bu sistemler çok daha kullanışlıdır diye düşünüyorum.

Bir hayalim daha gerçek oldu. Orjinal parça bulamadığımdan dolayı, yurtdışından getirtmek de 17.000-20.000 arasında maliyete denk geldiği için mevcut parçalar üzerine bu sistem yapıldı. Çok daha uyguna geldi benim için. Trimler ve gateway parçaları değiştirilmedi. Sadece trimlerde riskli bir işlem yapıldı, orjinalliği bozulmayacak şekilde, led sisteminin yerleştirilmesi için 1.5mm törpüleme işlemi yapıldı. Biraz riskli bir işlem oldu ama gayet güzel oldu. Sistem aliexpress üzerinden alındı. Telefon üzerinden kontrol ediliyo, arabanın kendi bluetooth'una bağlanmak yetiyo. Far sensörü gibi güneş ışığına duyarlı. Aracınızda far sensörü varsa auto modunda gün ışığına duyarlı şekilde kullanabiliyosunuz, sürekli de yakabiliyosunuz.Ekli dosyayı görüntüle 65501Ekli dosyayı görüntüle 65502Ekli dosyayı görüntüle 65503Ekli dosyayı görüntüle 65504Ekli dosyayı görüntüle 65505Ekli dosyayı görüntüle 65507Ekli dosyayı görüntüle 65508Ekli dosyayı görüntüle 65509Ekli dosyayı görüntüle 65510Ekli dosyayı görüntüle 65511Ekli dosyayı görüntüle 65512
Merhabalar
Tek kelimeyle muhteşem olmuş
Bende bir pasaat b8 kullanıcısı olarak aynı islemı yaptırmak isterım
Nerde yaptırdınız

Çok teşekkür ederim. Evet, benimki telefon üzerinden kontrol ediliyo. Aracın kendi bluetooth'una bağlanıyorum direk. Benim aracımda interface sistemi de var ilk sahibinden kalma. Oraya da uygulamayı indirdiğim zaman telefona gerek kalmadan ordan da kontrol edebiliyorum @Vagger_Boy Ben de isterim r-line trimlerim olsun ama ülke şartları izin vermiyo malesef😊Aynen o dediklerinizden çok daha kullanışlı, istediğiniz her şeyi yapabiliyosunuz @Ufks Teşekkürler, car sound ambiyans'da yaptırdım @Oktay b8 gte Teşekkürler, insan arabadan inmek istemiyo. Uzun yol yapasım geldi. Eleştirinize şu şekilde cevap vereyim. Yaptırmadan önce benim de o yönde çekincem vardı. Hatta gözümü alır diye cepliklere bile yaptırmayı düşünmüyodum. Ama ışık şiddeti ayarlanabildiği için o tür bir sorun olmuyo. Attığım fotoğraf sizi yanıltmasın. O fotoğrafı saat akşam 7 de, hava kapalıyken 3 saniyelik gece modunda çektiğim için ışık şiddeti fazla gözüküyo. Sizin aracınızda nasıl bir görüntü varsa bunda da öyle, bir sıkıntı yok yani @passatrline

Hayırlı olsun gayet şık görünüyor. Ürünün linki var mı?
Teşekkür ederim. Bir sürü satan satıcı var, örnek bu mesela https://tr.aliexpress.com/item/1005005109248149.html?gatewayAdapt=glo2tur Bu ürün golf, passat trimlerine uygun değil. Yani piyasada ip, hortum şeklinde olan neon ışıklar var onlar trimlerin arasına girebiliyo ama bundan yapacaksanız tekrardan söylüyorum trimlerinizi 1-2 mm arasında törpülemeniz gerekiyo sığması için

Son düzenleme:
Bir midline plus kullanıcısı olarak yeminle aklıma gelmişti bu olay, ama tabi cesaret edemedim.

Yorucu ve meşakkatli bir süreç olmuş ama sonuca değmiş bence.
Midline Plus mk7'ye highline ya da comfortline'dan çıkma kapı trimleriyle değiştirerek orijinal yerlerine hatlar çekilmiş. Kapı kartonu bulursam highline bende yaptırmak isterim

Midline Plus mk7'ye highline ya da comfortline'dan çıkma kapı trimleriyle değiştirerek orijinal yerlerine hatlar çekilmiş. Kapı kartonu bulursam highline bende yaptırmak isterim
Midline plus trimlerine de yapılır bu uygulama, ama dediğim gibi trimlerin alt kısımları törpüleniyo.

Geri
Üst Alt