Kapalı Hava Filtresi Hava Girişi

apranaxi

Üye
İsim
Batu
Arkadaşlar bayadır kafama takılan bir soru ile geldim karşınıza.

Fotoğraftaki mavi oklar parçadaki bölümler açık olduğu için hava geçirebiliyor.
Sarı oklar ise biz kırmızı kutu içindeki kapalı plastik bölümleri açarsak hava girişi olacak.
IMG_0378.jpeg

GTI Modelinde açıyorlar. İnternette videolaarı var birini ekledim. Onların direkt kutu içine girmiyor hava. Kapalı kutuya çarpıyor soğuk hava. Bizim mavi oklu hava girişin motora çarptığı gibi.
IMG_0377.jpeg

Araç hareket halinde iken direkt soğuk havaya mağruz kalarak filtreye dolaylıda olsa girecek.
Fabrikasyon haliyle bu durum olmamakta.
Nacizane fikrilerinizi bekliyorum.
Hatta şöyle bir plastik veya demirden bir koruma da yapılabilir. Izgara gibi, böcektir büyük yapraktır direkt içeri girmemiş olur.
IMG_0379.jpeg

1.4 tsi GTE modelinde açık geliyor (tam açık değil, gösterdiğiniz gibi delikli geliyor). İnternette GTE şeklinde açmak için şablonlar da mevcut. Matkap ile 4-5 delik açmanız gerekiyor sadece.

Kendi aracıma bu yazın yapacağım ancak havaların dğzelmesini bekliyorum. Nasıl yapıldığına dair bilgileri yazın paylaşırım :)

Son düzenleme:
1.4 tsi GTE modelinde açık geliyor (tam açık değil, gösterdiğiniz gibi delikli geliyor). İnternette GTE şeklinde açmak için şablonlar da mevcut. Matkap ile 4-5 delik açmanız gerekiyor sadece.

Kendi aracıma bu yazın tapacağım anxak havaların dğzelmesini bekliyorum. Nasıl yapıldığına dair se detetluca paylaşırım :)
Doğru hepsini açacağımızq matkapla delelim demi en fazla 0.5cm çapında. 🫡

Geri
Üst Alt