Golf 7 start stop ( enerji ihtiyacı yüksek)

Fosil

Yeni Üye
İsim
Fatih
Herkese arızasız günler diliyorum.
2014 model 122000 km de golf ümde aracı sürerken enerji ihtiyacı yüksek uyarısı ile birlikte start stop hatası uyarısı verip yüksek devirde çalışıyor. Servis akü dedi değişim yaptı 2 ay sonra yine aynı arızayı verdi. Forumda okumadığım az yorum kalmıştır ama derdime derman bulamadım. Yardımcı olacak fikri olan başına gelenler yorum yapabilirse çok sevinirim.IMG-20230327-WA0002.jpegIMG-20230327-WA0004.jpegIMG-20230327-WA0006.jpeg

Son düzenleme:

Hocam geçmiş olsun. Elektrik tesisatını kontrol ettiniz mi acaba araç kapalı haldeyken akım çeken bir şeyler ya da tesisatta kaçak mı var ?

Hocam geçmiş olsun. Elektrik tesisatını kontrol ettiniz mi acaba araç kapalı haldeyken akım çeken bir şeyler ya da tesisatta kaçak mı var ?
Yarın servise bıraktığımda kontrol isteyeceğim. Sürekli yapmadğından bir kaçak arıza kaydı olmadı sanayide

geçmiş olsun öncelikle..
benzer bir hata bende de mevcut aynı şekilde golf7 tdi dsg aracıma varta 12v 70Ah akü taktırdım sonrasında rölantide devir 1000 de kaldı ve start stop için araç menüsünde 'Güç tüketimi çok fazla' uyarısı aldım. Elektrikçi 150-200 km yapın sonra bakalım aküyle ilgili değildir dedi. Akünün araca programlaması yapılıyormuş araç beynine isterseniz onu deneyin.

geçmiş olsun öncelikle..
benzer bir hata bende de mevcut aynı şekilde golf7 tdi dsg aracıma varta 12v 70Ah akü taktırdım sonrasında rölantide devir 1000 de kaldı ve start stop için araç menüsünde 'Güç tüketimi çok fazla' uyarısı aldım. Elektrikçi 150-200 km yapın sonra bakalım aküyle ilgili değildir dedi. Akünün araca programlaması yapılıyormuş araç beynine isterseniz onu deneyin.
Teşekkür ederim
Aynı amperde akü kodlamasına gerek yok diye biliyorum.
Bugün servise bıraktım dönüş bekliyorum. Enerji ihtiyacı yüksek uyarısı verip rölanti de aynı sizde ki gibi yüksek kalıyor benim aracımda cihaza bağlantım eksi kutupta bulunan sigorta arızası diyor.
Bakalım servis ne diyecek

Teşekkür ederim
Aynı amperde akü kodlamasına gerek yok diye biliyorum.
Bugün servise bıraktım dönüş bekliyorum. Enerji ihtiyacı yüksek uyarısı verip rölanti de aynı sizde ki gibi yüksek kalıyor benim aracımda cihaza bağlantım eksi kutupta bulunan sigorta arızası diyor.
Bakalım servis ne diyecek
Arabadan çıkan akü 68 amperdi yeni takılan 70Ah hocam muhtemelen kodlama yapınca arıza giderilecek. Servis yazılımı sizin için tabiki daha makul olmuş

Bugün servisten aradılar alternatör kaynaklı olduğunu düşünüyorlarmış. Yeniden elden geçecek. Bir avuç para :( bakalım neler olacak..

Arkadaşlar merhaba 2013 1.4 tsı golf aynı sorunu yaşamaya başladım.sorunu nasıl çözdünüz yardımcı olur musnuz

Arkadaşlar merhaba 2013 1.4 tsı golf aynı sorunu yaşamaya başladım.sorunu nasıl çözdünüz yardımcı olur musnuz
Arkadaşlar akü değişimi sonrasında sorun ortadan kalktı. Daha sonra aynı sorunu yaşayan olursa yardımcı olmak için bilgilendirmek istedim.

Araç 2013 1.4tsi comf. Varta N70 70lik Efb akü takıldı.

Geri
Üst Alt