Golf 7 1.4 TSI Triger Seti

jaluer

Üye
İsim
Bekir
Araç
Golf 7 1.4 TSI
Merhaba arkadaşlar, Golf 7 1.4 TSI 2014 kullanıcısıyım, aracım 170.000 kilometrede, triger seti almak istiyorum. Trendyol’da Bosch marka buldum sizce almalı mıyım?

https://ty.gl/eeezi3sf7t

İna schaeffler rulmanda çok iyidir. Contiental kayışta .. Dayco da iyidir.. Bu 3 marka üretici tedarikçileri fabrikasyon bu 3 markadan biri çıkar üstünden..

Hocam İna marka alıyım o zaman ama internette bulamıyorum. Ayrıca, Triger seti içerisinde hangi parçalar set halinde bulunuyor?
Bu devirdaim pompası icermeyen
Bir 1.4 tsi triger seti görseli

Soldan sağa
Gergi makarası, saptırma makarası , kayış

Size + devirdaim de lazım. Triger seti genelde devirdaim dahil olur ama 1.4 tsi da devirdaimsiz setlerde mevcut internette .

Size V Kayışı da lazım
+ V kayışının gergi rulmanı + alternatör kasnak rulmanı da değisebilir.

Yazdıkça uzuyor kapsam büyüyor.

Tırss-madan 170 bine gelmişsiniz ne güzel ....bu kadar km den sonra da biraz zahmet zaruri artık.

Doguşa bakarsanız 60 binde V Kayışı, 120 binde triger degistirme niyetinde

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-03-25-23-28-22-058_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2023-03-25-23-28-22-058_com.miui.gallery.jpg
    36.4 KB · Görüntüleme: 14
3gün önce değiştim bende trigeri ina marka ile. Zaten üzerinden çıkan fabrikasyon rulmanda arkadaşında bahsettği gibi ina marka. Birde V kayışı değişti oda continental marka.

8A2B639B-766F-433F-88B1-4711084B54A4.jpeg

İnternetten bu tip kritik parçaları almak intahar gibi bir şey. Sanayideki ustaya götürseniz bile gidip parçacıdan seti alıyor. Set içerisinden çıkan parçaların bazen arızalı bazen yol yaptıkça arızalanma ihtimali var(garanti süresi içersinde). Muhattab olduğunuz yer belli parçacı belli gidip bunda sorun var değiştirin bu parçayı diyebilirsiniz. Bazen bu şekilde olduğunda bile zor kabullenebiliyor. Örneğin seti takan ustaya laf atıyor kullanıcıya laf atıyor. Bir arkadaşın başına gelmişti gergi bilyası bozuk çıktı set içinden oda sizin gibi netten almış aldığı yer kabullenmedi. o parçayı ayrıda satmıyorlardı o zamanlar tekrar para verip set aldı parçacıdan.
Yani bu gibi kritik parçaları interne sitelerinden almak çok büyük cesaret.

Geri
Üst Alt